Jump to content
IGNORED

Stocks & Crypto


mustang

Recommended Posts

Teranis lazljivica na 11godina zatvora osudjena. Ajd da vidimo da li ce dlaka ovom semu faliti. Ja kazem nema sanse u corku da ide, previse se pralo para za demokrate, Ukrajinu i neke republikance. 

Link to comment
On 13.11.2022. at 13:03, mraki said:

Nadam se da će sa ovim kripto kupko početi da se odmotava, nije ovo jedina prevara sigurno… Neverovatno mi kako ljudi nasedaju na to.

 

Meni ništa nije neverovatno još otkako sam pre mnogo godina prvi put čitao o lukovicama lala u Holandiji. Uopšte me ne bi začudilo da neki Uspeh Armstrong sutra pokrene trgovinu virtuelnim kerećim izmetom i ubedi ceo svet da će taj commodity do 2030. zameniti veštačko đubrivo a do 2040. postati univerzalno sredstvo plaćanja koje će zameniti sve svetske valute, i da mu na osnovu toga jedno 90% čovečanstva deponuje kompletnu ušteđevinu i imovinu direktno na privatan račun na Kajmanskim Ostrvima.

Link to comment
24 minutes ago, mustang said:

A ata jensa lalama? Ne znam tu priču 

 

Investopedia.

 

Ima i ublažena History verzija ali ostalo je zabeleženo da je za 5-6 komada najvrednijih vrsta lukovica mogla da se pazari dvospratna kuća u Amsterdamu. Stvar je praktično propala kada su ljudi nakon ulupavanja ušteđevine i likvidnih sredstava počeli da traže načine da kupe još lukovica za koje nisu imali pare, pa su se dosetili... fjučersa naravno.

  • Hvala 1
Link to comment

Nema veze sto si uzeo milijardu, sto si vodio jednu od najnepostenijih firmi ikada, ali ako si medijima drag, davao pare kome treba sa ih dajes, pokusace da te ucine dopadljivim 

 

Link to comment

Zanimljivo da se prvi bubble (early to mid-1600s) poklopio sa formiranjem Bank of Amsterdam (1609).

Slucajnost neki bi rekli...

 

Inace, prva CB je formirana 1668, Swedish Riksbank.

https://www.clevelandfed.org/publications/economic-commentary/2007/ec-20071201-a-brief-history-of-central-banks

Quote

The story of central banking goes back at least to the seventeenth century, to the founding of the first institution recognized as a central bank, the Swedish Riksbank. Established in 1668 as a joint stock bank, it was chartered to lend the government funds and to act as a clearing house for commerce. A few decades later (1694), the most famous central bank of the era, the Bank of England, was founded also as a joint stock company to purchase government debt.

 

QE je prvi put primenjen u Japanu 2001:
https://en.wikipedia.org/wiki/Quantitative_easing

I od tada, samo nebo je granica.

 

Edited by brusli
  • Hvala 1
Link to comment
On 16.11.2022. at 9:11, mustang said:

Banke nemam vise, sve sam potrosila :lolol: 

 

Svasta sam pokupovala....će da vidimo sad....

 

On 16.11.2022. at 14:36, extragluv said:

uh

 

 

Napeto! :D

 

Edited by mustang
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...