Jump to content
IGNORED

Stocks & Crypto


mustang

Recommended Posts

2 hours ago, igoraki said:

Ajd da hvalim, nemam baš običaj ali red je, bila je deonica nešto iznad 4$, danas se vrti oko 7$, tako da dobar tip :thumbsup:

 

Drago mi je ako si zaradio 

Super super :D

  • +1 1
Link to comment
On 23.1.2023. at 17:27, mustang said:

Tsla, amzn, amc na dugo

 

Zar nije AMZN u nekim problemima koji bi, long-term, mogli dovesti do toga da vrednost akcije tavori u osrednjosti? Koliko sam shvatio, valjda im samo AWS biznis cveta, sve ostalo im je u čabru. 

 

Link to comment

Nije im u cabru, amazon je prilicno solidna infrastruktura. Sad im je akcija lepo pala taman da možemo da priustimo vise komada. Ovo je sada pa ko zna kada ovako nisko. 

 

 

Previse vesti pumpaju o firmama i tu je teško naci istinu. Najbolje je da se posmatra sa strane koliko je neophodna, popularna kao i struktura deonica. 

 

Sada je januar 2023, cenim da ce tesla sledece godine biti preko $400. 

Neverovatno je koliko teslinih automobila po Kaliforniji (u LA ko da je svaki peti). Ljudi grabe ko da deli dzabe. Sada se placa i sa bitcoin na charging stations znaci komplet nova valuta ce da dominira. Treba kupovati i bitcoin. 

Amazon je isti. 

Ja ga koristim svakodnevno. Sve kupujem preko amazona. Kada nemam vremena cak i hranu svezu narucim iz whole foods.

Rekla bih da je 700% mesecne kupovine i koriscenja samo amazon. Ogromna cifra a mala beba sam potrosac

Edited by mustang
Link to comment

Sta rade ovom amc, nehumano gledati. Zasto ceo ne unajmi advokate kao sto su ovi iz gns za naked shorts?? Pocecu i njih da flipujem jer papak ne zna da se bori sa lesinarima. 

 

Link to comment
23 minutes ago, Ayatollah said:

META +20% u Pre-tradingu...

 

Nagradjuju je kao zrelu kompaniju.

 

Kazu clanci, nagradjen fokus na efficiency. Drugim recima, batali metaverse, otpustaj ljude i muzi Facebook dok mozes.

 

Cash cow kompanija.

  • +1 1
Link to comment

Sta je tu problem? :)

 

Vecina tech firmi je zaposljavala vise ljudi za vreme korone. Sad im je to visak i ogroman trosak. 

Meta je trebala ranije vec sa otpuštanjima al je ocito da je Zuckerberg mogao da priusti gubitke ili da kasno pali.

 

Isto se desilo sa auto industrijom.  

 

Dodala smajli, da se ne misli da imam ton 

 

Edited by mustang
Link to comment
1 hour ago, Ayatollah said:

META +20% u Pre-tradingu...

 

Ma čitava berza je od početka 2023. godine u fazonu +20%. Posebno se to odnosi na tech kompanije. 

 

Edited by Willow
Link to comment

Blame it on republicansinace, eksperti, stručnjaci i dalje vicu krah dolazi. 

 

Nema sanse. Mozda 20-30% down. 

 

Pada mi na pamet da nas namerno zajebavaju sa panikom. 

Npr do juce na SPY sve puts (klade se da ce spy da ide dole do zatvaranja), kad ono, spy calls! :D 

 

 

Edited by mustang
Link to comment

Moguće da nas zajebavaju, računaju da ovce treba šišati. Sad, pitanje od $1M je da li je ovaj veliki rally na NYSE izazvan u cilju zajebavanja masa i da bi se malim ulagačima izmuzla neka kinta, ili smo, zapravo, na početku novog bull marketa. 

Edited by Willow
Link to comment

Vidim da slabo pratis sta pisem ovde  

 

Btw svi mali ulagaci koji su preživeli zadnje dve godine, ne daju se vise lako zajebati. Prvo su računi prebaceni u cash sa margin da umanjimo shortovanje, onda smo se udruzili da isprozivamo pumpere i dumpere tako da ih community zapamti, sve vise kompanija se uzdruzuje sa advokatima da jure naked shorts sellers i direktno tuze brokere, hedgies...jer od FCC nema nista. Citadel je na par biliona dolara zarade od naked shorts kaznjes sa 15miliona dolara. To je 2 centa u prevodu a sahranili desetine dobrih kompanija. 

 

 

Al drama na Tviteru...michael burry, fakin expert, izbrisao nalog jer je juce i prekljuce svima da sell. 

 

 

Ja gledam i ne verujem im sta citam od tih pametnjakovica ..tabla mi se zeleni. Kompanije zdrave, all good.   

 

Kao da ne zivimo u istom reality. Weird. 

 

 

 

Edited by mustang
Link to comment
3 hours ago, Willow said:

 

Ma čitava berza je od početka 2023. godine u fazonu +20%. Posebno se to odnosi na tech kompanije. 

 

Meta je samo danas u plusu 26%.

Duplirali su cenu od onog dipa pre par meseci.

Edited by mraki
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...