Jump to content
IGNORED

Seksualno uznemiravanje i zlostavljanje žena - opšta tema


ragasto

Recommended Posts

Sad čitam da je jedino Danijel Sloss (od kolega komičara) pristao da da izjavu pod imenom i prezimenom, i otprilike kaže da je pre minimum 10 godina sam prvi put čuo da žene upozoravaju jedne druge da ne ostaju same sa njim, kao to je opštepoznato u tim krugovima.  Znači opet Hanibal Bures & Bil Kozbi situacija. :wacko:

Edited by Patty Lee
  • Tužno 1
Link to comment

@Patty Lee

Catherine Ryan je u intervju sa Loise Teaurx, možda pre 2-3 godine, pričala o "man from the industry" sa kojim se suočila rekla mu da je seksualni predator, a na pitanje novinara da li želi da kaže njegovo ime rekla je "i moje dete treba da jede".

Nepisani zakon ćutanja u show biznisu je baš jak i strah od posledica šta će biti ako prigovorim.

Posebno je strašno kad razumemo koliko su neke stvari teško dokazive ili nisu opšte obuhvaćene zakonom. To je primer R.B. i veze sa 16ogodišnjom devojčicom, njene godine su u okviru "age of consent" ALI kad počneš da čitaš o detaljima te veze  grooming, controlling i da joj je davao scenario tj.šta da kaže porodice gde je bila i slično😔

  • +1 3
  • Tužno 1
Link to comment
3 hours ago, makondo said:

I, koja je definicija "genuine sexual abuse" po S.P. i Weenie Pooh?

 

Nemam jasnu definiciju, ali da je imam, ovo što Channel 4 navodi svakako ne bi potpadalo pod nju. 

 

Optužuju ga da je davao osoblju svoj broj telefona koji su oni delili devojkama u publici (18-22 godina), pa kažu da je to "pimping them out" i "taking lambs into slaughter" :isuse:

 

Te devojke bi kasnije zvale televiziju da se žale što ih je Brand iskoristio - obećao je da će im se javiti ali ih više nije nikad zvao :cry:

 

To nije nikakav abuse, to se zove neobavezan seks, postoji od kad je sveta i veka. Tvrditi drugačije je vrhunac licemerja.

 

 

Link to comment

Jedan odmeren tejk od Džonatana Kuka, bivšeg urednika Gardijana:

 

https://www.jonathan-cook.net/blog/2023-09-17/thoughts-russell-brand-furore/ 

Quote

 

1. Allegations of sexual assault and rape are very serious indeed. They need to be investigated by police and, if found credible, tested in a court of law, where the alleged victims and the suspect are given the chance to make their case. Trial by TV is no substitute for such an investigation and trial. Pointing this out does not mean one is condoning rape or sexual assault.

 

2. Brand has admitted to his past as a sex and drug addict. The Dispatches programme appears to have intentionally conflated long-standing, and well-known, “bad boy” behaviour with far more serious, potentially criminal allegations. That conflation does not strengthen the case against Brand. It muddies the waters. Pointing this out does not mean one is condoning rape or sexual assault.

 

3. The media companies now fuelling the public mood via trial by TV are the very same companies that delighted in Brand’s sex-addict persona. As the Dispatches’ archival footage and testimonies make clear, those media corporations willingly exploited his persona – even allegedly at the risk of putting members of their staff and audiences in danger – to increase corporate profits. No one should regard them as good-faith actors in this latest development. Pointing this out does not mean one is condoning rape or sexual assault.

 

 

Ograđuje se čovek na kraju svakog pasusa, kao @x500 na ukrajinskim temama.

 

  • Tužno 1
Link to comment
8 hours ago, Weenie Pooh said:

 

Nemam jasnu definiciju, ali da je imam, ovo što Channel 4 navodi svakako ne bi potpadalo pod nju. 

 

Optužuju ga da je davao osoblju svoj broj telefona koji su oni delili devojkama u publici (18-22 godina), pa kažu da je to "pimping them out" i "taking lambs into slaughter" :isuse:

 

Te devojke bi kasnije zvale televiziju da se žale što ih je Brand iskoristio - obećao je da će im se javiti ali ih više nije nikad zvao :cry:

 

To nije nikakav abuse, to se zove neobavezan seks, postoji od kad je sveta i veka. Tvrditi drugačije je vrhunac licemerja.

 

 

 

"I am telling him to get off, he won't get off"

 

"To nije nikakav abuse, to se zove neobavezan seks, postoji od kad je sveta i veka. Tvrditi drugačije je vrhunac licemerja."

  • +1 3
  • -1 1
Link to comment
4 hours ago, Venom said:

"I am telling him to get off, he won't get off"

 

To zvuči ozbiljnije i zahteva istragu nadležnih organa, ne bezvezne denuncijacije u medijima i na društvenim mrežama. 

 

Brand deluje kao agresivno-moljatorski tip, što je meni lično izrazito odbojno, ali evidentno ima žena koje su u fazonu "I went over to his place to cuddle, and he came at me with kisses and stuff which was kind of fun... but when he started grabbing at my underwear and pushing himself in me, I was very distraught."

 

4 hours ago, Venom said:

"To nije nikakav abuse, to se zove neobavezan seks, postoji od kad je sveta i veka. Tvrditi drugačije je vrhunac licemerja."

 

To se odnosilo na "He promised he'd call me, he said he would speak to me again, and I've not heard from him." Oba citata infantilizuju žene i njihov agency, postavljaju stvari kao da žena koja odlazi na celebrity gajbu zbog seksa ne kapira da je tamo zbog seksa, biva iskorišćena i prinuđena na seks.

 

Link to comment

Drugim rečima izvukao si jedan detalj u celoj priči da bi izvukao zaključke. Sad kad imaš uvid u konkretno sve optužbe koje postoje protiv njega, da li bi mogao da revidiraš svoj stav? Hvala unapred. Slažem se da treba da se sprovede istraga, i ne planiram da učestvujem u medijskom "procesu". Ali to je drugi par cipela.

  • +1 5
Link to comment
1 hour ago, Weenie Pooh said:

 

To zvuči ozbiljnije i zahteva istragu nadležnih organa, ne bezvezne denuncijacije u medijima i na društvenim mrežama. 

 

Brand deluje kao agresivno-moljatorski tip, što je meni lično izrazito odbojno, ali evidentno ima žena koje su u fazonu "I went over to his place to cuddle, and he came at me with kisses and stuff which was kind of fun... but when he started grabbing at my underwear and pushing himself in me, I was very distraught."

 

 

To se odnosilo na "He promised he'd call me, he said he would speak to me again, and I've not heard from him." Oba citata infantilizuju žene i njihov agency, postavljaju stvari kao da žena koja odlazi na celebrity gajbu zbog seksa ne kapira da je tamo zbog seksa, biva iskorišćena i prinuđena na seks.

 

Sve je to tačno, ali ako je jedna rekla da se skloni od nje, a on je priterao uza zid, a druga da joj je gurnuo spolovilo u usta iako je rekla nemoj i zaplakala, dovoljno u vezi sa njim, to je što je. Ne treba ga relativizovati, 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...