Jump to content
IGNORED

Случај Петница


Recommended Posts

pa mora neshto da se radi unsure.gif

i shta ova zena, koja je prigodno glavna u uo, dajte neki preprich, imam overdoz petnichara ovih dana, nemam snage cry.gif

sent from novi mnogo jak bubamoto.

Evo je se žrtvovah...
Bla bla truć...
Sve je parafraza da se ogradim:
"Mi smo pokrenuli mehanizam za donošenje pravilnika o delovanju na neprimereno ponašanje, ali ga nismo doneli jer smo hteli da to bude širi dokument obuhvatniji..."
Od 17 minuta se ulazi u temu ko rukovodi Petnicom i koje odgovoran i ko ih kontroliše "eksterno"...







... Shiit has hit the fan

Link to comment

Njena odbrana je na liniji "nismo prepoznali problem".

 

Ali Verbić je ipak dalje otišao. On ističe da postoji razlika između nedoličnog ponašanja i krivičnog dela. Inače, Verbić je ekspert za razvodnjavanje. Ali čini se da je ovu temu teško sada razvodnjavati. Kako to da je u stanju da sada pravi tu distinkciju, kada to nisu bili u stanju da urade kada je trebalo.

Link to comment
11 hours ago, betty said:

 

Siri, show me an example of irony.

 

za one koji ne znaju, verbic je bio u upravnim telima petnice kad se dogadjaju slucajevi opisani u medijima

 

@betty ko je tu uopste zainteresovan za vodjenje stanice? mislim, mogu ja da zamislim neke bivse petnicarke koje bi od stanice za godinu dana napravile svetsko cudo uz postovanje svih normi i standarda (hehe, recimo jedna nasa bivsa komsinica iz nl koja se bavi obrazovanjem, ili jedna druga bivsa forumasica koja se bavi obrazovanjem na jos visem nivou), ali koliko god su one "odane ideji revolucije petnice", ne vidim da bi u najludjem ludilu pristale da odustanu od svojih zivota i da se vrate u Srbiju, a kamoli da se vrate tamo i da se zajebavaju sa olosem na vlasti i mimo vlasti, pa da su pocasti i druge dobiti od vodjenja Petnice jos 100 puta vece.

 

Meni se cini da, ako ce Petnica opstati (a moze da se pretvori i u sasvim udoban staracki dom na primer), da mora da preuzme neko ko je iz tog kruga u Srbiji. Taj krug = famoznih i nepoznatih 140+ osnivaca, UO, 200+ bivsih rukovidilaca. Od tog kruga u Srbiji je, verujem, manje od 20% sto dosta suzava izbor kandidata. Alternativa je valjda da SNS postavi nekog sa strane, a to bi islo tesko i s pravne strane, a za opstanaka stanice - pa bolje da bude staracki dom u tom slucaju.

 

Verbic je meni bio vise nego ok lik dok nije postao kolaboracionista okupatora. Ono sto ga znam iz stanice i sasvim malo sa strane, covek nije bolid, svetlosnim godinama je intelektualno iznad Bozica. Zato je i bilo toliko iznenadjenje njegov prelazak na tamnu stranu. Neoprostivo. S takvima ne sedim ni za stolom u kafani, ne javljam im se na ulici. Ali (sic!) moguce je da je iz kruga kandidata za preuzimanje stanice u ovom trenutku (ne starackog doma!), on i dalje jedan od normalnijih. Posebno ako je, recimo, ekipa iz abortiranog Centra za promociju nauke alternativa. Uz ogradu da, kad bolje razmislim izmedju Verbica i njih i nema bas mnogo razlike.

 

Uffff... ne znam... jel ima neko tamo normalan, ko nije ispao moralno govno ili intelektualni bogalj ko bi mogao da preuzme? A mozda je staracki dom za naucne radnike zapravo ono sto Srbiji treba. Zapravo, sto vise razmisljam, to mi se vise svidja ta ideja. There is no Petnica for old men (and women). Plus sto tu niko ne bi morao (previse) da brine o seksualnom uznemiravanju. Ako neki deda i podivlja, sunes mu brom u caj i das mu sudoku neke jednacine da resava.

 

Along the same line - niko ne bi mogao vise da prigovara Petnici da polaznici masovno odlaze u inostranstvo! Odlazili bi masovno, ali ne iz zemlje, nego pod zemlju.

  • +1 1
Link to comment
1 minute ago, ToniAdams said:

jel samo meni cudno sto se pitanje odgovornosti odjednom pretvorilo u pitanje opstanka petnice?

Pa ko bi preziveo ovakav skandal???

 

Sponzori iz industrije se povukli,

 

To kao kad bi Mikina skola ponovo pocela da radj

Link to comment
3 minutes ago, ToniAdams said:

jel samo meni cudno sto se pitanje odgovornosti odjednom pretvorilo u pitanje opstanka petnice?

"Pustite našu odgovornost, nestaće ustanova"!

  • +1 2
Link to comment
jel samo meni cudno sto se pitanje odgovornosti odjednom pretvorilo u pitanje opstanka petnice?
drugim rechima, zabole ih!

oni svi znaju od 2014 i cute, strashno je al jebiga deshava se. mushki klub, daj da ga sachuvamo, tachno onakvog kakav jeste, jer ce pamet srbije da propadne.

momci,.jedite govna. devojke, prashtajte.

sent from novi mnogo jak bubamoto.


  • +1 8
Link to comment

Nek' nestane,  nastaće druga, ništa ne brinite. Naučna sredina, pogotovo prirodne nauke, kao i sve sredine u kojima se demonstrira bilo intelektualna, bilo fizička superiornost, leglo su mizoginije.

  • +1 1
Link to comment
54 minutes ago, halloween said:

Nek' nestane,  nastaće druga, ništa ne brinite. Naučna sredina, pogotovo prirodne nauke, kao i sve sredine u kojima se demonstrira bilo intelektualna, bilo fizička superiornost, leglo su mizoginije.

Ženomrsci veliki, ko je pogledao statistiku koliko je tenured zena versus muskaraca, sve mu je jasno.

Link to comment
On 2.7.2021. at 21:57, Rowanoke said:

Vi morate da shvatite stim sto si muskaraxc, vec si se rodio sa privilegijom u ovom svetu.

Pa onda i bonus poeni za nas belce. 

#milina 

  • Haha 3
Link to comment

@chandra, nemam uvid u to sta uprava planira, ja sam samo ponudila pomoc inicijalno a onda se zgrozeno povukla. za sada je jasno da i dalje nemaju predstavu da je potrebno da se npr. izvine devojkama. generalno im nista nije jasno osim te mantre o ocuvanju petnice koja samo cini da izgledaju lose kad stanu pred kamere.

  • +1 1
Link to comment
11 hours ago, iDemo said:

Pa onda i bonus poeni za nas belce. 

#milina 

Uh ala si zao,

Pogledaj kako tvoji sunarodnici romske nacionalnosti zive i kako su integrisani u drustvo?

Pogledaj kako se narod ponasa prema migrantima

  • +1 3
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...