Jump to content
IGNORED

Novosti iz sveta automobilizma


nesha taxista

Recommended Posts

20 hours ago, zorglub said:

Toliko toga više nema smisla... u utorak saznao da je VW stopirao proizvodnju Poloa. Fiesta je ukinuta još prošle godine, gradski mini evropskih proizvođača od sledeće godine neće postojati... zahvaljujući EU birokratskim genijalcima i njihovoj borbi za smanjenje zagađenja, uskoro neće moći da se kupi ništa što nije SUV ili makar crossover.

Da to je glupost. Volio bih da neko pocne samo ta maladie kola da prodaje (tipa peugeot 108, C1 Twingo, njemacka talijanska itd) Osim Fiata 500 koji kosta ko Mercedes, svi su prestali da proizvode ta maladie kola.

Link to comment

Gradski mini već decenijama nije visoko na listi proizvođača, ono što ih je pak dotuklo su briselske štetočine koji su propise napisali tako da najveći udar šatro ekoloških standarda primaju upravo vozila najmanje mase i zapremine motora. Jer logika.

Ukoliko se planira bilo kakva promena na bolje, mora se početi upravo od tih zakona koje su pisali i usvojili gorepomenuti majmuni.

Link to comment
  • 3 months later...
  • 1 month later...

Bas me razocarao dizajn Lancie Ypsilon. Nije ispostovan istorijski gril a pozicija prednjih farova je kriminalno lose i nisko postavljena i izgleda jeftino kao i na Citroenu C3. 

lancia%20y%2035.jpg

A imali su vec prilicno dobro resenje sa proslogodisnjeg koncepta:

coches.com_lancia-pura-asfalto-6.jpeg

Btw zadnji deo je OK a unutrasnjost auta je tradicionalno salonska i uvrnuta. O tiganj konzoli ne znam sta da mislim, izgleda smesno ali ako je ergonomski u redu, moze da prodje. Sve u svemu cudan dizajnerski kriterijum, da marka koja je pozicionirana kao premium, izgleda u startu losije od Opela ili Pezoa, koji su stepenik nize u Stelantisu.

  • +1 1
Link to comment

Za Tojotu mi jasno, prošle godine su ova dva modela bili prvi i drugi. Za Teslu čujem samo kukumavke, a prodaja kida. 

Link to comment

Postene Svabe, samo po propisima (pa dok ih ne uhvate, kao i sa diesel-gate):

 

Iz WSJ:

Volkswagen Under Pressure to Ditch Its China Joint Venture as U.S. Impounds Vehicles (msn.com)

 

Then, later that day, VW said the U.S. had impounded thousands of its Bentley, Porsche and Audi vehicles at U.S. ports because the cars contained a part made by a Chinese supplier on a sanctions list for using forced labor in Xinjiang. VW said it had notified the U.S. after learning from a supplier that its products included parts made by the banned company.

  • Hvala 1
Link to comment

Mazda i  Alfa Romeo prave najlepse automobile. Steta sto ih je poludelo trziste bacilo na polje SUV-ova.

 

Edited by Lancia
  • +1 1
  • Wub 2
  • -1 1
Link to comment
5 minutes ago, radisa said:

Jab' ovo vozio, pa nek svi misle da imam krizu srednjih godina...

 

Lepotan...

Isto :heart: a ne moramo da pustamo kosu da vijori, nije kabriolet.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...