Jump to content
IGNORED

DERT I KARASEVDAH


Pera Zeka

Recommended Posts

I ja imam utisak da kad bi ostalo samo na tom glasu i muzici to bi bilo dobro.
Mislim da ga sve ostalo višak.
Ali to je njegovo, ne naše...

.... Shiit has hit the fan!


pa to je kao kad za pevaljku kazesh bash lepo peva ali sve ostalo je vishak, ono kao da ce neko da peva iz monashtva i svoja 4 zida :hihi:

shto mu je vishak, ima chovek svoju dramu, a i takvo je doba, svaka drama je dobrodoshla.

sent from bubamoto

  • +1 1
Link to comment

meni npr drama ne bi smetala da mi sadrzaj nije bezvezan, dobar glas ali  totalna redukcija navodne sevdalinke, oduzeo joj je narativnost. ajd, nije kaznjivo, naprotiv, tradicija je tu da se s njom zajebava i miksuje po zelji ali rezultat mi je blijed.

a pustila bih ga da mi sije haljine. njega iz crne faze.

Edited by morgana
  • +1 1
Link to comment
26 minutes ago, morgana said:

meni npr drama ne bi smetala da mi sadrzaj nije bezvezan, dobar glas ali  totalna redukcija navodne sevdalinke, oduzeo joj je narativnost. ajd, nije kaznjivo, naprotiv, tradicija je tu da se s njom zajebava i miksuje po zelji ali rezultat mi je blijed.

a pustila bih ga da mi sije haljine. njega iz crne faze.

 

Kakva ti je Amira Medunjanin?

 

Link to comment
pa to je kao kad za pevaljku kazesh bash lepo peva ali sve ostalo je vishak, ono kao da ce neko da peva iz monashtva i svoja 4 zida hihi.gif

shto mu je vishak, ima chovek svoju dramu, a i takvo je doba, svaka drama je dobrodoshla.

sent from bubamoto

Meni je višak, a ne njemu...

.... Shiit has hit the fan!

Link to comment
3 minutes ago, gospa buba said:

kakva ti je tamara obrovac?
 

 

Neće morgana da priča pa ću sam sa sobom. Kod Amire nemam zamijerki za virtuznost i izbor repertoara i nameru da ga plasira i nekoj drugačijoj publici ali moram priznati da me dotiče manje nego Vrećo. Moža sam malo tradicionalista u nečem, mislim ja i onaj digitalni toplomer tresnem dvaput za svaki slučaj ali nemam ništa protiv nju sevdaha al mi više prija energija od mostar reunion u nekim pesmama a bogami i ludi džoni kad falšira

 

a tamara mi je vrh evo pismo pišem tinta mi se proli :)

 

 

  • +1 4
Link to comment
26 minutes ago, francuski sobar said:

 

Kakva ti je Amira Medunjanin?

 

 

nisam fan. ode nekad u pretjeranu estetizaciju, a nekad u novokomponovanost.

od novog sevdaha mi je ok damir imamovic, mada me ovo njegovo nesto posljednje sto sam zakacila nije dojmilo. 

prilicno volim mostar sevdah reunion ali to je vec margina zanra. 

i volim stariju gardu, imamovica seniora npr, a i ibrica jusic mi je bio ok prije deceniju dvije sa onim albumom sevdalinki.

 

 

 

 

 

Link to comment
1 hour ago, kud u maglu Simoviću said:

za ocenu mužičkih kvaliteta trećg lica sam potputni amater, čak i nivo ispod, pa je moj sud potpuno abitan, ali

 

 bio sam nazočan kada se latio mikrofona posle 1(jedne) probe sa bendom sa kojim nikad nije svirao i p_o_k_i_d_a. ma šta pokidao sazuo je iz cipela sa neodvezanim pertlama

 

posle sam pričao sa muzičarima, svi tezgaroši par excellance, sa koncertima od 100k ljudi ispred sebe, i svi do jednog su rekli da je to ubedljivo najbolji vokal koji su pratili, a svirka jedna od najboljih u njihovim karijerama

 

božo nije moja šolja čaja i pored toga, no nikada ga ne bih mogao nazvati folirantom

 

Slicne sam price cuo od nekih ljudi koji su s te nove sevdah scene. Mislim, pre ovog novog autorskog opusa, on je pevao sa grupom Halka i tu se cuje koliko je zapravo dobar - kad peva standarde na klasican nacin. Lik ima neverovatan i artikulisan glas, ali i osecaj za citavu tu poetiku.

 

 

 

48 minutes ago, gospa buba said:

pa to je kao kad za pevaljku kazesh bash lepo peva ali sve ostalo je vishak, ono kao da ce neko da peva iz monashtva i svoja 4 zida :hihi:

shto mu je vishak, ima chovek svoju dramu, a i takvo je doba, svaka drama je dobrodoshla.
 

 

Pa to, bre! Sjajno si ga opisala - covek ima svoju dramu. Meni je odlicno sto je taj svoj androgini momenat uklopio bas u sevdah, jer sevdah je po svom nastanku to - urbani multi-kulti fjuzn i autorska muzika, a ne neki izvorni melos koji se sad ima pevati ovako ili onako. Sad sto smori s haljinama, savijacama i drugim tricarijama.. ja sam prestao da ga pratim jer neko vreme nisam mogao da otvorim nijednu drustvenu mrezu da mi svaki drugi post ne bude njegov.

 

 

Usraste mi vece... Umesto da radim nesto za posao, pustam svoje playliste sa sevdahom, a atmosfera ic ne prati. :D

 

Link to comment
53 minutes ago, francuski sobar said:

 

Neće morgana da priča pa ću sam sa sobom. Kod Amire nemam zamijerki za virtuznost i izbor repertoara i nameru da ga plasira i nekoj drugačijoj publici ali moram priznati da me dotiče manje nego Vrećo. Moža sam malo tradicionalista u nečem, mislim ja i onaj digitalni toplomer tresnem dvaput za svaki slučaj ali nemam ništa protiv nju sevdaha al mi više prija energija od mostar reunion u nekim pesmama a bogami i ludi džoni kad falšira

 

a tamara mi je vrh evo pismo pišem tinta mi se proli :)

 

 

 

Tamara je liga za sebe, svetska faca, ali to je sasvim druga prica.

 

Za Amiru potpisujem ovo sto pisu sobar i morgana. Meni to previse usminkano i ispeglano, a sevdah mora da ima tu svoju setno-strasnu kafansku notu...

 

Malo se zaboravila grupa Dertum koja je, mozda i prva, 90'tih krenula s tim nekakvim novim sevdahom. Ostao sam jedan koncertni snimak, klinci su bili, ali meni bas predobri. Prvi glas je bila Farah Tahirbegovic, jedna divna, pametna, talentovana i plemenita osoba, spisateljica i novinarka, nazalost umrla u 30 i nekoj. Ceo album je na yt koga zanima.

 

 

 

I ova zena je pojela par sevdalinki sto je snimila - podsetio me sobar kad kaze da mu ne smeta ni kad dzoni falsira  - to je to, nema tu neke virtuoznosti, ali je pogodila zicu pravo u sredu.

 

 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...