Jump to content
IGNORED

Italija


Indy

Recommended Posts

2 minutes ago, precog said:

Pa da, tako sam i mislio. Btw. gradic izgleda fantasticno, sta je to?

 

Manarola, jedan od gradica koji cine Cinque Terre. Ostala cetiri su Monterosso al Mare, Vernazza, Corniglia i Riomaggiore, svi su prelepi.

Link to comment

Onda kad ste već u Rimu 7 dana a nemate u planu zasebnu posetu Napulju i okolini, definitivno preporučujem da jedan dan odvojite za odlazak do Pompeje. (To bi takodj bilo samoubistvo leti)
Mogu detaljnije ako se odlučite, mada glavno, za prevoz, rekoh

Link to comment

Ligurija je prelepa i mogao bih da ti preporucim bezbroj mesta, ali..........avgust........to je mazohizam, bukvalno metamorfoza raja u pakao. Cene paprene za strukture koje realno izgledaju kao da su izasle iz neorealistickih filmova posletratne italijanske kinematografije. Parking osim sto je preskup, prakticno i nemoguc zbog prvelikog broja vozila. Plaze koje su van sezone biseri se pretvaraju u nverovatne krkljnce gde bukvalno ne mozes da nadje pola metra kvadratnog slobodnog. Ne radi to sebi, ali ako imas mogucnost da odes u maju, junu ili septembru, toplo preporucujem.

Sve osim slike sa suncobranima sa slikao van sezone dok je suncobranska u julu a u avgustu je jos gore.

DSC_4979vv.jpg.4cf999669508569db0b1cf4e33c9bedf.jpgpost-1793-0-65370700-1506694869_thumb.jpgpost-1793-0-14234400-1506694919_thumb.jpg

DSC_4417vf.thumb.jpg.534dbbf21973275c98a2796acf447194.jpg

DSC_8870vcc.jpg.aae040bab4568d13c96e6661209f776a.jpg

Link to comment
4 minutes ago, I*m with the pilots said:

Onda kad ste već u Rimu 7 dana a nemate u planu zasebnu posetu Napulju i okolini, definitivno preporučujem da jedan dan odvojite za odlazak do Pompeje. (To bi takodj bilo samoubistvo leti)
Mogu detaljnije ako se odlučite, mada glavno, za prevoz, rekoh

Znam sve, ali smo sad odlucili da ne idemo nigde van Rima, kraj je godine, hocemo samo laganu setnju, klopice i obilazak grada. Posto i zena ja volimo Italiju, imamo u planu obilazak i juga Italije. Cimacu te za Pompeju, ne brini :D

2 minutes ago, lo zingaro said:

Ligurija je prelepa i mogao bih da ti preporucim bezbroj mesta, ali..........avgust........to je mazohizam, bukvalno metamorfoza raja u pakao. Cene paprene za strukture koje realno izgledaju kao da su izasle iz neorealistickih filmova posletratne italijanske kinematografije. Parking osim sto je preskup, prakticno i nemoguc zbog prvelikog broja vozila. Plaze koje su van sezone biseri se pretvaraju u nverovatne krkljnce gde bukvalno ne mozes da nadje pola metra kvadratnog slobodnog. Ne radi to sebi, ali ako imas mogucnost da odes u maju, junu ili septembru, toplo preporucujem.

Sve osim slike sa suncobranima sa slikao van sezone dok je suncobranska u julu a u avgustu je jos gore.

DSC_4979vv.jpg.4cf999669508569db0b1cf4e33c9bedf.jpgpost-1793-0-65370700-1506694869_thumb.jpgpost-1793-0-14234400-1506694919_thumb.jpg

DSC_4417vf.thumb.jpg.534dbbf21973275c98a2796acf447194.jpg

DSC_8870vcc.jpg.aae040bab4568d13c96e6661209f776a.jpg

Kapiram sve, na zalost jul nam je opcija zbog klinca, posto je tada raspust. Ako je potpuni krkljanac mozda i preskocimo plaze i fokusiramo se na gradove i seoca. Ja bih uvek birao septembar da mogu.

Link to comment
7 minutes ago, aram said:

posto kapiram da klinac jos nije krenuo u skolu, potpis na ovo sto kaze lo zingaro, posle cete ionako morati da se prilagodjavate detetu :(

znam :( krece u skolu sledeceg avgusta, a predskolsko mu se zavrsava krajem juna.

Link to comment
2 hours ago, aram said:

Ferragosto je 15. avgust i tad italijani krecu masovno, ali turista ima i pre toga ihahaj. Ja sam razumeo da sad negde ide u Rim, a da ce na leto u Liguriju?

:lol: Ferragosto!! Pa dobro možda je Precog kamikaza..... A i bolje je da ide na Costa Brava.:lol:

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...