Jump to content
IGNORED

Novosti iz sveta automobilizma


nesha taxista

Recommended Posts

28 minutes ago, borris_ said:

Meni bi morali rupu na krovu napravati da sjednem odpozadi.

Cisto sumnjam da ne bi imao mesta, MINI je dubok, ja sam sa svoja dva metra sedeo i u kupeu i obicnom i kantrimenu. Verujem da je isto i u ovom modelu.

Link to comment

Ovo se zabavlja neki hobista, nije zvanični dizajn. Mini uskoro gasi Clubman (upravo je prikazao Final Edition) i neće biti direktne zamjene, nego stiže električni Aceman.  Biće novi Countryman, ali veći nego do sada, ostaju Cooper hečbek i Paceman, koji će biti repozicioniran, šta god to značilo.

 

Inače, piše štampa da su prodate sve one šestocifrene bagatele sa Sajma, mc20 ciknuo za 300.000 dan uoči otvaranja. Ostao je još ovaj krilati porše za 260.000, pa bi mogao @Tpojka da požuri.

  • Haha 1
Link to comment
  • 2 weeks later...

Videh juče C5X kroz izlog salona u Dunavskoj. Bele boje, pa je ružniji od onog iz Alvirovićeve reportaže, ali je i dalje interesantan. Glavni utisak mi je da je neverovatno dugačak na oko. Baš čudan auto, nikako ne znam šta da mislim o njemu. :lolol:

 

 

Link to comment
38 minutes ago, napadaj said:

Videh juče C5X kroz izlog salona u Dunavskoj. Bele boje, pa je ružniji od onog iz Alvirovićeve reportaže, ali je i dalje interesantan. Glavni utisak mi je da je neverovatno dugačak na oko. Baš čudan auto, nikako ne znam šta da mislim o njemu. :lolol:

 

 

Ja sam ga gledao u salonu, malo sam i seo u njega...

 

Predugačko u pm, meni je i korola bila dugačka, a ovo je jos duže... Sobzirom na parkiranje po NS i BG, otpada zbog te dužine na keca, ne bi mogao po centru NS da manevrišem sa njim, boga nema...

  • +1 1
Link to comment

Gledam sad, SsangYong promenio ime u KG Mobility i izlozio tri koncepta, to je inace firma, koja je bila u jednom trenutku na ivici kolapsa, nisam ispratio, ko je sad vlasnik i kako su namakli pare, dizajn je pitanje ukusa i to je za neku drugu pricu. Meni je interesantno da niko u Srbiji nikad nije pomislio da proba da napravi domaci model automobila, pogotovo sad kad je konstrisanje elektricnih motora znatno pojednostavljeno. Gomila nekih novih firmi, startup-ova sirom sveta i Evrope, nas nema nigde, zar nema nigde jedne, bar jedne glave, da kaze, koji ce nam kurac sad nacionalni stadion, novi sajam....daj nesto da proizvodimo.

Link to comment

Bilo je sada na Sajmu automobila na jednom zidu ovo:

 

zastava.thumb.jpg.408c7bfa3879515ad1f8ed55f3c9051b.jpg

 

Znači karoseriju imamo, naručimo iz Izraela ovo, nađemo varioca sa onom bocom da to bude čvrsto zaliveno i spojeno, ubacimo enterijer neke novije, a logično pokvarene alfe i Zli to da utopi na tržištu dok si rekao kseks.

 

Srbija je zemlja za brzo obrtanje šuški uz hvatanje krivina na svakom mogućem koraku i skidanje milionskog kajmaka uz jake veze. Pravljenje auta od praznog lsta papira je skup i dugotrajan poduhvat sa neizvjesnim ishodom i sigurno nije ni na kraj pameti ekipi iz privatne sfere koja ovdje raspolaže ozbiljnim kapitalom. Tek će svijet da poplave iz Kine gotovi proizvodi iz sfere e-mobilnosti, pa ozbiljno ulaganje i planiranje u EV mogu da priušte samo već etablirani proizvođači. Erdogan je uspio da izgura EV ideju kao nacionalni projekat i stvar prestiža, ali ovaj "naš" ne dobacuje dalje od sipanja para u B na vodi, fušer-spomenike i Premijer ligu na Areni, šta ćeš mu. Ne pomaže ni to što se Fijat slabo proslavio poslom u Kragujevcu.

 

Ovdje je bilo uspješnih startapa, ali čini mi se ne izvan IT sfere. A mislim da od nacionalnog stadiona neće biti ništa.

  • +1 1
Link to comment
10 minutes ago, autsajder said:

Bilo je sada na Sajmu automobila na jednom zidu ovo:

 

zastava.thumb.jpg.408c7bfa3879515ad1f8ed55f3c9051b.jpg

 

Znači karoseriju imamo, naručimo iz Izraela ovo, nađemo varioca sa onom bocom da to bude čvrsto zaliveno i spojeno, ubacimo enterijer neke novije, a logično pokvarene alfe i Zli to da utopi na tržištu dok si rekao kseks.

 

Srbija je zemlja za brzo obrtanje šuški uz hvatanje krivina na svakom mogućem koraku i skidanje milionskog kajmaka uz jake veze. Pravljenje auta od praznog lsta papira je skup i dugotrajan poduhvat sa neizvjesnim ishodom i sigurno nije ni na kraj pameti ekipi iz privatne sfere koja ovdje raspolaže ozbiljnim kapitalom. Tek će svijet da poplave iz Kine gotovi proizvodi iz sfere e-mobilnosti, pa ozbiljno ulaganje i planiranje u EV mogu da priušte samo već etablirani proizvođači. Erdogan je uspio da izgura EV ideju kao nacionalni projekat i stvar prestiža, ali ovaj "naš" ne dobacuje dalje od sipanja para u B na vodi, fušer-spomenike i Premijer ligu na Areni, šta ćeš mu. Ne pomaže ni to što se Fijat slabo proslavio poslom u Kragujevcu.

 

Ovdje je bilo uspješnih startapa, ali čini mi se ne izvan IT sfere. A mislim da od nacionalnog stadiona neće biti ništa.

Sve mi je jasno, greh je sto nema vizije ni u jednoj sferi drustva. Btw, lepo izgleda ta Zastava, u principu bi bila u trendu, koji ce tek da usledi, a to je vracanje ka dizajnu berline, zbog ustede e.energije.

Link to comment

mc20.jpg.983d61b161606df4335abd377a009d74.jpg mc201.jpg.3e3205a5429718f6659ce9aedc8d21a3.jpg

 

Grehota je ovo ostaviti na snijegu i kiši, bez obzira na to da li je prodat na Sajmu ili ne. A reklo bi se da nije.

 

edit:

 

Quote

Zvanično je otvoren prvi ovlašćeni Maserati servis u Beogradu, koji će vozačima u Srbiji i susednim zemljama ponuditi najkvalitetniju i najprofesionalniju uslugu servisiranja Maserati vozila.

 

Izgleda doslovno shvatili ono o prvim mačićima i vodi

 

 

Edited by autsajder
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...