Jump to content
IGNORED

Seksualno uznemiravanje i zlostavljanje žena - opšta tema


ragasto

Recommended Posts

False acusations do not exis... 

 

TL;DR: Zvezda bejzbola suspendovan na 2 godine u MLB ligi onog trena kad ga je riba optuzila za nasilje tokom sexa. On u medjuvremenu nju tuzio za kaljanje imena. Napravili dil na kraju da odbace optuzbe a riba dobila 300k od nekog osiguranja, ne pitajte me sta to znaci.

 

Ko zna, mozda i gospodinu dozvole da igra, mada sada kad je dokazani prebijac zena to ce teze ici. Za nju se iz nekog razloga ne brinem... :fantom:

 

 

Link to comment

Pa imao je lik poruke gde mu ova trazi da je choke-uje i posle mu se zahvaljuje i prica kako oce jos jace. Pa njene poruke gde sa svojim drugarima prica kako ce ovog milijunasa da namesti i odzepari, pa snimci... ima sve al je sigurnije da se lik sutne iz lige da te ne bi napali woke ludaci.

Link to comment
  • 1 month later...
18 hours ago, Klara said:

Dosta ljudi još dugo neće biti svesni koliko devojčica, devojaka i žena je ona motivisala da i one hrabro prijave svoje nasilnike. 

Iako zvuci sasvim logicno i smisleno, postoji li i neka statistika koja to potvrduje ? 

Edited by Lezilebovich
Link to comment
2 hours ago, Lezilebovich said:

Iako zvuci sasvim logicno i smisleno, postoji li i neka statistika koja to potvrduje ? 

Ne znam da li se odnosi na prijavu policiji ili tužilaštvu, ili uopšte na istupanje s pričom. 

Uobičajeno se kod medijski popraćenih slučajeva seksualnog nasilja značajno poveća broj poziva na sos telefonima. Međutim, to je takođe slučaj i sa svim ostalim vrstama nasilja, a kad se u javnosti iz bilo kog razloga više govori na tu temu. 

 

Danas je 25.11. međunarodni dan protiv nasilja nad ženama, u medijima će biti organizacije koje se time bave, i biće više javljanja svima, i nadležnim službama, i podrškama. Te statistike mogu da se nađu u godišnjij izveštajima na sajtovima organizacija.

  • Hvala 2
Link to comment
  • 2 months later...

Da vam nadređeni kaže kao ženi prilikom saginjanja napred da isključite kabl, u neki G položaj, "mogla si tako da ostaneš, hihi" u vidu kraće pošalice, kako biste odreagovale?

  • Tužno 1
Link to comment

Al čekaj. Znači, ako nekog ne opažaš kao pretnju i kad formalno ima više moći, šta to onda znači? Ni kao pretnju, ni kao bilo šta. U svakom smislu ga gledaš s visine.

Link to comment

Hm.. ne razumem? Ako neko svaki put kad prodje pored mene u ofisu me psuje ali je neki jadnicak koga mogu da polomim, treba da trpim?

Link to comment

Ma ne, nisam to rekla. 

Ovo bi moglo da se podvede pod uznemiravanje, znači pravno se ne vodi kao nasilje, bar ja da znam. 

Ti si dao potpuno drugu situaciju, a ja pitam onako eto, ako možete da zamislite situaciju, kako biste odreagovali. Da se ne osećate uznemireno nego kao, brate, ljaksetu....ali da kad se ovako stavi na papir može da deluje prilično ozbiljno. 

Link to comment

Pa to zavisi od tebe. Mozes da mu kazes da takvo ponasanje neces da trpis a mozes i odmah da ga prijavis. Al sta ja znam, ja sam musko.

  • Vojvodo,serdare 1
Link to comment
7 hours ago, Svemir Zeka said:

Ma ne, nisam to rekla. 

Ovo bi moglo da se podvede pod uznemiravanje, znači pravno se ne vodi kao nasilje, bar ja da znam. 

Ti si dao potpuno drugu situaciju, a ja pitam onako eto, ako možete da zamislite situaciju, kako biste odreagovali. Da se ne osećate uznemireno nego kao, brate, ljaksetu....ali da kad se ovako stavi na papir može da deluje prilično ozbiljno. 

Kazi mu To nije u opisu tvog posla! 

  • +1 3
  • Haha 2
Link to comment

Kod mene na poslu je bio jedan sto je pipkao sa taktikom ako mu se usprotivis on te casti komplimentima (kao vidi kakva si). Neprijatno su se osecale mnoge zene. Kad mi je prisao tako neki drugi treci put rekla sam mu Ne prilazi i nije vise. 

Ali me zato uznemiravao uzasno veroucitelj, verbalno, taj nije pipkao, nisam zelela da ga sretnem. I sad mi je neprijatno. Njega sam prijavila, otkacio se i posle otisao iz skole.

  • +1 1
  • Wub 1
  • Vojvodo,serdare 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...