Jump to content
IGNORED

Stocks & Crypto


mustang

Recommended Posts

@Venom so true. Kako god okreneš, nema leba bez motike ni kad je berza u pitanju. Verujem da je @mustang dovoljno prefrigana pa uspeva da prepozna i izbegne pump&dump penny stocks šeme. 

 

Btw, Elonkov savet long-term investitorima. Nema pomena ulaganju u crypto jbg. U prinicipu, deluje sasvim razumno, vorenbafetovski: 

 

 

  • Hvala 1
Link to comment
1 hour ago, Willow said:

 Verujem da je @mustang dovoljno prefrigana pa uspeva da prepozna i izbegne pump&dump penny stocks

Meni se čini da ona baš juri te takve brzopotezne...

 

Ja se bojim da nema dobrog saveta za berzu, poprilično je tu u pitanju mentalitet krda, ja za sad pratim i ulažem u neke stvari u koje se koliko toliko razumem. Do sada sam u plusu, ali sam neke deonice čekao godinama da se povrate i donesu zaradu.

Link to comment

Nije 6 nego 8 od kojih je jedan dousnik, sa obecanih 20mil dolara od SEC. Dobice nikada :D 

 

Penny stock community je identicna ppp community. Non-stop drame, sitna namestanja jedni drugima, podmetanja itd. Ja sam skroz po strani, samo posmatram sta rade, ne ulazim u njihove kombinacije (ima vise grupa). Ali ozbiljno pratim neke pojedince.

Zajebala sam se jednom sto sam iz afekta iznapusavala govedo (bas zlonameran covek), koje je pri tom u pravu sta prica, slazem sa njim, ali ne vidi siru sliku i koliko svaka rec na tviteru ima teske $ posledice, ponekad i nedeljama da se svi vrate na nulu. Pri tom taj isti drzi jedno 10. tikera i isto to radi sa svojom ekipom ludaka. Tad me je blokirao, sto mi je takticka greska. Morah da otvorim jos jedan nalog da bih mogla da citam sta pise. Jer dok se oni medjusobno pljuju ti lepo odradis domaci kako treba.  

 

I naravno, pored svih dostupnih informacija o nekom tikeru ti i dalje kockas 50% jer i dalje ne mozes da saznas da li se neki kriju iza toga. 

Penny stock je najvolatalniji od svih marketa, plivas sa ajkulama, piranama, zmijama, talasi te udaraju....ali ako si hladan i ne panicis, mozes lepo da zaradjujes. 

 

Ja sam protiv ove tuzbe, prvo, zato sto je nas community (kao da se i nekom smrdezu ovde nesto desi, za  njega bih navijala jer je underdog od starta), drugo, godinama ti ta ista ekipa donosi profit, ne radis bukvalno nista osim sto ih slepo pratis sta da kupis sta da prodas?!?! Hello?  

I trece, najvaznije, SEC, nabijem na kurac gesslera, jedva cekam da dozivi da mu padne sapun, idu na najslabiju ribu umesto da neverovatne, ocite, kriminalije i bahanalije hedz fondova juri i pozatvara i bilionske kazne lupi. Bukvalno si svedok kako sudija odbija da uhapsi ubicu. Tako da, dok god se ne resi korupcija na visim novoima, nek nas peasants ostave na miru. Ima njima rumunjesku dusu da izvadi.  

 

Imam 4-5 akcija koje vi drzite na duge staze al ja ih jedino imam da budem deo male stock istorije. Ne zanima me tu zarada nego verujem u njih. Ostalo je day trade (oko 30pozicija). Ali nista to ne bih imala da nemam ljude koje pratim. 

Edited by mustang
Link to comment

@Ayatollah sta očekujes od 2023 sto se marketa tice?

Ja samo donju i gornju krajnost. Ili ce januar biti  jos do -20 do -30%, da udari dno dna od dna od dna, sa ovom recesijom u zadnjih godinu dana ili je ovo DNO (na sta sam se ja kladila i pokupovala neke stvari za dzab dzabe). Jedino bankrot moze jos da im se desi, sto ce njima teze pasti nego sto cu ja da puknem sa ulogom. 

Link to comment

@igoraki kako si to uspeo da zakljucis? :laugh: pa jebote, ovaj topik ne bi postojao jos pet godina da nisam potegla oko berze, u zelji da ako ja, vrhunski matematicar sto jedva sabere 2+2, mogu da zivim od toga, znas ono mesecno da profitiram da placam rentu, racune, putovanja itd...samo me pas kosta min $500 mesecno...a zelja mi bila da vama serviram jos jedan izbor kao potencijalnu zaradu ...i ti mislis ja se primam na pump i dump klince?! Nemoj berzom da se bavis please :) lose procenjujes totalno a sve ti od prve strane nacrtano ovde.  

 

 

Link to comment
On 21.12.2022. at 19:47, mustang said:

@Ayatollah sta očekujes od 2023 sto se marketa tice?

Ja samo donju i gornju krajnost. Ili ce januar biti  jos do -20 do -30%, da udari dno dna od dna od dna, sa ovom recesijom u zadnjih godinu dana ili je ovo DNO (na sta sam se ja kladila i pokupovala neke stvari za dzab dzabe). Jedino bankrot moze jos da im se desi, sto ce njima teze pasti nego sto cu ja da puknem sa ulogom. 

 

A šta znam, ja sam već dva puta tokom ove godine mislio da smo stigli do dna, pa me je stvarnost demantovala. Evo, ovih dana opet stigosmo na oktobarske nivoe, a mislio sam da je to nemoguće. Market se ponaša potpuno nenormalno, ili svi idu gore ili svi idu dole, i to kad idu dole opušteno odu po 5% za dan (i više) kao da je to najredovnija pojava, a nema nikakvih posebnih vesti o toj firmi. U 2020. i 2021. je 85% trgovačkih dana bilo šareno - neko ide gore, neko ide dole, a  kada fluktuacija bude veća od 3% to ti bude red flag da se nešto događa/očekuje, itd. Sad me više ne trigeruju dropovi koji nisu dvocifreni, navikao sam se valjda.

 

Da budem iskren, ja jesam laik za ekonomiju na nekom makro nivou, ali mi je pomalo čudan trend ovolikog odliva novca sa tržišta kapitala, u situaciji ovakve inflacije - valjda bi bilo za očekivati da će investitori gledati da se oslobode keša na svaki način dok se stvar malo ne stabilizuje, naročito kada je berza na 30% ispod maksimuma. Mislim, nenormalno je da sada možeš da kupiš npr. akcije REIT-ova sa vrlo ozbiljnom imovinom u portfoliu i odličnim finansijskim rezultatima, i da ti te akcije odbacuju dividendu 12-13%, i da ne mogu da izađu iz cenovnog bunara već mesecima. Sa druge strane, ja ovo pričam iz pozicije nekog ko radi sa sopstvenim parama i bez ikakvih dugova, onima koji igraju tuđim/pozajmljenim parama, ili su generalno zaduženi van berze, verovatno znači svaki dinar da prežive rast kamata i opšti rast cena, i njima sada nije do igranja na berzama, niti imaju mesece i godine da čekaju da se stvari vrate u redovno stanje, tj. da dođe do stabilizacije na makro nivou.

 

Suma sumarum, ja očekujem do leta volatilnost manje-više kao i sada (gde će cene da osciliraju po 10-15% i više u par nedelja), i tek pred kraj sledeće godine neku stabilizaciju koja bi vratila stvari u malo redovnije tokove. Ovo sve pod uslovom da ne bude nekog sveopšteg rata Rusije i NATO i sličnih sranja. Time will tell.

  • +1 2
  • Hvala 1
Link to comment

sva predviđanja za 2023 su za sada vrte oko reduction in demand, tako da su očekivanja da će prometi biti niži uz rast fiksnih troškova, što predviđa smanjene profite

 

pored toga došlo je do narušavanja tržišta, gde se evropski izvoz smanjuje zbog niže konkurentnosti, uglavnom se razlozi vrte oko energy surcharge

 

dok se ne stabilizuje situacija, verovatno će biti dosta haosa, bar je takva situacija sada

  • +1 2
Link to comment
On 21.12.2022. at 19:35, mustang said:

Ja sam protiv ove tuzbe, prvo, zato sto je nas community (kao da se i nekom smrdezu ovde nesto desi, za  njega bih navijala jer je underdog od starta), drugo, godinama ti ta ista ekipa donosi profit, ne radis bukvalno nista osim sto ih slepo pratis sta da kupis sta da prodas?!?! Hello?  

 

Pump & dump je ilegalan s razlogom. Da bi taj neko ko pumpa doneo profit bilo kome, pa i sebi, mora neko na kraju da ostane kratkih rukava kad se cela prica ispumpa. Dobro je da postoje neke sluzbe koje stite ljude od manipulacije.

  • +1 2
Link to comment
7 hours ago, Venom said:

 

Pump & dump je ilegalan s razlogom. Da bi taj neko ko pumpa doneo profit bilo kome, pa i sebi, mora neko na kraju da ostane kratkih rukava kad se cela prica ispumpa. Dobro je da postoje neke sluzbe koje stite ljude od manipulacije.

 

Naivan si. 

Link to comment
14 hours ago, mustang said:

 

Naivan si. 

Ja sam naivan, a ti misliš da neko može uspešno da predvidi šta će biti s nekom žnj kategorija firmom. Prevara je prevara. Uostalom citat optuženih: We're robbing fucking idiots of their money

 

“In another surreptitiously recorded Discord call, on February 24, 2021, involving Knight, Cooperman, and others, Knight acknowledged that he understood the Primary Defendants were engaging in market manipulation, and explained why he posted fewer recommendations on Twitter and Atlas than the Primary Defendants: ‘[The less] I mention a stock, the less likely I get involved whenever all of Atlas gets a class action f*cking lawsuit . . . I’m playing this extremely smart, for the very long term. If you don’t think all these f*ckers go to jail or at least get sued, you are crazy. . . playing stupid does not work in court. . . it’s market manipulation. . . . I mean you look up the definition of market manipulation . . .’”

 

  • +1 1
Link to comment

@Venom ti mene nisi razumeo dobro. 

Prvo, kako mislis da je atlas grupa imala preko milion pratilaca? Pa da nisu valjali, pravili pare njihovim followers, mislis li da bi imali milion njih? Oni gospoda samo prate sta ovi predlazu...pazi bogati. Pa neka su izmajmunisani. Meni se u pocetku sto puta desilo dok nisam shvatila kako ide. Dnevno potrosim min dva sata da procesljam internet i opet mi to nista ne garantuje.

Ceo market ekosistem je manipulacija. 

Nas serif (SEC) je najbanalnija institucija trenutno. To je sramota sta rade i dozvoljavaju. Bilioni sintetickih nepostojecih akcija se vrti dnevno bez pokrića. Te velike zverke ne idu u zatvor nego im lupe packu od par stotina hiljada kazne. Citadel CEO 58X novcano kaznjen, nesto sveukupno par miliona a vredi u bilionima. 

Oni su našli najmanji market da jure a ne ekipu sa spy, nasdaq, dj. 

Sta reci za jim cramera? Zovemo ga 180. Pitaj se zasto. 

Za Powell kad progovori? Zasto momentalno cim zine i ne zavrsi govor stock market plunges? Za vecinu savetnika u medijima? To je isto pump and dump. Ti mislis on stvarno savetuje milione iz dobre namere preko malih  ekrana? 

Zato kazem da si naivan. 

Ne zelim klincima da idu u zatvor. Mnogo su se razbacivali, bahatili sa satovima, jahtama, kolima al to je pripisujem mladosti. Ti isti klinci su mnogima napravili pare. Taj koji slepo prati nekog sta da kupi, proda bez da mrdne kurcem i odradi DD, zasluzuje da bude izigran. 

 

Uvredio si se kao mlada sto sam rekla da si naivan. Nudim ti drugi pogled cisto da vidis da nije sve crno i belo. Volela bih da jeste, veruj mi, mrzim lazi, manipulacije, prevare, kradje al dok nam zakon ne vazi za sve podjednako e pa ima da branim onu najsitniju ribu. 

Edited by mustang
Link to comment

Pa nisu u proseku nikom napravili pare, to je suština koju ti izgleda ne razumeš. Prelili su iz jednog džepa u drugi tako što su doslovno izmišljali stvari i posle se smejali kako su "zajebali idiote". Da bi oni zaradili, neko je morao da završi u minusu iz kog se nikad neće izvući. Razlika između toga i dobrog dela berze je možda tanka, ali postoji. Šta god da Cramer radi, sigurno ne postuje "jbg ovaj put smo izduvali, ali idemo dalje" iako je u stvarnosti napravio plus od skoro 30k. Pročitaj tekst koji sam linkovao.

 

Matt Levine, Bloomberg

 

Look, if someone on Twitter or Discord says that he is an expert day trader who has made millions trading penny stocks and will teach you his secrets, then I can tell you his secret. Here it is:

 

He buys penny stocks.

 

Then he goes on Twitter and Discord and tells you to buy them because they are so good and will go up.

 

You — and his other Twitter followers — buy them, which makes them go up.

 

He sells them to you at a profit.

 

Then you are stuck with them. They are not in fact good — they just went up because he told you to buy them — and you end up selling them at a loss.

 

He posts pictures of himself standing next to Ferraris, to validate his multimillionaire-day-trader status.

 

Other people see the Ferraris and want to get into the game.

 

He repeats this process.

 

In the fullness of time, the US Securities and Exchange Commission and federal prosecutors notice.

 

They go find his chats and emails and maybe surreptitiously record some of his private conversations.

 

In all of those chats he turns out to have said things like “I love doing crime” and “look at me doing all these crimes” and “this stuff I am doing is market manipulation, a crime” and “crime crime crime crime crime crime,” but with more swearing.

 

The prosecutors and SEC bring fraud charges.

In a sense, the complaints are very boring, because this is the most obvious sort of financial crime, and every case is exactly the same.

 

In another sense, the complaints are entertaining, because of the chats.

This is called a “pump-and-dump.” I don’t know why people keep falling for it? I guess the pictures of the Ferraris. Also a desire for investing to be easy, for it to be a trick that you can learn from some clever insiders on a Discord. If I tell you “buying stock is about allocating capital to productive businesses and sharing, over the long term, in the value they create for society,” and some guy standing next to a Ferrari on Twitter says “buying stocks is about interpreting mysterious signals that tell you THIS STOCK WILL GO UP 200% THIS AFTERNOON,” his theory sounds more fun, and it certainly sounds like it will make you more money more quickly than my theory. It will make him more money more quickly. Like, the guy is a successful day trader. It’s just that his secret is tricking you.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...