Jump to content
IGNORED

Uništavanje životne sredine u Srbiji


Jumanji

Recommended Posts

Isteče vreme za edit, vest od juče, tragam forumom gledam dal je neko objavio. Malo smrduckalo sinoć na Dedinju ali sam to pripisao redovnom stanju.

Edited by desboj
Link to comment

pa po ovom potopu teshko da moze da ima neki dramatichan efekat. jel to ono shto smo prodali strancima jer ne umemo sami :unsure:

sent from novi mnogo jak bubamoto.

Link to comment
35 minutes ago, Lancia said:

Jel sad nenormalno postalo normalno? Sta rade crni roditelji?

 

90% roditelja nije čulo za pm2.5 čestice, a 99,9% roditelja ne prati njihove vrednosti na dnevnom nivou.

99,99% roditelja ne zna, nije im niko rekao koje mogu biti posledice bavljenja sportom na takvom vazduhu.

 

Ja nisam znala. Zaista. Za mene (do ove vesti) je ta štetnost od zagađenja nešto vrlo neodređeno, čiji se efekti vide u nekoj budućnosti, u celokupnom narušenom zdravstvenom stanju, bez jasne slike čega tačno, pušačka pluća, tako nešto.

Link to comment
7 minutes ago, Tihajeza said:

 

90% roditelja nije čulo za pm2.5 čestice, a 99,9% roditelja ne prati njihove vrednosti na dnevnom nivou.

99,99% roditelja ne zna, nije im niko rekao koje mogu biti posledice bavljenja sportom na takvom vazduhu.

 

Ja nisam znala. Zaista. Za mene (do ove vesti) je ta štetnost od zagađenja nešto vrlo neodređeno, čiji se efekti vide u nekoj budućnosti, u celokupnom narušenom zdravstvenom stanju, bez jasne slike čega tačno, pušačka pluća, tako nešto.

Nisam mislio na strucno znanje, vec na post dogadjanje. Znas koliko puta sam cuo, jao, kad bi meni neko pipnuo dete...ovde vidim jedno mrtvo more (pod uslovom da je ovo sve tacno, mislim internet je postao prava deponija )

Link to comment
7 minutes ago, Lancia said:

Nisam mislio na strucno znanje, vec na post dogadjanje. Znas koliko puta sam cuo, jao, kad bi meni neko pipnuo dete...ovde vidim jedno mrtvo more (pod uslovom da je ovo sve tacno, mislim internet je postao prava deponija )

 

Ko im je pipnuo dete?

 

Škola je organizovala trku, ali takođe i to su ti ljudi od 99.9% koji nisu znali za zagađenje tj.štetnost ili im nije ni sa nekog nadređenog mesta, ministarstva prosvete ili zdravlja dato uputstvo koje podatke da prate i kako da se u skladu s tim ponašaju (otkazuju trku na primer).

 

A da odu pred ministarstvo - jer nije napravilo ovakvo uputstvo na vreme, iako je zagađenje sve veće svake godine... to teško. Tu je malo da ih ode roditelja od 30 dece. Milion drugih roditelja neće otići, jer, prosto, njihovoj deci nije pozlilo na krosu.

 

Mi smo zemlja koja broji svoje poslednje, aj ne godine, ali decenije sigurno.

  • +1 3
Link to comment
1 minute ago, Tihajeza said:

 

Ko im je pipnuo dete?

 

Škola je organizovala trku, ali takođe i to su ti ljudi od 99.9% koji nisu znali za zagađenje tj.štetnost ili im nije ni sa nekog nadređenog mesta, ministarstva prosvete ili zdravlja dato uputstvo koje podatke da prate i kako da se u skladu s tim ponašaju (otkazuju trku na primer).

 

A da odu pred ministarstvo - jer nije napravilo ovakvo uputstvo na vreme, iako je zagađenje sve veće svake godine... to teško. Tu je malo da ih ode roditelja od 30 dece. Milion drugih roditelja neće otići, jer, prosto, njihovoj deci nije pozlilo na krosu.

 

Mi smo zemlja koja broji svoje poslednje, aj ne godine, ali decenije sigurno.

Sta sad ja da kazem, kad si ti sve napisala :)

Link to comment

Sad kad pričate o ovom neznanju za postojanje problema sa zagađenjem, pitam se stvarno šta ljudi prate po tim internetima i socijalnim mrežama, da taj problem zagađenja još nije ukrstio put sa njima. Jasno mi je da svi imamo neki svoj krug ljudi gde se prirodno interesovanja i razmišljanja preklapaju, ali verujem da maltene svi imaju i nekog rodjaka ili nekog ko im je medju prijateljima/pratiocima jer su išli nekad u istu osnovnu školu, pa i na taj način dodje do mesanja informacija? (Ovo naravno za one koji su uopšte na netu)

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...