Jump to content
IGNORED

Stocks & Crypto


mustang

Recommended Posts

Traže ga izgleda tri zemlje Singapur, USA i J. Koreja. Vjerovatno će biti poslan u USA pošto sumnjam da imaju ekstradicijske sporazume sa druge dvije zmlje, sa ovim su ipak u NATO.

Link to comment

Zvezde dana su nemačke banke. Deutsche Bank, gde i ja imam račun :D. Mada daleko ispod osiguranja od 100k. Scholz i mediji se trude da prikažu da je samo psihologija u pitanju ali videćemo... Banka je u svakom slučaju u prošloj godini imala plus koliko i Credit Suisse minus, tako da je makar u tom smislu dosta drugačija situacija. Akcije su zapravo u poslednjih 6 meseci u plusu.

 

Osim njih na berzi se drma i Commerzbank. I kod njih imam račun, pa sam 2/2 :D

  • +1 1
  • Haha 4
Link to comment
5 hours ago, Venom said:

Zvezde dana su nemačke banke. Deutsche Bank, gde i ja imam račun :D. Mada daleko ispod osiguranja od 100k. Scholz i mediji se trude da prikažu da je samo psihologija u pitanju ali videćemo... Banka je u svakom slučaju u prošloj godini imala plus koliko i Credit Suisse minus, tako da je makar u tom smislu dosta drugačija situacija. Akcije su zapravo u poslednjih 6 meseci u plusu.

 

Osim njih na berzi se drma i Commerzbank. I kod njih imam račun, pa sam 2/2 :D

Commerzbank i Deutsche imaju svoje delove kompanije koji se bave investicionim fondovima, i tu imaju najviše rizika, ali i profita. Kada bi se to podelilo tako da ne utiče na ljude kao Venom i nas ostalih, bilo bi bolje. Pre 2 godine je Commerzbank platila ogromnu kaznu zbog laksističkih mera protiv pranja novca. Nije to ništa novo, a i ne znači da su prali novac (kao HSBC Sinaloa kartelu), ali to je skoro milijardu eura kazne, ako se dobro sećam.

Link to comment
12 hours ago, Sammael said:

Nejasno mi je o kakvim štamparijama se priča, kao da svaka banka već decenijama ne proizvodi svoj virtuelni novac. 

Tako sto ce drzave zaleci iza svih depozita, cak i preko limita, a to znaci porast duga, sto je drugo ime za stampanje love.

 

Link to comment

Svidja mi se članak, interesantna teorija (tj diskusija), a naročito ovaj deo:

Quote

But there is no reason why we could not require senior bank management to face multiple liability and, in the case of CEOs, possibly to have unlimited liability. If senior management faced a really serious loss when their bank failed, there would be far less need for masses of restrictive regulations. 

 

  • +1 2
Link to comment

Vec sada su banke jako velike i zato ih drzave spasavaju da ne puknu. Pumpanje para je na delu jos od 2008 godine.

Sada cemo imati novu dimenziju, gde ce doci do ukrupnjavanju banaka. Tek tada nastaje problem sta i kako si tim "mega" bankama. Kako regulisati i kako da se speci neodgovornost.

 

Takodje, zanimljivo je sekundarno trziste za drzavne obveznice, one sa malom kamatom, koliko ce tu nastati zbrke. Bojim se da ce mudre centralne banke da se umesaju i da same kupuju takve obveznice po nominalnoj vrednosti. Sve to ce se finansirati novim obveznicama sa visokim kamatama. Perpetum mobile u finansijama.

 

Druga vazna stvar su rejting agencije koje umesto da ocenjuju, u ovom slucaju banke, prate berzu i daju pozeljne rejtinge.

Link to comment
4 minutes ago, Ayatollah said:

Gecić, hehe. Kakav danak neiskustvu...

Ima li to neku pravnu posledicu po advokata da radi sa nekim na crvenoj listi ? 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...