Jump to content
IGNORED

Dragan Marković - organizovani lanac podvođenja


Recommended Posts

32 minutes ago, msv said:

Jebo ih je i onaj mutavi indijanac Ćuviz. Ne treba neka posebna inteligencija za preveslavanje, većina se pali na keca.

 

taj je ideološki jadnik

 

6 minutes ago, Jumanji said:

Ma da, taj je bio prvo Vesic, secam se looom je napravio i to neposredno posle one promocije knjige vecitog zamenika, pa kada ga ljudi vijali po centru emoji1.png haha ludilo napravio bio dejo.
I onda svaki put tako, napravi haos, povuce se na neko vreme, pa se opet "preobuce" u novog nekog omrazenog lika, provocira do max, ljudi se prime, pa opet nestane i sve u krug. Ludak.

 

a bukvalno samo treba da klikneš na profil i dobiješ sve odgovore 

 

6 minutes ago, Taihoskopija said:

 

I svi sa svim onim odvratnim zadriglim doskočicama ovih dana, od kačenja random devojčica koje gledaju ona dva debela roze nerasta do bilo kakvog šaljenja™ tog tipa na tu temu. 

 

...uključujući i bivšu vedetu ovog foruma :(

 

Link to comment
7 hours ago, Jimmy Kowalski said:

 

Ja zato i ponavljam da se stvari nece sustinski promeniti dok se ne uvede ogranicenje mandata za sve javne funkcije, kako na nivou republike, tako i na lokalu. Kada neko vlada nekim mestom najmanje deceniju, sasvim je logicno da ce vremenom postati nedodirljiv i moci ce da radi sta god hoce, jer je izgradio interesnu mrezu.

 

Neće se ništa promeniti ovde jer se zaprimio mentalitet ćuti i trpi. Dok većini ljudi ovde ništa ni ne smeta zapravo i medju onima kojima smeta nema kritične mase za promene i konkretnu akciju. I tako u nedogled. 

  • +1 6
Link to comment
7 minutes ago, theanswer said:

 

Neće se ništa promeniti ovde jer se zaprimio mentalitet ćuti i trpi. Dok većini ljudi ovde ništa ni ne smeta zapravo i medju onima kojima smeta nema kritične mase za promene i konkretnu akciju. I tako u nedogled. 

 

Pogledas kako je prosao onaj momak iz Valjeva koji je radio u Krusiku..i zapitas se "A zasto da reagujem ?". 

 

I zasto bi ? 

  • +1 3
Link to comment
5 minutes ago, SNARC said:

 

Pogledas kako je prosao onaj momak iz Valjeva koji je radio u Krusiku..i zapitas se "A zasto da reagujem ?". 

 

I zasto bi ? 

 

Pa naravno jedan momak tamo, jedna devojka ovamo, par ljudi, to je premalo za bilo šta. Kao što rekoh nema kritične mase. 

Link to comment

Na zalost,svi znamo da je ovo istina,i da ovo mali broj ljudi pogadja do mnogih ova vest nije dosla.

Nije ovde samo potrebna kricna masa.Nekada su potrebna i muda.Bila je kriticna masa petog oktobra i kako se zavrsilo,najebo sloba ostali su dan danas na nekim funkcijama.

Ako ima makar neke nade u svemu ovome ima je jer nece ni Palma a ni ostali vladati vecno,ali treba glasat samo za onog ko ce ovakve i njemu slicne slati u zatvor.

  • +1 1
Link to comment
On 19.4.2021. at 18:05, Kundera said:

 

Jagodina, Novi Pazar i jos par gradova, su tranziciona cvorista narkotika, svi oni naravno jako lepo saradjuju i sa drzavom i sa Palmom. Drze sektor usluga po gradu ( kafice, pumpe, pekare i slicno ), grade zgrade, podmecu bombe kad neko hoce da sam udje u gradjevinski biznis, biju narod ako im dune i lose ih uradi kokain, ukljucujuci i pandure, koji posle zaboravljaju ko ih je i tukao i tako dalje.

 

 

 

Kada govorimo o manjim sredinama, da li je Jagodina specificna po toj saradnji vlasti sa krimosima? Cini mi se da prosecan lokalni serif operise u "legalnim" okvirima koji se svode na izvlacenje para iz budzeta na ovaj ili onaj nacin?

Link to comment
8 minutes ago, vladavsnarod said:

 

Kada govorimo o manjim sredinama, da li je Jagodina specificna po toj saradnji vlasti sa krimosima? Cini mi se da prosecan lokalni serif operise u "legalnim" okvirima koji se svode na izvlacenje para iz budzeta na ovaj ili onaj nacin?

Pricam ti pricu, sa sve kunderinim fokusiranjem :isuse: na jagodine, nove pazare, lokalne serife: nije sustina problema u lokalnim serifima.

Uz sve njihove bljuvotine - oni su zamenljiva roba, naravno svako za sebe i onoliko koliko su sposobni da se preudaju, pa tako u Srbiji imas predsednike opstina okoji se nisu menjali od sredine '90-ih: menjala sa samo clanska knjizica.

Mnogo je veca i bitnija i opasnija i teze iskorenjivija - rasirenost, rasprostranjenost, umrezenost: dobra polovina, ako ne i vise, policajaca diluje, skoro svi uzimaju redovni ušur u obliku boksa cigareta ili neke druge potrepštine, saobraćajce da ne pominjem, službenike na pojedinim salterima takodje, sudije...

To je nesistemska korupcija u smislu da nije podredjena niti zavisi of lokalnog serifa utoliko sto ju je svaka vlast do sada em ostavljala na miru zarad socijalnog mira, em ju je ekstremno tesko ne samo iskoreniti, nego i svesti u iole podnosljive okvire.

Nevidljiva je, radi na sitno, postala je nacin zivota, njegov sastavni deo, nije interesantna medijima i istrazivackim novinarima :isuse:: cak i drzava poput danasnje Srbije bi sa par desetina lokalnih serifa izasla na kraj u roku od 24 sata: da se izadje na kraj sa sitom koju sam pomenuo potrebne su i godine i jos poprilicno toga...

  • +1 3
Link to comment
13 minutes ago, Time Crisis said:

Saobraćajac na dnu, šerif u sredini, Slina ili sličan neko pri vrhu i onaj na vrhu, sve je to ista piramida

ista piramida, ali daleko da je odgovornost i mogucnost da se stanje popravi ista. mislim, ako cemo tako onda cemo od svetskih mocnika i politicara na samom vrhu piramide, slina je u takvoj prici negde na polovini, a gde je evropska komisija, gde je korumpirana americka, britanska policija, ruske tajne sluzbe, komisije, sefovi, ministri, cie, fbi, MI6....

 

tako posmatrano, bukvalno smo svi mi delici lanca korumpiranih, sto zbog uzimanja kafe, bombonjera, sto zbog cutanja jer ne smemo. eto neki cak ni na forumu o odredjenim temama ne smeju da pricaju i komentarisu (apsolutno razumem i vecina razloga onih pri dnu piramide bi mogla necim i da se opravda...)

 

rekla bih da relativizacija bas i nije najbolji nacin da se stvari resavaju temeljno...

  • +1 3
Link to comment
3 minutes ago, nezvanova said:

ista piramida, ali daleko da je odgovornost i mogucnost da se stanje popravi ista. mislim, ako cemo tako onda cemo od svetskih mocnika i politicara na samom vrhu piramide, slina je u takvoj prici negde na polovini, a gde je evropska komisija, gde je korumpirana americka, britanska policija, ruske tajne sluzbe, komisije, sefovi, ministri, cie, fbi, MI6....

 

tako posmatrano, bukvalno smo svi mi delici lanca korumpiranih, sto zbog uzimanja kafe, bombonjera, sto zbog cutanja jer ne smemo. eto neki cak ni na forumu o odredjenim temama ne smeju da pricaju i komentarisu (apsolutno razumem i vecina razloga onih pri dnu piramide bi mogla necim i da se opravda...)

 

 

Sasvim dobar opis i istinit

Link to comment
5 minutes ago, nezvanova said:

ista piramida, ali daleko da je odgovornost i mogucnost da se stanje popravi ista. mislim, ako cemo tako onda cemo od svetskih mocnika i politicara na samom vrhu piramide, slina je u takvoj prici negde na polovini, a gde je evropska komisija, gde je korumpirana americka, britanska policija, ruske tajne sluzbe, komisije, sefovi, ministri, cie, fbi, MI6....

 

tako posmatrano, bukvalno smo svi mi delici lanca korumpiranih, sto zbog uzimanja kafe, bombonjera, sto zbog cutanja jer ne smemo. eto neki cak ni na forumu o odredjenim temama ne smeju da pricaju i komentarisu (apsolutno razumem i vecina razloga onih pri dnu piramide bi mogla necim i da se opravda...)

 

rekla bih da relativizacija bas i nije najbolji nacin da se stvari resavaju temeljno...

Niti je ista piramida, niti je relativizacija - samo u Srbiji je poslednjih 30-ak godina nekoliko puta menjan vrh piramide: onaj njen bitan i najbrojniji deo, temelj, sa sve nacinom razmisljanja i odnosom prema samoj pojavi - nije ni taknut.

Isti ljudi koji su opsluzivalitm Tadica ili ove pre njega, sa sve SM - opsluzujutm i vučića...

Promene su, ako ih je uopsta bilo, samo na nivou sminke i eventualne - mada i to ne uvek - promene par likova na vrhu.

Mani tu pricu oko svetskih mocnika, FBI, CIA; MI6...

  • +1 2
Link to comment

Osim onih nekoliko što je završilo u Hagu nije ni vrh taknut, inače ne bismo sad imali čitavu garnituru likova iz 90-ih na svim ključnim pozicijama. Što rekoše u Sopranosima

 

Quote

This things a pyramid, since time immemorial. Shit runs down hill, money goes up. It’s that simple.

 

  • +1 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...