Jump to content
IGNORED

Leo Messi: FCB->PSG & GOAT race


Mindaugas Žukauskas

Recommended Posts

Ajde, evo, bez ironije (na zahtjev publike):

 

bilo kakva lista najboljih fudbalera ikad koja na prva dva mjesta nema Pelea i Maradonu (nebitno kojim redom) nije vrijedna ni interneta na kome je odštampana...

Edited by Pantelija jr
Typo
  • +1 5
  • Hvala 1
Link to comment

Pre Pelea broj 10 je bio samo broj.

 

Pele je popularizovao fudbal sirom sveta, njegove prijateljske su privlacile vise publike nego finala KES, nenormalan broj utakmica godisnje (igrao je utakmicu u mom rodnom gradu Kragujevcu). Ko zna kakav bi bio fudbal danas da se nikad nije pojavio Pele. Sa 17 het trik u polufinalu SP, dva gola u finalu i jedan u cetvrtfinalu. Santos je pre njega bio par puta prvak regionalne lige Sao Paula, s njim su bili dva puta prvaci sveta i pobedjivali evropske gigante, tri puta prvaci Juzne Amerike. Nakon odlaska Pelea sve do pojave Nejmara bili su nevazni na kontinentu. Jos jednom prvak sveta sa 30 godina gde je ocarao svet svakim kontaktom s loptom. Racunaju mu tri osvojena mundijala, ali ja ne, jer je 62 igrao dve utakmice i onda su ga polomili, a to su uradili i 66 - jedini nacin da on bude zaustavljen. Na kraju veka maltene svi sportski casopisi su ga stavili ispred Maradone. Maradonin saigrac Pasarela ga je stavio ispred Maradone, selektor Argentine Menoti takodje, kao i mnogi drugi Argentinci koji su im bili savremenici. Covek je bio savrseni atleta, profesionalac, genije, kompletan fudbaler bez ijedne slabe tacke, bez poroka, bez dopinga, opsednut treningom i sopstvenim telom. Nije se znalo koja noga mu je dominantna, a glavom je delio pasove kao Jokic. Bio je brz, izdezljiv i jak, sa odrazom jednog kosarkasa, otud toliki golovi glavom. Ziko je pricao da je ucio makazice gledajuci u Peleove slicice i njegovu savrsenu akrobatsku formu. Znao je sve trikove, sve driblinge, sve akrobatske suteve, pa opet je igrao jednostavno, suvise jednostavno da bi mogao biti zaustavljen.

 

Jedan detalj sa SP 1966. Posto nije bilo izmena a polomili su mu nogu morao je da ostane na terenu. Gledao sam kako skakuce na jednoj nozi i vraca se u odbranu, jureci protivnika s loptom da pokusa da mu je oduzme. Ako to nije etalon modernog igraca i fudbala za vjeki vjekov ja ne znam sta je. 

Edited by Meazza
Link to comment

elem, citiracu meni najdrazeg srpskog fudbalera (iako sam grobar) vladu jugovica, kad su ga pitali ko je najbolji fudbaler - "najtezi za cuvanje je zinedin zidan, a najteze vam je ako vas cuva zinedin zidan".

na stranu perfekcija kojom je odisao svaki njegov cim, ali cinjenica da je jedan od retkih koji ulaze u izbor "najboljeg ikada" a koji je podjednako brutalno igrao na obe strane, mi apsolutno ne daje prostora bilo kakvoj dilemi ili trilemi. prosto, po mom skromnom, zidan je igrac koji je imao neponovljiv uticaj na ekipu u kojoj igra.

Link to comment

I Roj Kin je rekao da mu je Zidan bio najtezi protivnik za cuvanje i da je bio jako "nasty" ali i sjajan u fazi odbrane.

 

Maradona je rekao u autobiografiji da je Mateus bio najbolji rival kojeg je imao, igrao je na obe strane, imao stravican sut, odlican pas, trcao kao sto trci svaki Svabo koji drzi do sebe, kapiten, lider, dao je dosta vise golova od Zidana, a u odbrani bio fenomenalan. Ligu sampiona nije osvojio, ali zato jeste dva UEFA kupa sa Interom i Bajernom. 

 

 

 

 

Link to comment

A Bekenbauer? :D 

 

Mislim da je dovoljna ova kompilacija poteza uzetih samo sa svetskih prvenstava da se stekne prvi utisak:

 

 

Edited by Meazza
  • +1 1
Link to comment
58 minutes ago, ToniAdams said:

elem, citiracu meni najdrazeg srpskog fudbalera (iako sam grobar) vladu jugovica, kad su ga pitali ko je najbolji fudbaler - "najtezi za cuvanje je zinedin zidan, a najteze vam je ako vas cuva zinedin zidan".

na stranu perfekcija kojom je odisao svaki njegov cim, ali cinjenica da je jedan od retkih koji ulaze u izbor "najboljeg ikada" a koji je podjednako brutalno igrao na obe strane, mi apsolutno ne daje prostora bilo kakvoj dilemi ili trilemi. prosto, po mom skromnom, zidan je igrac koji je imao neponovljiv uticaj na ekipu u kojoj igra.

 

Da, toliki da su I Juve I Real bilo bolji pre/posle njega, sa Nedvedom, Redondom... 

 

"na stranu perfekcija cina" jbg to ne moze na stranu, zbog elegancije pokreta mnogi pogresno I misle da je najbolji ikad

Link to comment

Najjace kod Zidana je sto imam utisak da covek ne moze da izgubi loptu. Nacin na koji se gradi i cuva je i uvek pronadje resenje da izadje iz tight spaces je prva stvar koja mi pada na pamet, ne leprsavost po kojoj je najpoznatiji. To i harizma.

  • +1 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...