Jump to content
IGNORED

DERT I KARASEVDAH


Pera Zeka

Recommended Posts

  • 2 months later...
  • 1 year later...
  • 3 months later...
  • 2 weeks later...

 

 

Lično, nikad nisam voleo ovu pesmu, ne volim ni tu liniju sevdaha(neko je ovde napisao  da je Safet Isović poseljačio sevdah - to je takva istina), međutim ova je obrada brrrr... izuva. Pokidali su.

Link to comment

Taj dva albuma su svakako nešto najbolje što je on otpjevao. "Oj Zumreto" sa jednog od ta dva albuma mi je možda još bolja. Žao mi je što više ne fura tu "Halka" priču, njihov nivo džeziranja mi je bio podnošljiv, da ne kažem taman. Ovo što radi solo mi je malo preekstremno za moj ukus. 

A što se tiče Safeta, imao je problem što uprkos svom tom radu na sebi i svom pjevanju, i dalje je gurao na snagu glasa, da ne kažem da se drao. 

"Kad sretneš Hanku" je fenomenalna stvar,  sa toliko su promjena, prelaza, malo su je usrali agresivnim aranžmanima, ali prvo ona priča priču, drugo od takvog nečeg neki Brega bi napisao četiri pjesme :D koliko tu muzike ima

Link to comment
On 31.7.2020. at 5:00, April said:

 

 

Lično, nikad nisam voleo ovu pesmu, ne volim ni tu liniju sevdaha(neko je ovde napisao  da je Safet Isović poseljačio sevdah - to je takva istina), međutim ova je obrada brrrr... izuva. Pokidali su.

Pa "Hanka" ni nije izvorna pjesma.

Link to comment
Pa "Hanka" ni nije izvorna pjesma.
Sevdah uopšte ne podrazumeva samo izvornu muziku. Ima jedno odlično predavanje Damira Imamovića koji svođenje sevdaha na repertoar vidi kao treću najveću zabludu o sevdahu; kačio sam već, ali može ponovo:



Od 7.05 ide

Sent from fav toy

Link to comment
39 minutes ago, April said:

Sevdah uopšte ne podrazumeva samo izvornu muziku. Ima jedno odlično predavanje Damira Imamovića koji svođenje sevdaha na repertoar vidi kao treću najveću zabludu o sevdahu; kačio sam već, ali može ponovo:
 

 


Od 7.05 ide

Sent from fav toy
 

 

dvije stvari:

-1) ja sam mislio da ti to tvrdis, pa sam zato naveo

-2) odlican video, hvala!

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...