Jump to content
IGNORED

Novosti iz sveta automobilizma


nesha taxista

Recommended Posts

  • 1 month later...
13 hours ago, Ras said:

Da, Fiat u ofanzivi sa Topolinom

 

Rebrendirani Ami.

 

13 hours ago, Ras said:

Takođe, prestaju da prave utomobile sive boje:

 

E super, to će ih izvući.

 

13 hours ago, Lancia said:

Stellantis je posao milenijuma za FIAT, nista bolje nije moglo da im se desi.

 

Fiat od putničkih automobila danas proizvodi užasno precenjeni gradski mini, najgoru generaciju Pande (a ni to neće dugo) i compact crossover sa dva lica i imena. Oh pardon, zaboravio sam Tofaš Tipo.

Stelantis je najveće zlo koje se desilo auto industriji. Patiće potrošači, naravno.

  • +1 1
Link to comment
4 hours ago, zorglub said:

Fiat od putničkih automobila danas proizvodi užasno precenjeni gradski mini, najgoru generaciju Pande (a ni to neće dugo) i compact crossover sa dva lica i imena

 

Samo u Brazilu prodaju kamioneta koliko svega ostalog u celoj Evropi, ne bojim se za njih.

Link to comment

@desbojKao što rekoh, platiće potrošači. Tržište se ukrupnjava, broj modela se smanjuje, cena raste. Da li ste svesni da su jedini evropski mini koji nisu precenjeno retro-sranje Up! i Panda? U economy klasi su tu Polo koji deli platformu sa Fabijom i Ibicom, 208 i njegov klon Corsa, te Clio. Punto ubijen, Fiesta ubijena. Kompakti, sedani, modeli se gase i sve preuzimaju precenjeni i potpuno nepotrebni krosoveri i suv-ovi, te idiotski skupi električni automobili. Ukoliko se ništa ne promeni, posedovanje i vožnja automobila će vrlo brzo postati luksuz za odabrane.

  • +1 1
Link to comment

Vozio sam Tipo cross, nije to loš autić. Kapiram da nije neki kvalitet obzirom da mi ga je garaža dala da se služim dok ne srede moj automobil ali nije kanta bas kao punto. 

Link to comment

FIAT je pre ulaska u Stellantis bukvalno ziveo od Jeep-a i placao Tesli ogromne cifre da ispuni norme za zagadjivanje, sad se resio toga i zahvaljujuci zajednickim platformama sa PSA obnovice celu flotu + Lanciu dize iz mrtvih. Malo li je? 

Link to comment
2 hours ago, Lancia said:

obnovice celu flotu

 

Koji će model u toj floti biti zamena za Punta? Porodični/biznis sedan? Kompakt koji se neće sklapati u Turskoj i biti pandan Pežou 301/Citroenu C-Elysee?

Kako se to Lancia diže iz mrtvih sa trenutno jednim jedinim modelom u proizvodnji, predstavljenim 2011. i sklapanim u Poljskoj?

 

Možda se Fiat finansijski oporavio, ali kako to utiče na potrošače? Ah da, svet će im biti u veselim bojama.

Link to comment

Sta imaju ta sranja od krosovera i SUVova da traze po Evropi? :frust:Kod nas popularna Skoda nema u opste u ponudi mini auto, najmanji je Skala koja je velika kao novi Pezo 308. Mercedesova A klasa je jos veca :lolol: Ludilo je koliko guraju sve vece i vece automobile bez nekog prekog razloga.

  • +1 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...