Jump to content
IGNORED

Dragan Marković - organizovani lanac podvođenja


Recommended Posts

11 minutes ago, Time Crisis said:

Saobraćajac na dnu, šerif u sredini, Slina ili sličan neko pri vrhu i onaj na vrhu, sve je to ista piramida

ista piramida, samo sto na dnu nije sobracajac nego svi mi

ovo je duboko ukorenjeno u nasem drustvu i nikako nije pocelo devedesetih

 

kod mene tamo, gde sam se rodio/odrastao postojao je ovakav lokalni serif jos od 70tih, direktor najvece firme u opstini, predesdnik opstine, predsednik kp, istovremeno, naizmenicno, kako kad, ali 20 godina neko ko se pitao za sve u opstini

zglajnuo kad su krenula desavanja 90tih, mada se ubrzo vratio da nam bude premijer

 

tad su jos ubijali nepodobne, one koji se suprostave, oni koji nece da (pro)daju plac, one koji imaju drugaciju viziju razvoja i posebno one koji se usude da stvari nazovu pravim imenom

terorizirao celu opstinu, a posebno fabriku/radnike fabrike

reklamirali se kao maltene broj 1 u svojoj oblasti, a poslovali sa "pozitivnom nulom", radnici ionako male plate nisu primali redovno i u novcu, vec veci deo u bonovima koje su mogli koristiti u prodavnicama firme, kod kooperanata...

 

a usput "sponzorisali" fudbalski klub i doveli ga do druge lige (nikad nije bio ni blizu) sa sve pojacanjima, pozajmicama mladih igraca iz zvezde i partizana (u gradic udaljen 400km)

u serifa se kako to obicno biva najvise klela upravo sirotinja zaposlena u toj fabrici

 

i to je tako kod nas usadjeno i rasireno na svim nivoima

 

mi na jebenom internet forumu, gde ima maksimalno par stotina ucesnika od kojih su vecina visoko obrazovani nismo u stanju kreirati drugaciju zajednicu od takve, iako smo toboz svesni svega toga i prepuni kritike prema miletu i odnosu prema vucicu, vlastima, drzavi, a sa druge strane sami unutar te zajednice radimo sve suprotno

 

isti snishodljiv odnos prema "vlastima", oni koji pak imaju iole veca ovlascenja od drugih momentalno po pravilu prihvataju obrasce ponasanja koje "vlast" u nasem drustvu sa sobom nosi, glasna po pravilu intelektom najsiromasnija manjina svojim napadnim nastupom kreira atmosferu da su vecina, dok vecina mudro cuti ili se eventualno oglasi u privatnom razgovoru

 

tako da jbg

  • +1 3
Link to comment
12 minutes ago, pbg12345 said:

ovo je duboko ukorenjeno u nasem drustvu i nikako nije pocelo devedesetih

 

kod mene tamo, gde sam se rodio/odrastao postojao je ovakav lokalni serif jos od 70tih, direktor najvece firme u opstini, predesdnik opstine, predsednik kp, istovremeno, naizmenicno, kako kad, ali 20 godina neko ko se pitao za sve u opstini

Nije, naravno: pocelo je sa prvim organima vlasti nove drzave.

Ali - srpske, jos tamo u prvoj polovini 19. veka.

Sa razvijanjem strahopostovanja prema vlasti, uniformi, pecatu, autoritetu...

I, najvaznije: naravno da je i 70-ih lokalna politika funkcionisala u odnosu predsednik opstine-sekretar komiteta-par direktora jacih firmi, ako ih je bilo-direktor dz-nacelnik SUP-a...

Samo, tada je nivo drustvene korupcije bio zauzdan u razumnetm, podnosljive granice (BTW, na korupciju nije imuna ni jedna drzava, niti ce ikada biti) koje su - ako nista drugo bile barem ideoloski postavljene, obaska sto su socijalne razlike - osim u najvisim, stratosfera slojevima - bile bitno manje, pa samim tim i primetne, manje parale oci, dok je drustvena tolerancija na korupciju bila bitno manja.

Opstinski mocnik 70-ih je puka sirotinja u odnosu na danasnjeg, raznorazne biznismene da ne pominjem: to se videlo jasno k'o sunce, kada su srusene sve barijere, od ideoloskih do etickih koje su podrazumevale barem izvestan i nesporan stepen drustvene odgovornosti, a na takozvanu drustvenu scenu stupili likovi kakvi su vec stupili i cija su jedina ideologija bile - pare i samo pare...

  • +1 1
Link to comment

Drugi je to svet bio, kod mene u komšiluku (na 60-ak km od centra Bg-a) je većina još orala s konjima, put u ulici zemljani, televizor i telefon bili težak luksuz itd. A verovatno je i preki sud još bio u svežem sećanju.

Edited by Time Crisis
Link to comment

Fora je u tome ako se ove situacije uvezu sa onim o cemu se pise na Coroni, tj nocine zurke oko Studenjaka, sto frajer «gaji» podmladak ovih «jer smo tako u mogucnosti» i sto se celokupno mucenje ne zavrsava sa ovim opskurnim likovima koji su u drugom delu zivotnog veka, vec se dobija nova generacija, ali na steroidima.

 

 

Edited by Moonwalker
  • +1 2
Link to comment

Auuuuu kakav odron od ljudi, drustva, televizije (sravnila se sa zemljom!), drzave, pu!!

Ovaj degenerik tek ume da se "sali" ko onomad sa onim Turcima negde na jugu Srbije [emoji2959]

1f3df657682f2de19ace8531691d35da.jpg

 

  • +1 3
Link to comment
45 minutes ago, Time Crisis said:

A verovatno je i preki sud još bio u svežem sećanju.

Jeste, za likove poput tebe za koje istorija pocinje 1990....

I stanovnistvom koje se disciplinovano vakcinisalo u zemlji 4 - 5 x vecoj od Srbije i sa isto toliko stanovnika vise...

Ups, totalitarni nacin razmisljanja, taj rad...

Takvi kao ti su najveca kolateralna steta tranzicije, priuceni, napumpani vukdraskovicevskim floskulama, koji niti o cemu imaju pojma niti su sposobni i spremni da bilo sta uce, osim sto kao papagaji ponavljaju frazetine i kojima im je kao borba za slobodu prodato onanisanje nad nosenjem/nenosenjem maski ili beskonacnim proseravanjem o vakcinaciji i slobodi sedenja u kaficima...

 

Fuj bre... :puke:

Link to comment
18 minutes ago, namenski said:

Jeste, za likove poput tebe za koje istorija pocinje 1990....

I stanovnistvom koje se disciplinovano vakcinisalo u zemlji 4 - 5 x vecoj od Srbije i sa isto toliko stanovnika vise...

Ups, totalitarni nacin razmisljanja, taj rad...

Takvi kao ti su najveca kolateralna steta tranzicije, priuceni, napumpani vukdraskovicevskim floskulama, koji niti o cemu imaju pojma niti su sposobni i spremni da bilo sta uce, osim sto kao papagaji ponavljaju frazetine i kojima im je kao borba za slobodu prodato onanisanje nad nosenjem/nenosenjem maski ili beskonacnim proseravanjem o vakcinaciji i slobodi sedenja u kaficima...

 

Fuj bre... :puke:

 

Opet ti s tvojim "žal za mlados". Pusti mene, dovoljno ti je što svakog jutra u ogledalu vidiš jednog napumpanog  što se proserava. :laugh: Ali nek bude da sam ja najveći problem u zemlji ako će ti biti lakše.

Link to comment
39 minutes ago, Time Crisis said:

 

Opet ti s tvojim "žal za mlados". Pusti mene, dovoljno ti je što svakog jutra u ogledalu vidiš jednog napumpanog  što se proserava. :laugh: Ali nek bude da sam ja najveći problem u zemlji ako će ti biti lakše.

Mani tih forumskih 'zal za mladost' trikova: jeste, sve je Srbija cekala tebe mladog i 90-te da je prosvetlite i oci joj otvorite, oslobodite volovskih zaprega i sporeta na drva sa sve prekim sudovima...

I da dovedete u pitanje vakcinisanje kao civilizacijsko dostignuce, sa sve otkricem da je Zemlja ravna ploca....

Sto se problema tice - nisi ti problem, ti si samo nusproizvod 1 vremena.

 

A ja za takve definitvno nemam zeludac: dakle - troskok.

Link to comment
1 minute ago, namenski said:

Mani tih forumskih 'zal za mladost' trikova: jeste, sve je Srbija cekala tebe mladog i 90-te da je prosvetlite i oci joj otvorite, oslobodite volovskih zaprega i sporeta na drva sa sve prekim sudovima...

I da dovedete u pitanje vakcinisanje kao civilizacijsko dostignuce, sa sve otkricem da je Zemlja ravna ploca....

Sto se problema tice - nisi ti problem, ti si samo nusproizvod 1 vremena.

 

A ja za takve definitvno nemam zeludac: dakle - troskok.

 

Nigde ga nisam ni dovodio u pitanje, jbt, što kaže naš narod, sam prdi, sam kolo vodi

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...