Jump to content
IGNORED

Случај Петница


Recommended Posts

2 hours ago, ToniAdams said:

ja stigao do toga da svaki muskarac ima koristi od silovanja

Naravno da nasilje nad zenama koristi muskarcima. 

Kad im se odbija pistup kontracepciji, kada im se uslovljava abortus, kada ne mogu da odlixe sta ce sa svojim telom. Sve to ide u korist jednom muskarcu.

 

Kada ona kuva, pegla, brine o detetu, kada je postavljena na svoje mesto decenijama opresije i zlostavljanja. Naravno da svakom muskarcu ide na korist. Vi morate da shvatite stim sto si muskaraxc, vec si se rodio sa privilegijom u ovom svetu.

Link to comment
1 minute ago, precog said:

nemam pojma, nikad cuo, ali poverovacu.

:huh:

mi u vojvodini se gadjamo svinjama i to je to. sumadija je, moz bit, rodno senzitiziranija i kompleksnija.

 

 

Ja sam "pogranicni" slucaj (zapadna Srbija/Sumadija), pa ne mogu bas da govorim u ime svih, ali znam da nije bilo retko kod tih starijih ljudi i da je uglavnom bilo izvor za zajebncije kod nas dece. Kod nas se inace gadjalo magarcima i ovcama  :D, ali kad desi neko nepocinstvo, ne iz miloste (ono sine Tale, magare moje).

Link to comment
17 minutes ago, Tihajeza said:

A iz kog razloga se u tekstu Vigor Majić i Nikola Božić pominju imenom i prezimenom, a Branislav Savić kao S., iako je njegovo ime poznato i javno izneto (Vigor u gostovanju na N1)?

Jel to neka stilska figura, da se podcrta kako je čovek sa skrivenim imenom godinama prikrivani napasnik?

Jer imaju daleko vecu odgovornost. Jer su napravili sistem gde zlostavljanje cveta.

Link to comment
1 hour ago, Mos said:

Mi smo kao klinci govorili pred kraj druženja: 'hoćemo kćeri', kad je vreme da se ide kući. Sad kad razmislim nemam pojma ko je to doneo i kako se odomaćilo u govoru. 

 

Pa to, meni to vise ko ono dalmatinsko "ajmo ca", gde to "ca" nije "kuca" nego, eto, dodatak.

 

A ovo "hocemo kceri" mozda ostalo iz nekih vremena kad su kceri sedele kod kuce? Ma nebitno za pricu, banalan primer. Celog zivota gledam neke porodice gde se sinu prasta sta god da napravi, nema sranja koje majka ne bi progutala, a cerka je tu da se brine o roditeljima, i nema truda koji ona napravi da dobije makar hvala - to se podrazumeva. Nisu sve porodice takve, mozda ima i suprotnih primera, ali mnoge vala jesu.

  • +1 1
Link to comment
14 minutes ago, Rowanoke said:

Vi morate da shvatite stim sto si muskaraxc, vec si se rodio sa privilegijom u ovom svetu.

 

Ovo je većinski tačno, naročito na Balkanu i u sličnim mačo vukojebinama. Samo ne uvek i ne gledano globalno. Neko se rodi sa hemofilijom u nekoj faveli u Bangladešu i to što je muškarac može tačno da baci kravi u pasulj. 

  • +1 2
Link to comment
12 minutes ago, Mos said:

 

Ovo je većinski tačno, naročito na Balkanu i u sličnim mačo vukojebinama. Samo ne uvek i ne gledano globalno. Neko se rodi sa hemofilijom u nekoj faveli u Bangladešu i to što je muškarac može tačno da baci kravi u pasulj. 

 

Moze, ali zamisli da je tek zena sa hemofilijom u nekoj faveli u Bangladesu. (disclaimer - nemam apsolutno nikakvu predstavu o polozaju zena u Bangladesu).

 

Ono sto je zaprepascujuce je da u nekim od najrazvijenijih i najliberalnijih (stagod to znacilo) drzava koje su sve samo ne vukojebine, i dalje imas poveliku startnu prednost u zivotu kao muskarac. Zapravo, nekad su vukojebine balkanskog tipa, otvoreno macisticke (spanija, grcka, italija, sfrj) u tom smislu manje vukojebine od nekih koje slave na sva usta gender equality (holandija, npr - odatle valjda i dolazi pojam staklene tavanice - na balkanu, gde je tavanica, kroz nju se nista ne vidi, ali se to kompenzuje nekim matrijarhatom na drugoj strani). Konfuzno je ovo sto sam napisao, generalizujem neka licna iskustva i opazanja pomesana sa ponekom informacijom, nemam vremena da produbljujem sad

  • +1 2
Link to comment
7 minutes ago, chandra said:

Zapravo, nekad su vukojebine balkanskog tipa, otvoreno macisticke (spanija, grcka, italija, sfrj)

 

Italija i Spanija su nesto drugacije (uz rizik da generalizujem) tj taj njihov macizam. Mislm da je makar u vrednosnom smislu u privatnoj sferi zenama tamo za mrvicu lakse.

Balkanski mentalitet sa negativnim aspektom u ponasanju  i kod muskarca i kod zena vuce vise orjentu bez obzira na konfesiju, ono Hasanaginica ga najbolje opisuje. Za Grcku nisam sigurna, verovatno negde izmedju.

Edited by Moonwalker
Link to comment
6 minutes ago, Moonwalker said:

 

Italija i Spanija su nesto drugacije (uz rizik da generalizujem) tj taj njihov macizam. Mislm da je makar u vrednosnom smislu u privatnoj sferi zenama tamo za mrvicu lakse.

Balkanski mentalitet sa negativnim aspektom u ponasanju  i kod muskarca i kod zena vuce vise orjentu bez obzira na konfesiju, ono Hasanaginica ga najbolje opisuje. Za Grcku nisam sigurna, verovatno negde izmedju.

 

Apsolutno se slazem - posebno kod ovih zapadnijih balkanaca (italijana i spanaca) ima mnogo matrijarhata u licnoj sferi.

Link to comment
43 minutes ago, Rowanoke said:

Naravno da nasilje nad zenama koristi muskarcima. 

Kad im se odbija pistup kontracepciji, kada im se uslovljava abortus, kada ne mogu da odlixe sta ce sa svojim telom. Sve to ide u korist jednom muskarcu.

 

Kada ona kuva, pegla, brine o detetu, kada je postavljena na svoje mesto decenijama opresije i zlostavljanja. Naravno da svakom muskarcu ide na korist. Vi morate da shvatite stim sto si muskaraxc, vec si se rodio sa privilegijom u ovom svetu.

 

Najveća privilegija je kad si 20ak godina posle rođenja zdrav, bogat i ne previše pametan. Onda je potpuno nebitno da l' si žensko ili muško.

 

Ne znam da l' je privilegija roditi se kao muško: za tako nešto bih morao da imam i iskustvo života kao žena.

 

Kontracepcija, abortus, peglanje, kuvanje i slično, to zavisi od roditelja, ne od pola.

  • +1 2
Link to comment
2 minutes ago, stray cat said:

Kontracepcija, abortus, peglanje, kuvanje i slično, to zavisi od roditelja, ne od pola.

 

Reci to Poljakinjama. A i ovima u Srbiji kad im se jednom godisnje obrate sa tim sta im je obaveza prema kome sve ne.

Edited by Moonwalker
  • +1 5
Link to comment
49 minutes ago, Rowanoke said:

Naravno da nasilje nad zenama koristi muskarcima. 

Kad im se odbija pistup kontracepciji, kada im se uslovljava abortus, kada ne mogu da odlixe sta ce sa svojim telom. Sve to ide u korist jednom muskarcu.

 

Ne razumem. Kako to ide u korist muskarcu koji se zalaze za pravo na abortus i kontracepciju i protivi se nasilju nad zenama?

Link to comment
1 minute ago, stray cat said:

 

Najveća privilegija je kad si 20ak godina posle rođenja zdrav, bogat i ne previše pametan. Onda je potpuno nebitno da l' si žensko ili muško.

 

Ne znam da l' je privilegija roditi se kao muško: za tako nešto bih morao da imam i iskustvo života kao žena.

 

Kontracepcija, abortus, peglanje, kuvanje i slično, to zavisi od roditelja, ne od pola.

Naravno klasna privilegija je iznad svake ostale podele.

 

Ali taj zensko muski poslovni svet nam namece ovalva ekonomija i drustvo

  • +1 3
Link to comment
1 minute ago, Meazza said:

 

Ne razumem. Kako to ide u korist muskarcu koji se zalaze za pravo na abortus i kontracepciju i protivi se nasilju nad zenama?

A koji se to muskarac zalaze za to? 

Koliko ih je takvih? 

 

Izuzetak koji potvrdjuje pravilo

  • -1 2
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...