Jump to content
IGNORED

Случај Петница


Recommended Posts

4 hours ago, Rowanoke said:

Uh ala si zao,

Ja mislim da nisam a #cenim da bi i ti mislila drugacije da se desi neki slucaj pa da se upoznamo. 

S druge strane - gde tacno vidish vezu izmedju mene kao 'belca' i muskarca - i sto sam - kao sto smo ustanovili - privilegovan s tim u vezi - i kako prolaze moji sunarodnici romske nacionalnosti a kako se narod ponasha prema migrantima? Odosmo u sirinu malo, ne?

Link to comment
18 hours ago, halloween said:

Nek' nestane,  nastaće druga, ništa ne brinite. Naučna sredina, pogotovo prirodne nauke, kao i sve sredine u kojima se demonstrira bilo intelektualna, bilo fizička superiornost, leglo su mizoginije.

Ovo je vrlo smela tvrdnja. Ja sam proveo najveći deo devedesetih radeći u institutu naslonjenom na prirodne nauke koji bi odgovarao opisu sredine u kojoj se demonstrira intelektualna superiornost, gde sam imao šeficu (u meni susednoj grupi je takođe žena bila šef), i nisam primetio nikakvu mizoginiju - naprotiv, tvrdim da je u tretmanu žena u odnosu na srpsko društvo devedesetih (koje je regresiralo u smeru tretmana žena u odnosu na ranije socijalističko doba) ta sredina bila svetlosnim godinama ispred. Nakon što sam pročitao gornju tvrdnju, proverio sam sadašnje stanje u tom institutu - u naučnom veću ima 40% žena i 60% muškaraca, a i dalje je generalni direktor žena (na tom mestu je već duže od pet godina). Teško mi je da zamislim da se sada tu radi o leglu mizoginije. Moja žena je takođe veći deo devedesetih provela radeći u jednom drugom institutu gde je malo više osetila to sveopšte regresiranje odnosa prema ženama srpskog društva devedesetih, ali opet ne bi to okarakterisala kao mizoginiju.

 

SaE

 

 

  • +1 3
Link to comment
7 hours ago, iDemo said:

Ja mislim da nisam a #cenim da bi i ti mislila drugacije da se desi neki slucaj pa da se upoznamo. 

S druge strane - gde tacno vidish vezu izmedju mene kao 'belca' i muskarca - i sto sam - kao sto smo ustanovili - privilegovan s tim u vezi - i kako prolaze moji sunarodnici romske nacionalnosti a kako se narod ponasha prema migrantima? Odosmo u sirinu malo, ne?

Zbog cega onda imas potrebu da nipodastavas?

Link to comment
  • 2 weeks later...
31 minutes ago, Mos said:

 

Jako vazno je bilo sve ovo procitati. Meni je donekle pao kamen sa srca - ovo sto je opisano u tekstu odgovara 1/1 mom utisku o tome sta se tamo desavalo i o ljudima poput Majica i Bozica. A istovremeno mi se ponovo digla kosa na glavi.

 

Da je ovo normalno drustvo, sve ovo sto se poslednjih meseci dogadja uzrokovalo bi temeljno i sistematsko ciscenje i uredjivanje u svim oblastima gde postoji interakcija makar izmedju dece i odraslih.

 

Otvoris jednu fioku, iskoci bubasvaba, otvoris drugu - druga, trecu - jos jedna. Pa onda to vise nije da nastavis da otvaras fioke, vec da krenes u sistematsku dezinfekciju i dezinsekciju citavog zivotnog prostora.

  • +1 6
Link to comment

Tekst je zaista 1 suština. Najžalosnije, ispostavlja se, da je pored svih odgovornih za upravljanje jednom takvom ustanovom, jedino profesionalno reagovala policija.

  • +1 4
Link to comment

sa zakasnjenjem saznajem za sve ovo (i nisam procitao vecinu napisanog iznad, samo jovanin i anin tekst + ponesto dijagonalno).

 

chandra, ti si astro... jel znas tog savana?

 

ja sad imam neku povrsnu asocijaciju na nekog mitskog prevaranta, tipa nije zavrsio fakultet jer je bio previse pametan, ali iskreno kada sam u prvom tekstu procitao "s" pokusao sam da se setim ko bi to mogao biti, makar iz price, i nije mi uspelo.

bio sam tamo 1993, i ne umem sad bas da srocim svoje pomesane utiske, ali bilo kakva prica o alkoholu i/ili promiskuitetu me ne bi previse iznenadila, kao ni bilo kakva prica o impresioniranju mladih prodavanjem prazne slame od strane (drugde) neostvarenih...

sto sve zajedno ne implicira nesto ovog nivoa, ali sad a posteriori nije da se ne uklapa.

u svakom slucaju na osnovu onoga sto sam ja video i na osnovu ono malo traceva koje sam ja cuo, definitivno bi me iznenadilo da redovni nisu znali sve sto se desava... 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...