Jump to content
IGNORED

Случај Петница


Recommended Posts

Just now, Hamlet Strašni said:

Zato su naučništvo i socijalna inteligencija dve različite stvari :)

ja sam ucestvovala u radu mnogih nvo, neke i osnivala, ako je negde promena saradnika laka i nimalo neubicajena, onda je to taj sektor. zeznes se, ali i menjas.

fenomenalna ideja je ocigledno imala tvorce i izvrsioce cije vrednosti su vrlo upitne.

  • +1 4
Link to comment

Prosto i jednostavno, ortakluk ispred principa (ako i postoje), ni nauka i obrazovanje generalno, pa tako ni Petnica nisu tu izuzetak.

Zato u idealnom slučaju postoje kojekakva nadzorna tela™.

  • +1 3
Link to comment
1 minute ago, Aleksija said:

ja sam ucestvovala u radu mnogih nvo, neke i osnivala, ako je negde promena saradnika laka i nimalo neubicajena, onda je to taj sektor. zeznes se, ali i menjas.

fenomenalna ideja je ocigledno imala tvorce i izvrsioce cije vrednosti su vrlo upitne.

Pa ovo nije klasičan nvo iz 2000 oni su nastali osamdesetih i čine ga ljudi sa drugačije formiranim stavovima. Plus je ovaj Savan bio suštinski deo ekipe koliko shvatam a ne klasični saradnik. 

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment
1 minute ago, Hamlet Strašni said:

Pa ovo nije klasičan nvo iz 2000 oni su nastali osamdesetih i čine ga ljudi sa drugačije formiranim stavovima. Plus je ovaj Savan bio suštinski deo ekipe koliko shvatam a ne klasični saradnik. 

o tome ti i pricam, njihove vrednosti ocigledno nisu bile onakve kakve se ocekuju od istrazivackog kampa za mlade. cak i u osamdesetim, rekal bih.

  • +1 2
Link to comment
4 hours ago, I*m with the pilots said:

Ako vam je stalo do neke istine, od upucene osobe sam dobila da je covek sam otisao u policiju, predao se i odneo materijal. Ne znam(o) zasto se u medijima gura druga prica. Verovatno se bolje prodaje igranjem na monstruoznost i dramu.

 

Ovo prošlo skroz nezapaženo na temi, a mislim da je detalj vredan pažnje. Da li je u pitanju samo tabloids be tabloidin' ili nešto više? (Pitanje nije retoričko, nemam pojma ni sama.)

Očigledno da se mulja nešto, te bio priveden, te ipak nije ni pronađen, te su pretresali stan, te se sam predao.

Link to comment

Ja ne verujem da su oni tek tako nastali osamdesetih. Nema šanse da bi tada neko udruženje dobilo mogućnost da pridobija decu po školama da nije imalo potporu struktura. Nisu se oni skupili i osnovali udruženje. Nastali su kao neka (para)društvena organizacija iz doba SIZova

  • +1 1
Link to comment
4 minutes ago, Shitgenstein said:

ortakluk ispred principa


A nije to nista cudno, niti je neki srpski specijalitet. Ali kod nas zaista poprima bizarne razmere, pa se ortakluk i cuvanje pozicija stavi ispred svega, cak i renomea i samog opstanka institucije. 

Link to comment

Ja se kroz maglu sećam neke priče da je svaka republika u ex-Yu trebalo da ima svoju Petnicu ali iz nekog razloga je samo ovo nastalo/opstalo. Neka se nadoveže ako postoji neko upućeniji i sa jasnijim sećanjem.

Link to comment
1 minute ago, Leia said:


A nije to nista cudno, niti je neki srpski specijalitet. Ali kod nas zaista poprima bizarne razmere, pa se ortakluk i cuvanje pozicija stavi ispred svega, cak i renomea i samog opstanka institucije. 

Slažem se, mada bih rekla da te bizarne razmere isto postoje naširoko u svetu. Svašta se prikrivano razotkrilo kroz #MeToo u raznim manifestacijama. Jebiga, strašno je to, a matrica je u svojoj osnovi skoro uvek ista.

  • +1 2
Link to comment
9 minutes ago, Hamlet Strašni said:

Ja ne verujem da su oni tek tako nastali osamdesetih. Nema šanse da bi tada neko udruženje dobilo mogućnost da pridobija decu po školama da nije imalo potporu struktura. Nisu se oni skupili i osnovali udruženje. Nastali su kao neka (para)društvena organizacija iz doba SIZova

 

sasvim sigurno su imali potporu, ali nisu ni prvi slobodno organizovani u sfrj. postojala je ta bottom up praksa od '70ih, skc je tako funkcionisao npr.

Link to comment
22 minutes ago, Hamlet Strašni said:

Ja ne verujem da su oni tek tako nastali osamdesetih. Nema šanse da bi tada neko udruženje dobilo mogućnost da pridobija decu po školama da nije imalo potporu struktura. Nisu se oni skupili i osnovali udruženje. Nastali su kao neka (para)društvena organizacija iz doba SIZova

Komunjare, proklete im duse, upropastise nam decu nacisto! :cry:

 

 

(para)drustvena organizacija! :kecman:

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...