Jump to content
IGNORED

London


korindjar

Recommended Posts

Jel zna neko kakava je Half day Rock and Roll tura u Londonu? Idem sledece nedelje, a prijatelji su mi to preporucili, kosta oko 20-25 funti i vide se sve bitne stvari iz istorije R 'n R..

Link to comment
Gradski prevozDodjes London, odes do stanice metroa na salter, trazis Oyster Card o kojoj je vec pricano. Ona ti je kao mesecna karta za prevoz kod nas, sa time da kod njih radi po sistemu dopune. Kosta 3 funte (funkcionise kao depozit i to dobijes nazad kada vratis kartu) i onda dopunis sa recimo jos 7,8 funti i mozes da se vozas jedno dva dana (ovo zavisi ipak od tebe koliko se vozis). Ja nisam skontao kako ide tarifiranje, ali sam za bas dosta putovanja trosio oko 5 funti dnevno.
pojedinacna voznja u centru je 1.5, ali je kolko sam ja shvatio sistem pametan pa ti nikada ne naplacuje vise nego sto bi te kostala dnevna karta, sto je valjda oko tih 5 funti.znaci u pocetku (svakog dana) svaka voznja 1.5, ali prestane da naplacuje kada doguras do cene dnevne povlastice.
Link to comment
Hvala ti, posle ovoga svega što si napisao osećam se kao da sam i sam već bio u Londonu:) Stvarno, respekt za ovako detaljan opis. Mada, nemoj se iznenaditi ako se javim ponovo sa još nekim pitanjcem.
Jao, fala :blush:
A da - kako si otputovao, low cost ili BA, ili nešto treće? I kako si prošao sa cenom/(cimanjem ako nisi kretao iz BG)?
Lowcost iz Zagreba, da bih izbegao vadjenje madjarske vize. Gea vozi svakog dana, 30e (valjda?). Dosta je lako sa autobuske stici do aerodroma, ima bus na svakih pola sata. Tamo sam isao obicnim busom, nazad Geom, jel nije bilo buseva kada mi je odgovaralo.
Jel zna neko kakava je Half day Rock and Roll tura u Londonu? Idem sledece nedelje, a prijatelji su mi to preporucili, kosta oko 20-25 funti i vide se sve bitne stvari iz istorije R 'n R..
Znam da mi je neko pricao da je uzeo tu turu i da je bio zadovoljan. Verovatno je manje vise sve u centru pa to mozes uraditi negde na pocetku za "upoznavanje" sa gradom. Ja sam uzeo Beatles tour (koja mi je bila preporucena) i ne preporucujem je. Lik nije narocito cool, nista nije narocito zanimljivo, al obidjes neke dobre ulice na koje drugacije ne bi naleteo. Osim toga bi trebalo da izgleda tako sto dogurate do neke zgrade, cujes zanimljivu pricu, pokazu ti mozda neke slike i nastavite dalje. Ne znam koliko bi se ovo tvoje razlikovalo.
pojedinacna voznja u centru je 1.5, ali je kolko sam ja shvatio sistem pametan pa ti nikada ne naplacuje vise nego sto bi te kostala dnevna karta, sto je valjda oko tih 5 funti.znaci u pocetku (svakog dana) svaka voznja 1.5, ali prestane da naplacuje kada doguras do cene dnevne povlastice.
Aha. I meni se cini da oako funkcionise i kao da ima nekih besplatnih voznji po odredjenim pravilima u nekim zonama, al mi se nije dalo kontati sve to u onoj frci :DE da, voznja busom kosta 1 funtu Edited by Hustler
Link to comment

O fala bogu Malteze da si se smilovao da izvestiš o putu! :)Ja pičim 13-og, pravo sa aerodroma idem u Mančester na 1 dan pa se sutradan vraćam u London i tamo sam do 19-og. Nadam se da ću uspeti bar deo da obiđem od pobrojanog, obzirom da ću imati i obaveza (ne idem čisto turistički, jbg). Doduše najavljena su mi slobodna popodneva.. :mellow:

Link to comment
  • 2 months later...

Ko planira skoriji put u London moze da iskoristi ovo

POVRATNA KARTA DO LONDONA 140 EVRAIzvor:B92Beograd -- Cena karte do Londona za putnike koji je tokom ove nedelje kupe u kompaniji "Britiš ervejz" iznosiće 70 evra, saopšteno je iz te kompanije.U tu cenu nisu uračunate takse, a specijalna ponuda najnižih redovnih cena za letove do Londona omogućiće većem broju putnika da nabave karte po ceni od 140 evra za povratno putovanje.Karte za letove do Londona po ceni od 70 evra po pravcu se mogu nabaviti putem sajta www.ba.com ili u predstavništvu "Britiš ervejza" na telefon 3281-303 do kraja ove nedelje.U saopštenju se navodi da putnici iz Beograda sleću na novootvoreni Terminal 5 londonskog aerodroma Hitrou, a upravo je uspešno završena druga faza preseljavanja letova sa Terminala 4 na novi Terminal, čime je broj letova povećan na 424 odlazaka i dolazaka.Ta druga faza je obuhvatila dugolinijske letove medju kojima su osam dnevnih letova za Njujork, zatim letovi za Lagos, Abudžu, Kairo, Kejptaun, Finiks, Bangalor i Peking.Terminal 5 je od otvaranja, krajem marta ove godine već prihvatio tri miliona putnika, ističe se u saopštenju.
Link to comment

ne verujem da je bas toliko. u svakom slucaju, u pitanju je dosta povoljnija ponuda od bilo cega na trzistu trenutno. ja trenurno pizdim jer sam pre nedelju dana uzeo karte preko easy jet-a

Edited by Hustler
Link to comment
  • 3 weeks later...

Ej Londončani, sljedeći mjesec idem na desetak dana u London pa me zanimalo jel postoji neka ultra jeftina pre paid mobile phone opcija koju bi mi se isplatilo uzeti za slanje kojih 100-150 poruka dok sam tamo, da ne trošim lovu na telefonske kartice.

Link to comment
Ej Londončani, sljedeći mjesec idem na desetak dana u London pa me zanimalo jel postoji neka ultra jeftina pre paid mobile phone opcija koju bi mi se isplatilo uzeti za slanje kojih 100-150 poruka dok sam tamo, da ne trošim lovu na telefonske kartice.
da li bi ih slao po UK ili u inostranstvo?
Link to comment

ono najjednostavnije resenje, udjes u radnju i kazes dajte jedan telefon, je konkretno za slanje sms-ova u srbiju bar kod nekih kompanija skuplje nego da koristis bg telefon.london->bg je sa bg telefona cini mi se nesto tipa 30 dinara, a sa engleskog moze da bude 40 penija (t-mobile), mada ne znam kolko je kod koje kompanije, dal postoje neki planovi itd. u svakom slucaju slicno ispadne kako god, nije vredno zajebancije.a ako je za slanje/koriscenje u lokalu, onda da, mozes prosto da kupis neki telefon od 10 funti u bilo kojo radnji (doduse moze da se desi da ti za najjeftiniji bude ogranicen izbor boja) i picis prepaid. opet ne znam koja kompanija je najjeftinija al svakako je nesto do 10 penija sms, kao i minut razgovora.

Edited by kurdi
Link to comment
  • 9 months later...

Jel ima neko preporuku za povoljan 2-3* hotel u Londonu? :unsure: Moj skromni srpski novcanik moze da prihvati iznos do 80 evra za double room. <_< A opet bih voleo da budem smesten relativno centralno a ne u nekom predgradju... :) Fala unapred...

Link to comment
dobar ti tajming, sad ti je to skoro 80 funti :D
cool.gif HRS mi nudi 1 Express by Holiday Inn u nekom Limehouse-u, kakav je to kraj?A ima i 1 povoljan Ibis kraj Vemblija, mada mi to deluje da i nije tako blizu... :unsure: Edited by Brazilac
Link to comment

malo je rizicno sta sve mogu da vode pod limehouse-om, od shadwella (sto ne zelis) do necega sto je blize canary wharfu ili wappingu.kakogod, ja ga ne bih dalje razmatrala zbog losije veze sa centrom (samo DLR i busevi, nema podzemne), sto je tebi, logicno, jedan od top prioriteta.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...