Jump to content
IGNORED

Stocks & Crypto


mustang

Recommended Posts

1 minute ago, Lezilebovich said:

može li neko da prepriča ovo 

Evo, ja ću na brzinu: bitcoin bro koji hoće da promeni narativ i napravi crypto kao glavno sredstvo u ekonomiji.

  • Hvala 1
Link to comment
11 minutes ago, dragance said:

Nema bailouta za ove. Tipična gung-ho banka koja je investirala depozite u sve startape, pa ako samo jedna ili dve postanu jednorozi, vrati im se. Ali, visoke kamate tera ulagače da idu na manji rizik i veću kamatu nego kod ovih, dodje do povlačenja uloga i onda se desi lavina. Svako svoj novac hoće nazad iz straha, i taj strah dovede do katastrofe.

 

Preuzeti su od druge institucije i otvaraju vrata u ponedeljak pod kontrolom. Imaju $200b assetsa, nije da nemaju ništa vredno kao kod kraha 2008 godine.

Koliko vidim imaju depozita 1.160B$, od toga 175B$ koji su osigurani od FDIC.

Sto znaci da ce gubici biti:

1.160 - 175 - 200 = 785B$

Izvor:

https://time.com/6262009/silicon-valley-bank-deposit-insurance/

Link to comment
2 minutes ago, Lezilebovich said:

može li neko da prepriča ovo 

 

Federal Deposit Insurance Corporation (FDIC) pokriva depozite do 250k dolara u slučaju da banka propadne (npr. u Srbiji NBS pokriva iznosa do 50.000 evra). Ona trenutno ima na raspolaganju 224,5 milijardi dolara za pokrivanje depozita u slučaju krahova, što joj je dovoljno da pokrije nekih 900 hiljada maksimalnih depozita (što je svakako nešto više urealnosti, jer nisu svi depoziti 250k dolara), a što bi u slučaju nekog lančanog kraha američkog bankarskog sistema bilo kap u moru onoga što bi trebalo nadoknaditi. Drugim rečima, u takvom kataklizmičnom scenariju bi se moglo dogoditi da svi oni koji izlaze iz kvote koja je pokrivena bukvalno ostanu bez ijednog dolara po propasti banke. 

Link to comment
3 minutes ago, Lezilebovich said:

može li neko da prepriča ovo 

 

Novac u banci je osiguran samo do određenog iznosa. U Americi 250k, u EU još manje 100k. U suštini ništa posebno. Da se ispostavi da SIVB nema nijedan dolar od navodnih 200 milijardi koji se pominju, klijenti bi dobili max 250k, mislim da sam video da je to oko 8 milijardi.

 

Ono šta u tweetu stvarno piše mora da se čita između redova: banke su sranje, fiat valute takođe, kupite Bitcoin. Još samo da objasni raspad raspad sistema prošle godine ili ovo:

 

 

 

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment
12 minutes ago, Venom said:

 

Novac u banci je osiguran samo do određenog iznosa. U Americi 250k, u EU još manje 100k. U suštini ništa posebno. Da se ispostavi da SIVB nema nijedan dolar od navodnih 200 milijardi koji se pominju, klijenti bi dobili max 250k, mislim da sam video da je to oko 8 milijardi.

 

Ono šta u tweetu stvarno piše mora da se čita između redova: banke su sranje, fiat valute takođe, kupite Bitcoin. Još samo da objasni raspad raspad sistema prošle godine ili ovo:

 

 

 

Što naravno nećeš nikada čuti od Gabora. Navodi vodu na svoj bitcoin mlin, jebe se njemu za poštenu analizu.

Link to comment

Biće svi pogodjeni. Pare su skoro svi tamo držali, jer “tradicija”. U onom Time magazinu što je postavljen ovde ranije jedan lik tačno objašnjava da imaju redovne prihode, pa problema za plate neće biti za sledeća 2-3 meseca. Posle ne zna. Ali oni koji nemaju prihode, npr dobili $100m na fundingu, troše $1m mesečno, e ti neće imati ništa.

Link to comment

Otkupiće ih a(SVB) Citi ili tako neka krupna zverka, otpisati loše kao gubitak i zadržati krem. Postanu idoli silikonske doline, a valjda se posle svi opamete - što se naravno nikada nije desilo.

Link to comment

Sto da se opamete, kada im je ovako dobro, u stvari oni igraju pametno.

Kada imaju masne profite, onda su njihovi, kada zglajznu ajde onda bailout, direktni ili indirektni.

Budale smo mi koji to gledamo i indirektno placamo.

 

Link to comment
23 hours ago, dragance said:

Raznovrsnost je majka - a specijalizacije maćeha.

 

Nije problem manjak diversifikacije, vec los risk management.

 

Derivativima  (interest rate swaps) se moze "hedzovati" ono sto se naziva "fair value".

 

 

  • +1 1
Link to comment
8 hours ago, brusli said:

Koliko sam citao ova banka je sinonim za rizicni kapital i investicije, sto znaci u dobra vremena (QE i nulte kamate) imaju fenomenalne perfomanse, kada dodje do zatezanja prve stradaju.

Sad cemo da vidimo gde su junaci iz FED-a, hoce li ponovo krenuti sa stampom i bailoutima...

 

 

Iako je rec o 16 banci po velicni u SAD, izgleda da je sistemsi rizik mali, nije u pitanju srce finansijskog sistema.

Nece biti contagion-a.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...