Jump to content
IGNORED

Novosti iz sveta automobilizma


nesha taxista

Recommended Posts

BMW polako kompletira svoju paletu novih i obnovljenih modela za centralni doagadjaj ove godine na jesen-Sajam automobila u Minhenu(nekada u Frankfurtu),

 

 

Edited by pasha
  • Hvala 1
Link to comment
21 minutes ago, 3opge said:

bmw je cisto govno sto se pouzdanosti tice

 

To je mozda bilo nekada pre. Dosta su se popravili zadnjih 15ak godina. Svi modeli su im pri vrhu i na evropskim i americkim listama.

 

Problem kod japanaca je sto su tehnicki totalno zaostali (lexus dolazi serijski sa cd-om), skuceni su i imaju male i neprakticne prtljaznike. Ovo  kazem za modele na evropskom trzistu jer u USA imaju modele kojih nema kod nas. 

Link to comment
34 minutes ago, bags said:

 

To je mozda bilo nekada pre. Dosta su se popravili zadnjih 15ak godina. Svi modeli su im pri vrhu i na evropskim i americkim listama.

 

Problem kod japanaca je sto su tehnicki totalno zaostali (lexus dolazi serijski sa cd-om), skuceni su i imaju male i neprakticne prtljaznike. Ovo  kazem za modele na evropskom trzistu jer u USA imaju modele kojih nema kod nas. 

Poslednje verzije Toyote, od ove sezone, oko infoteiment se ne slažu sa zaostalošću... Drugo, ako pričamo o tehničkoj zaostalosti oko motora, šasije, razvoja, mislim da se ne informišemo na istom mestu, Toyota je tu ispred Nemaca tamo gde ja pratim (što ne znaši da je nužno tačno :) )...

 

A ne znam o kakvoj skučenosti pričaš, kod mene u RAV4 ima mesta pozadi da dodatno sedište, i prilegneš i ako imaš 2 metra, da ti noge ne budu skvrčrne... Recimo mečka GLC pozadi, a ni napred, nema ni približno mesta koliko ima RAV4, oni su kao ista klasa... A u Corroli bilo i više mesta pozadi, koja je klasa ispod (ali limuzina)...

 

Spoiler

Ciga hvali svoju ergelu ™ :D

 

Link to comment
9 hours ago, radisa said:

Poslednje verzije Toyote, od ove sezone, oko infoteiment se ne slažu sa zaostalošću... Drugo, ako pričamo o tehničkoj zaostalosti oko motora, šasije, razvoja, mislim da se ne informišemo na istom mestu, Toyota je tu ispred Nemaca tamo gde ja pratim (što ne znaši da je nužno tačno :) )...

 

Daleko su oni sa infoteiment od nemacke trojke. Ne kazem da ne rade ali zaostaju barem par godina. Ekrani su miljama daleko, vreme reakcije, rasporedjenost opcija, dubina podesavanja, podrzane funkcije sa 3rd party aplikacijama... Ja sam se vozio nekoliko puta sa Land Cruiser 2020 i unutra izgleda malo bolje od X5 prve generacije.

 

9 hours ago, radisa said:

A ne znam o kakvoj skučenosti pričaš, kod mene u RAV4 ima mesta pozadi da dodatno sedište, i prilegneš i ako imaš 2 metra, da ti noge ne budu skvrčrne... Recimo mečka GLC pozadi, a ni napred, nema ni približno mesta koliko ima RAV4, oni su kao ista klasa... A u Corroli bilo i više mesta pozadi, koja je klasa ispod (ali limuzina)...

 

Za GLC se potpuno slazem. Ja sa svojih 1,80 kad me vozi kolega na rucak redovno imam povredu na levom kolenu kad sedim na mestu suvozaca a vozimo se 15,20 minuta. Ali mana GLC je sto ima generalno ogroman greben izmedju vozaca i suvozaca i male prozore nazad pa deluje jos skucenije. X3/Q5 su puno prostraniji.

 

Spoiler

Naravno i ja ovo pisem potpuno neutralno samo po duznosti. :tongue:

Mene vise nervira politika BMW (subscriptions, do skora nema Android Auto, doplata za svako sranjence i sl) i odnos prema kupcu i verovatno moj sledeci auto nece biti "nemac".

 

Link to comment
3 minutes ago, bags said:

 

Daleko su oni sa infoteiment od nemacke trojke. Ne kazem da ne rade ali zaostaju barem par godina. Ekrani su miljama daleko, vreme reakcije, rasporedjenost opcija, dubina podesavanja, podrzane funkcije sa 3rd party aplikacijama... Ja sam se vozio nekoliko puta sa Land Cruiser 2020 i unutra izgleda malo bolje od X5 prve generacije.

 

 

 

 

 

OK, moj RAV4 iz 2018 stvarno izgleda bedno što se ovoga tiče, kao i taj Land Cruser, ali nove verzije od ove godine su bombonica - taman koliko mi treba... Jbt, ja vozim, auto, ne živim u njemu... :)

Link to comment
Just now, bags said:

@radisa

Kako znas koji ce novi modeli imati taj novi sistem?

Svi, premum imaju nešto jači... Imaš gomilu snimaka po netu, verzija 2023 se prodaje od decembra prošle godine, stvili su u sve modele...

 

Modularni interfejs ispred vozača, drugačiji infoteiment, android auto...  Ne može da se meri sa Mečkom, koja šljašti kao kineska robna kuća, ali meni stvarno ovo OK..

 

 

  • Hvala 1
Link to comment
  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

merc.jpg.86b548b814d37b956134661d3ef40c9b.jpg ioniq.jpg.47a8283e0152ccbfc0328baac1d11386.jpg

 

Ispao sam dobar seljak na Sajmu automobila. Dečko nam je ponudio da sjednemo u ovaj Merc-AMG SL 53 i što da ne, u kokpitu je prijatno, ušuškano, a kada sam odmjeravao da li bi sa dignutim krovom bilo mjesta za moju visinu, domaćin je rekao da se sjedište, naravno, može prilagoditi visini vozača. I tu mi ruka instinktivno krene dole ispod sjedišta da dohvatim štanglu za cimanje :blush:, na šta se domaćin iskreno nasmijao uz komentar "Ovde se to radi drugačije". U meniju na velikom ekranu je našao slajder preko kojeg se podesi visina vozača i na potvrdu na polje ispod volan i sjedište sami i nečujno zauzmu optimalnu poziciju.

 

Na tabli pored vozila je pisalo da je u njega ukrcana oprema od 38.000 EUR, pa više nisam gledao nikakve cijene do kraja obilaska Sajma. Junioru je bilo zabavno, sjedao je u neke hjundaije i BMW i4, upalio mu čiko ogromne displeje, pa je zinuo na startnu sekvencu koja izgleda kao da pokrećeš najnoviji hit na plejstejšnu.

 

maserati.jpg.60ea3e43910cf3c0a3fd9da3ee8d5cfd.jpg 350

 

Od ostalog, oku je najugodniji bio prekrasni Maserati MC20, Alvirovići se potrudili da na svoj štand uparkiraju BMW M4 CLS, ID.Buzz je simpatično fanki, BMW THE 7 kako mu tepaju je spolja jednako nekomunikatvan kao i na slikama, novi Fiat 500e nije tako skladan kao do sada (vidi se da je veći, izgubio je draž kompaktnosti, što je pogotovo bilo upadljivo jer je pored njega bio mali Abarth zvrk). Dačija je promovisala novi logo i prednju masku, koji su od mliječno bijele plastike, kao i naziv marke nazad, što možda ima i pojačanu refleksiju svjetla noću. Novi citroeni su prilično ružni, novi Civic iznenađujuće "običan" spram prethodnih, Toyota se potrudila da bz4x izgleda atraktivno, ali unutra se itekako osjeti da je pod podignut zbog baterije, pa se sjedi zgureno, sa podignutim koljenima. I da, novi eko-frendli enterijeri ne mirišu fino.

 

Čak je i junior primijetio i prokomentarisao da je teško reći da li je neki auto hečbek, limuzina, SUV.. kod novotarija dominira trans/they stil.

 

porsche.jpg.9d11652bc48262932ca37457e3afa3ea.jpg cls.jpg.2fe184e2211002b1d47ec4be59e39b2c.jpg

 

Filozofski razmatrajući, Sajam automobila je postao ekstravagantna manifestacija s obzirom na ponudu i kupovnu moć posjetilaca. Skoro svi modeli su bili hibridi i električni, na mnoge štandove instalirali su punjače - taj novi zaštitni znak automobilske industrije i simbol naše tehnološke zaostalosti. Čak i sa ovim nagoviještenim usporenjem potpunog prelaska a-industrije na struju preko ugljenično neutralnih, sintetičkih goriva, ne vidim kako će zemlje izvan Premijer lige izbjeći problem infrastrukturne nedovoljnosti već za 5-10 godina.

  • +1 2
  • Hvala 2
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...