Jump to content
IGNORED

Stocks & Crypto


mustang

Recommended Posts

Džaba pricate, na ignoru ste mi :D 

 

Options na SPY call za petak. Nema sanse da ce dopustiti da bude crven poslednji dan u godini. 

Edited by mustang
Link to comment
On 23.12.2022. at 0:15, Ayatollah said:

 

A šta znam, ja sam već dva puta tokom ove godine mislio da smo stigli do dna, pa me je stvarnost demantovala. Evo, ovih dana opet stigosmo na oktobarske nivoe, a mislio sam da je to nemoguće. Market se ponaša potpuno nenormalno, ili svi idu gore ili svi idu dole, i to kad idu dole opušteno odu po 5% za dan (i više) kao da je to najredovnija pojava, a nema nikakvih posebnih vesti o toj firmi. U 2020. i 2021. je 85% trgovačkih dana bilo šareno - neko ide gore, neko ide dole, a  kada fluktuacija bude veća od 3% to ti bude red flag da se nešto događa/očekuje, itd. Sad me više ne trigeruju dropovi koji nisu dvocifreni, navikao sam se valjda.

 

Da budem iskren, ja jesam laik za ekonomiju na nekom makro nivou, ali mi je pomalo čudan trend ovolikog odliva novca sa tržišta kapitala, u situaciji ovakve inflacije - valjda bi bilo za očekivati da će investitori gledati da se oslobode keša na svaki način dok se stvar malo ne stabilizuje, naročito kada je berza na 30% ispod maksimuma. Mislim, nenormalno je da sada možeš da kupiš npr. akcije REIT-ova sa vrlo ozbiljnom imovinom u portfoliu i odličnim finansijskim rezultatima, i da ti te akcije odbacuju dividendu 12-13%, i da ne mogu da izađu iz cenovnog bunara već mesecima. Sa druge strane, ja ovo pričam iz pozicije nekog ko radi sa sopstvenim parama i bez ikakvih dugova, onima koji igraju tuđim/pozajmljenim parama, ili su generalno zaduženi van berze, verovatno znači svaki dinar da prežive rast kamata i opšti rast cena, i njima sada nije do igranja na berzama, niti imaju mesece i godine da čekaju da se stvari vrate u redovno stanje, tj. da dođe do stabilizacije na makro nivou.

 

Suma sumarum, ja očekujem do leta volatilnost manje-više kao i sada (gde će cene da osciliraju po 10-15% i više u par nedelja), i tek pred kraj sledeće godine neku stabilizaciju koja bi vratila stvari u malo redovnije tokove. Ovo sve pod uslovom da ne bude nekog sveopšteg rata Rusije i NATO i sličnih sranja. Time will tell.

digli su kamatne stope i FED i ECB,logicno je sto sve ide dole ukljucujuci i kripto valute.

Link to comment

Ako neko hoce da rizikuje, COSM nek uzme danas, treba vesti u sledecih dve nedelje da izadju, skakace gore, bice lepa zarada. 

 

Na 100% profita povlacite svoj ulog a ostalo postepeno, u zavisnosti kako raste

Edited by mustang
  • +1 2
Link to comment

Jooooj napicu se danas 🥳🥳🥳🥳🥳

 

Gotov market za 2022, preziveh ovu godinu, mnogi nisu .... Sad spremna za bahanalije  

 

 

Sledeca minimum duplo bolja, vodim vas sve u strip club! 

Danasnji rezultat

 

Leonardo Dicaprio Dancing GIF

Screenshot_2022-12-30-13-11-14-98_ecf0a2686c46a6c94d29e60b4a87d6cc.jpg

Edited by mustang
Link to comment
On 30.12.2022. at 22:15, mustang said:

Jooooj napicu se danas 🥳🥳🥳🥳🥳

 

Gotov market za 2022, preziveh ovu godinu, mnogi nisu .... Sad spremna za bahanalije  

 

 

Sledeca minimum duplo bolja, vodim vas sve u strip club! 

Danasnji rezultat

 

Leonardo Dicaprio Dancing GIF

Screenshot_2022-12-30-13-11-14-98_ecf0a2686c46a6c94d29e60b4a87d6cc.jpg

sad zavisi koji je bio base,nije isto 5.52. na 10k ili 1M$.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...