Jump to content
IGNORED

Stocks & Crypto


mustang

Recommended Posts

Mislim da su firme držale depozite u SVB iz tri razloga:

 

- puno VC je tamo imalo račune pa je bilo najlakše/najprostije zbog prebacivanja love

- obećanje da neće investirati u rizične HOV dakle balansiranje rizika (naročito u odnosu na crypto u koji su mnogi startapi uleteli)

- princip "svi drugi startapi ih koriste, mora da su dobri za startape"

Edited by Sammael
  • Hvala 1
Link to comment

Da li je ovo po zakonu

 

Quote

SEC filings show SVB President and CEO Gregory Becker sold $3,578,652.31 in common stock two weeks before the bank's collapse.

 

Link to comment

Verovatno ne. Video sam doduše kod Levina (newsletter) dosta davno da može da bude, jer postoji mogućnost da se unapred napravi i objavi plan tipa "za tri meseca prodaću toliko i toliko akcija" i da se taj plan izvrši manje više automatski. To bi verovatno bilo ok, mada opet može biti da nisam u pravu.

  • Hvala 1
Link to comment

Mislim da nije ni bilo ocekivano da spasu banku i investitore, niti je iko trazio, nego je fokus na to sta ce biti sa neosiguranim delom depozita. Oko toga svi kukaju

Link to comment

Hedž fondovi već nude otkupe depozita uz diskont, dakle prilično su sigurni da će uleteti neki veliki igrač da otkupi SVB.

Edited by Sammael
  • +1 1
Link to comment
7 minutes ago, brusli said:

Tebi je kanda zao sto nece biti bailout.

 

Saosecam se sa tobom u radovanju sto nijedan dolar iz tvog novcanika nece biti upotrebljeno za bailout neke random banke iz nekog americkog shithola a ti tako :(

Zavist, sta da ti kazem, ti u Americi, ja u Srbiji, ozbiljni su to problemi kod vas.

Jedni tvrde da ironiju nije moguće razumeti pre 8. ili 10. godine

Link to comment
22 minutes ago, brusli said:

Jbg, ja se brinem za radni narod u USA a ti tako.

 

 

Izgleda da je njima top, vidis koje se milijarde sipaju u usrani IT, zive kao bubrezi u loju. Kapiram da je frka jedino oko nule na cifri bonusa na kraju godine. Zabolece vas bailout nikad. Itjevci i svetska revolucija.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...