Jump to content
IGNORED

Andjeli osvete


Recommended Posts

Krenulo je od priča o žrtvama i njihovom položaju, a otišlo u motivaciju silovatelja, seksualnih predatora, zlostavljača i raznih vrsta nasilnika. Malo meandriramo, ali o čemu ne treba da polemišemo je: žrtvometrija i traumometrija. 

To zaboravite.

  • +1 1
Link to comment

Ne znam za njihovu motivaciju ali polomljena kolena i kateter/stoma su sasvim dobra motivacija da i oni i drugi možda razmisle... 

Mislim, dok ovi na višem stepenu evolucije ne smisle bolje rešenje. 

Link to comment
3 hours ago, Hermetico said:

A šta tebi smeta

Šta čisto kao eksperiment i šta da objasnim uživo drugarici poznanici pa da vidim?

Смета ми с којом лакоћом и рационализацијом причате о томе како силоватељ поступа, скоро па личи на коментарисање неког борилачког захвата. Без емпатије, као да не размишљате како се женска особа осећа док то чита. Мислим да и Ви сами знате у чему је проблем и шта ми се чини спорним, али и даље истрајавате. Ценим Вашу интелигенцију и не бих даље објашњавао.

 

А, ако је Вама све оно што сте написали ОК, у реду

Link to comment
50 minutes ago, Eladan said:

Смета ми с којом лакоћом и рационализацијом причате о томе како силоватељ поступа, скоро па личи на коментарисање неког борилачког захвата. Без емпатије, као да не размишљате како се женска особа осећа док то чита. Мислим да и Ви сами знате у чему је проблем и шта ми се чини спорним, али и даље истрајавате. Ценим Вашу интелигенцију и не бих даље објашњавао.

 

А, ако је Вама све оно што сте написали ОК, у реду

Pa mi smo to prošli u fulu i toliko ispovesti čuli da tako pričamo u kući - tehnički. Ako misliš da ja ne razmišljam kako se ženska osoba oseća dok je siluju, ti u tolikoj meri ne razumeš moje iskustvo toga da gotovo nemamo o čemu da pričamo. Ja znam kako moja žena diše dok spava, kad se nasmeje u snu, kad zakmeči, kad joj srce lupa jače na ulici kad hodamo ili kad dođe kući. Da, ja nemam lufta da mislim da je silovatelj uništio nečiji život jer sam fokusiran na nastavak života posle, kako da ne bude uništen. Ne samo moje drage iskustvo nego i mnogih osoba koje su nam inače igrom slučaja došle da im pomognemo da nastave, da im život ne bude uništen,

 

Ja se ne zalažem za kastraciju (nemam sad kapacitet da formiram stav, prosto) nego sam tehnički razmatrao tu mogućnost, kao što tehnički razmatram i druge mogućnosti, ovde na forumu, čisto u svrhu diskusije, Nemam ni vremena ni prava ni obraza da se zgražavam, a opet sam zgrožen više nego što ti možeš da počneš da razumeš.

 

Okej mi je to što sam napisao. A i da nije bože moj, neko će me ispraviti u ovoj lepoj zajednici umnih ljudi, Nikad nisam kapirao koja je poenta da se zgražavam i skupljam poene kao veliki empata ovde, ja sam empata tamo gde treba. Kad je pokojne najbolje drugarice ćerka imala rak, otišao sam i godinama radio s decom bolesnom od raka, Umirali su na moje oči neki, neki se izlečili fala bogu. Empatiju živim kad posle dečje smrti ne spavam 2-3 noći. ali se u hodu saberem i radim, spašavam šta se može. A ti se zgražavaj po internetima, tako i treba. Fala bogu da imaš lufta za to i da što više ljudi ima. Ja imam pored sebe jedan život koji nije uništen niti misli o svom silovatelju, a kad misli misli tehnički, pa i ja pored nje. Ne nego ćemo da sedimo i kukamo, 

 

Da, ja sam pred užasom čist tehničar, Ne samo zbog iskustva silovanja koje procsuiram kao partner i pomoćnik nego sam bio tehničar uvek. Odem i pomažem, to je za mene empatija. Takav sam, tehničar i radnik, ŽIva istina. Misli o tome šta god hoćeš, dragi čoveče.

  • +1 1
  • Hvala 3
Link to comment
On 2.10.2022. at 20:15, Tihajeza said:

I ček. Sad manijak sedi u zatvoru za nedolično ponašanje prema novinarki, za vreme intervjua, gde je bilo prisutno makar još troje, makar je fotograf morao biti. Kapiram da novinarka nije zakazala intervju sa agresivnim seksualnim manijakom, i taj intervju uzela sama, iza zatvorenih vrata.

Ko ovo kusa? To sad kao tužilaštvo ispituje, koliki je pritvor za to. Šta će kad ga puste? 

 

fun fact. manijak će biti oslobođen i država će mu morati platiti odštetu za svaki dan proveden u pritvoru. ili će pasti neko sramno izvrtanje smisla zakona. 

  • +1 2
Link to comment
 
fun fact. manijak će biti oslobođen i država će mu morati platiti odštetu za svaki dan proveden u pritvoru. ili će pasti neko sramno izvrtanje smisla zakona. 
to sam sigurna. bukvalno su navukli ludaka na ban, i to josh - naknadno. pa stvarno ne znam koja pamet treba za to, pretpostavljam ista ona koja lozi blato u termoelektrani i posle se chudi kako to.

sent from bash mnogo dobar novi bubamoto

  • +1 1
Link to comment

Platice mu poreski obveznici i implicitno platiti propiranje Informera.

 

1 minute ago, gospa buba said:

pa stvarno ne znam koja pamet treba za to

 

Lopovska pamet. Kao oni sto maznu auto, pa ga kao nadju za "malu" naknadu. 

Link to comment

Mnogo je tesko odrediti sta je najbolje uraditi da se ovo spreci. Mozda hemijska kastracija radi posao ako je seksualna zelja dominantna komponenta? Ono so mi ne deluje verovatno jeste da bi rad sa nekim psihijatrom urodio plodom. Mozda gresim, ali ne vidim, iz onog isecka intervjua, nikakvo kajanje kod ovog silovatelja. Deluje da ima nagon koji tesko kontrolise (cim ga ni zatvorska kazna ne odbija) a nikakvu savest da ga spreci u tome. Ja ne vidim kako se nece ponoviti pokusaj silovanja od strane njega. 

 

Biber sprej u tasnicu i neka vam je bog u pomoci:ph34r:

  • +1 1
Link to comment

predsednik republike je rekao da ce se lichno postarati da se kazne povecaju, ukoliko se ana i njena vlada ne pozabave time pre njega. zaboravljujci da uopshte ne postoji anina vlada koja moze da se pozabavi bilo chim na ovom svetu. tako da ce verovatno morati on. onda nam je, jer nije mogao da izdrzi, zamerio shto nismo izlazili na ulicu u vezi sa nekim nasiljem nad mushkarcima, koje su vrshili mushkarci, ali sam se praktichno istog chasa iskljuchila iz slushanja, ne zamerite, jer me to ovog chasa uopshte ne interesuje, to moze i sa porfirijem da vidi kako ce dry.png

imao se utisak da ga samo drkamo bezveze, da dangubi na trivijalnostima, dok hrvati i jasenovac. verujem da isto zamera i djv, po ovom pitanju smo mu svi u istom koshu s_w.gif

on ce da reshi.

sent from bash mnogo dobar novi bubamoto





  • +1 1
Link to comment
17 minutes ago, gospa buba said:

zamerio shto nismo izlazili na ulicu u vezi sa nekim nasiljem nad mushkarcima, koje su vrshili mushkarci, ali sam se praktichno istog chasa iskljuchila iz slushanja, ne zamerite, jer me to ovog chasa uopshte ne interesuje, to moze i sa porfirijem da vidi kako ce dry.png

 

Brifovali ga inozemni savetnici. Za ocekivati po botovskom proseravanju u ovih par dana.

 

Pa to se svodi na bagatelizaciju nasilja u porodici.  Sve je to deo veceg nasilja. Ustvari na bagatelizaciji muskog nasilja u porodici. I na cuti i trpi.

I svodi se takodje na ucutkivanje za prozivanje javnih sluzbi koje ne rade svoj posao ili ga direktno opstruiraju.

 

Ista botovska govna su gurala taj kako se sad zove narativ,  po britanskoj stampi kad su ih prozivali za kriminalno tretiranje prijave nasilja i silovanja kad je lik sa policijskom legitimacijom zaustavio zenu u vreme lockdown, silovao i ubio. Prijavljivan da je odlepio. I nikom nista. 

 

Izgleda da misle da su svi idioti pa da ne znaju odakle prepisuju te performanse. 
 

Bukvalno kad cujes tu vrstu kenjanja eto ga lakmus za karakterno govno. 

Edited by Moonwalker
  • +1 3
Link to comment

Mislim da je red da sad ustanu pravnici, sa ženama. Doživotna za serijska silovanja se predlaže otkad, struka je odgovorna. Ne samo za to, nego i za olakšanje postupka, makar u smislu da te ne pitaju jesi li nosila suknju iznad kolena i da pokažeš dokle, i majicu na bretele. To su moju dragu pitali kad je bilo suđenje, rutinski. I policija, šta ga hvataju kad posle opet izlazi radi isto, nije silovanje pljačka. Ne sme da bude ni slično. Ako imaju dušu, oni treba da protestuju i cimaju i to organizovano.

  • +1 2
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...