Jump to content
IGNORED

Nemačka


Parsons

Recommended Posts

  • 1 month later...

lopuže najobičnije. 30-40 godina ne ulažu u infrastrukturu da bi delili milionske bonuse menadžmentu, a ne pada im na pamet da povećaju plate ni mašinovođama ni ikome. ljudi koji rade za National Express u Nemačkoj imaju 20-25% veće plate. i sad će im kao trebati 6 godina da dovedu prugu u red, ha, ha. bez 20 ništa...

Link to comment
6 hours ago, aram said:

lopuže najobičnije. 30-40 godina ne ulažu u infrastrukturu da bi delili milionske bonuse menadžmentu, a ne pada im na pamet da povećaju plate ni mašinovođama ni ikome. ljudi koji rade za National Express u Nemačkoj imaju 20-25% veće plate. i sad će im kao trebati 6 godina da dovedu prugu u red, ha, ha. bez 20 ništa...

 

Pochinje da mi se nekako rasciscava pred ochima - mozda nije loshe biti menadzment...

Link to comment

Kleinanzeigen poludio. Do sad već godinama nisam imao nijedan problem, ženi jednom nešto sitno nisu poslali ali ajde i ona je jednom poslala nešto pa posle u selidbi videla da je zaboravila jedan deo. Shit happens.

 

Međutim juče hteo nešto da uzmem i probali Paypal nije htelo. Posle kao pogrešili mail, evo ovaj, isto ime samo drugi broj. Tu mi već bilo malo sumnjivo ali generalno nisu nešto forsirali da se brzo plati i imaju nalog već 10 godina. Nije ni to prošlo. Danas mi stiže mail da je taj nalog blokiran, verovatno je neko preuzeo.

 

Danas mi iskoči neki bajs koji dugo čekam, dobra cena ali selo i stariji je bicikl, pa kao ajde što da ne. Stiže odgovor, jel mogu da uplatim pola unapred, često su ih ispalili i nisu došli. LOL

  • Hvala 1
Link to comment

Stiglo mi i za tog drugog da je nalog blokiran i da ih izbegavam. Izgleda da je masovan broj broj naloga preuzet, ne znam kako drugačije to da objasnim da u dva dana dva puta imam istu situaciju, a do sada godinama nijednu.

Link to comment
On 25. 5. 2024. at 22:37, bags said:

Kod mene ista situacija... Zeleni su postali nebirljivi cak i za EU... (hint: Lena Schilling)

 

Iako ne pripada striktno Nemackoj posto sam vec pisao o njoj samo da nastavim:

 

image.png

 

Znaci devojka je izmislila afer sa poznatim voditeljem iz samo njoj znanih razloga.

On naravno zapretio tuzbom i ona morala dati ovakvu izjavu kod notara i platiti sve dosadasnje troskove advokata.

Ljudi smataraju da je patoloski lazov.

  • +1 1
Link to comment
  • 3 weeks later...
6 hours ago, Amos said:

 

Toni i ja pogrešili S-bahn i otišli kod Jemenaca na pasulj, Askeladden se uspavao jer je do jutra pratio ruske Telegram kanale, Desmond Bojčinski piše šesto pismo u Ausländeramt da dobije termin za ženu, Venomu pukla guma na bajsu usred nekog polja pa se zagledao romantično u vetroturbine. Šolc nepritisnut. 

 

Alo druže, 21. vek

 

Spoiler

Rqulnc.gif.b4860864f7ad68600ec3012bf84a3a77.gif

 

  • +1 1
  • Haha 3
Link to comment
  • 2 weeks later...
39 minutes ago, steins said:

Kod onih koji su ovde imali nešto - bilo šta - priča ide malo drugačije.

Najčudnije je što gotovo niko ne pominje lovu. Pričaju o svemu - o sistemu, o uredjenosti i sredjenosti, o odnosu prema nečemu - al ne mogu da se setim da je iko ikad rekao - pun sam para ko brod.

 

Lova nije problem, love ima. Pun ko brod je onaj koji ne troši, ima i takvih ali malo. Većina (bar ovih malo što poznajem) živi život neke srednje klase gde dvoje cepa 60 - 100 sati nedeljno i zarađuje 3-13k mesečno, i čak i sa ovim minimumom živi nekoliko redova veličina kvalitetnije nego u Srbiji. 

  • +1 2
Link to comment
  • 4 weeks later...

jedno pitanje, ako je neko imao iskustva sa prijavom za drzavljanstvo u Nemačkoj:

 

Da li, pored uverenja da osoba nije osudjivana u Nemačkoj (Führungszeugnis), treba isto uverenje iz Srbije (što bi u našem slučaju verovatno bilo dva uverenja, ono iz MUPa i drugo iz suda), odnosno drugih zemalja gde je osoba imala prebivalište?

 

Pokušavam da nadjem među ovim njihovim uputima ali nije precizirano. Italijani recimo traže, pa mi je logično da i Nemci isto...

Link to comment
16 minutes ago, Quince said:

jedno pitanje, ako je neko imao iskustva sa prijavom za drzavljanstvo u Nemačkoj:

 

Da li, pored uverenja da osoba nije osudjivana u Nemačkoj (Führungszeugnis), treba isto uverenje iz Srbije (što bi u našem slučaju verovatno bilo dva uverenja, ono iz MUPa i drugo iz suda), odnosno drugih zemalja gde je osoba imala prebivalište?

 

Pokušavam da nadjem među ovim njihovim uputima ali nije precizirano. Italijani recimo traže, pa mi je logično da i Nemci isto...

 

ja upravo ovih dana popunjavam prijave zeni i cerki. ima pitanje da li je osoba osudjivana, ali ne i da se zahteva potvrda. zena je ima zbog posla u vrticu. nisam jos poslao pa ne znam kako dalje :)

 

  • Hvala 1
Link to comment

Ajd javi ovde molim te, pošto to ume da baš bude peripetija, jer ta dva dokumenta u Srbiji imaju rok trajanja valjda tri meseca, treba prevodi, apostil, i mora lično da se podnese zahtev (makar za ovaj iz MUPa).

 

I srećno! :)

Link to comment
1 minute ago, Quince said:

Ajd javi ovde molim te, pošto to ume da baš bude peripetija, jer ta dva dokumenta u Srbiji imaju rok trajanja valjda tri meseca, treba prevodi, apostil, i mora lično da se podnese zahtev (makar za ovaj iz MUPa).

 

I srećno! :)

 

znaci, uzas je. sad sam kod cerkine prijave. krece na faks ove jeseni, i treba da se stavi da nema svoja primanja vec ili od roditelja ili od drzave. uzmem to. a kako prima pare, mesecno ili godisnje. nema opcija da ima svoju visa karticu koji koristi kad hoce. :D

treba da ubacim koliki je iznos, i onda jos dokaz za to. 

trenutno istrazujem

  • Haha 1
Link to comment
37 minutes ago, Quince said:

Ajd javi ovde molim te, pošto to ume da baš bude peripetija, jer ta dva dokumenta u Srbiji imaju rok trajanja valjda tri meseca, treba prevodi, apostil, i mora lično da se podnese zahtev (makar za ovaj iz MUPa).

 

I srećno! :)

Može preko eUprave da se podnese.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...