Jump to content
IGNORED

Nemačka


Parsons

Recommended Posts

Endzi je k. na biciklu. Zapadnitalas tupi uvek istu pricu, liberalna ekonomija Wie ja nein. MWST ide gore jerbo mora racun za HypoRealEstate da se plati. A to znaci najebace socijala i srednja klasa. Ja bi ovde glasao za komunjare, mada ih ne volem u principu.

Link to comment
Samo da ne ispadne da im za koaliciju treba i treći. :D
To bi bio cekic. Fali im jedan procenat i onda nista. E sta mislite bi li uzeli nekog ono zeleni u vlast? Ili recimo da probaju da kupe poslanika za vlas. Kao sto se u zemlji Srbiji radi...
Link to comment

kako drugaciji izbori nego pre 4 godine.... onomad se sreder povampirio jer je endzi bila nesimpaticna, sad je cela cdu kampanja oko nje. to i dalje ne znaci da spd ne moze opet sutra da nas iznenadi, pa da opet pocnu price jamajka ili semafor, a da na kraju ponovo bude fc milan. za prosle izbore je bilo vise nekih ozbiljnih diskusija. svi su imali neki ambiciozni plan da poprave zdravstvo, a jos je bila aktuelna, vec propala agenda 2010. ovaj put, samo se o licnostima kandidata prica. kao onomad o stoiberu. cini mi se da je ovo dovelo do ekstremizacije. ljudi koji su tradicionalno glasali za spd sa povremenim zelenim izletima me sad iznenadjuju fdp-om, a njihovi roditelji, vecni spd biraci biraju die linke sutra. kampanja bese malo dosadna, ali ce sutra biti seksi!

Link to comment
ali ona sa SPD na FDP je bas onako nezrela...
ja bih pre rekla da je deo sazrevanja. nisu vise studenti, vise nije toliko uncool ne biti levo...edit: a i spd je totalno izgubio glavu... Edited by paculla
Link to comment

Pa to, jedino su die Linke imali nešto konkretno u svojoj kampanji - jasno definisani minimalac, jednake plate za žene i muškarce, jeftiniji odnosno besplatni vrtići, povlačenje iz Afganistana itd. A ovi ostali su se zbog poteza u poslednjih par godina totalno usrali, jer ni sami ne znaju šta je sad ispravna politika, pa se i ne dotiču konkretnih stvari, nego već ustajale priče i opšta mesta. CDU i nema ništa trenutno osim Endži, SPD može ladno u sigurnu kuću. FDP u isti koš sa Zelenima. I ja bih zaokružio Linke ladno.

Link to comment
ja bih pre rekla da je deo sazrevanja. nisu vise studenti, vise nije toliko uncool ne biti levo...edit: a i spd je totalno izgubio glavu...
Pa onda će pre biti ono: "Hm nisam više student, sada radim i zaradjujem, smanji porez ko šiša buduće studente, neka plate". Cenim da će kada im deca stasaju za faks opet birati SPD da uvede džabe studije. Šta ćes po tudjem dupetu 25 batina nije puno, vazda bilo.Da, SPD jeste izgubio glavu i tek će je možda na sledećim izborima povratiti. Jedan fin period u opoziciji će im dobro doći... Edited by Hefeweizen
Link to comment
Pa to, jedino su die Linke imali nešto konkretno u svojoj kampanji - jasno definisani minimalac, jednake plate za žene i muškarce, jeftiniji odnosno besplatni vrtići, povlačenje iz Afganistana itd. A ovi ostali su se zbog poteza u poslednjih par godina totalno usrali, jer ni sami ne znaju šta je sad ispravna politika, pa se i ne dotiču konkretnih stvari, nego već ustajale priče i opšta mesta. CDU i nema ništa trenutno osim Endži, SPD može ladno u sigurnu kuću. FDP u isti koš sa Zelenima. I ja bih zaokružio Linke ladno.
Upravo njihova kampanja je jasna kao dan. Socijalu zaštiti, banke ko j... nek se snalaze. Povući trupe iz Avganistana. E sada jeste da preterano štite socijalu, ali mi se svidja ono: "Bankama ni cent" iskreno...Mada i oni gusari obećavaju :lol:
Link to comment

nemoj me sa tim besplatnim skolovanjem. i ekstra kapitalisticke zemlje imaju drzave univerzitete koji su besplatni (ili skoro besplatni) a nisu mnogo losiji od nemackih exzellenz univerziteta. niko ne zeli da ukine besplatno skolovanje u nemackoj (bas NIKO), ali bi imalo smisla da se ukine besplatno skolovanje do 45. godine zivota za lelemude kojih je prilicno (uzorak sa exzellenz unija). bilo bi vise para za druge stvari.zdravstveno osiguranje je u nemackoj kriminal skupo, podigli su premije, a niko vise ne prica sta da se radi. ako krene ovako, bice 20% za dve godine. skroz je logicno da ljudi onda nece da uz to placaju i povecani porez.

Link to comment
nemoj me sa tim besplatnim skolovanjem. i ekstra kapitalisticke zemlje imaju drzave univerzitete koji su besplatni (ili skoro besplatni) a nisu mnogo losiji od nemackih exzellenz univerziteta. niko ne zeli da ukine besplatno skolovanje u nemackoj (bas NIKO), ali bi imalo smisla da se ukine besplatno skolovanje do 45. godine zivota za lelemude kojih je prilicno (uzorak sa exzellenz unija). bilo bi vise para za druge stvari.zdravstveno osiguranje je u nemackoj kriminal skupo, podigli su premije, a niko vise ne prica sta da se radi. ako krene ovako, bice 20% za dve godine. skroz je logicno da ljudi onda nece da uz to placaju i povecani porez.
Onda dopuštam da sam pogrešio, iskreno rečeno nije da me tema zanima previše. Meni se činilo da bi FDP baš to da radi. Ipak smeta mi kod FDP-a što tupe o smanjenju poreza, a svi znamo da je to utopija. Smeta mi takodje što su neprincipijelni. Gledao sam jedan plakat gde onako isprozivaše Endzi, a opet trljaju ruke za buduću koaliciju. Hoću da kažem da mi mnogo liče na srpske političare koji obećavaju tako neke lepe stvari:" Mittelstand stärken" i sl. a ovamo kada ih izabereš dobiješ ćorak. Šta ćeš koga zmija ujede i guštera se boji.
Link to comment
  • Hamlet Strašni changed the title to Nemačka

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...