Jump to content
IGNORED

Seksualno uznemiravanje i zlostavljanje žena - opšta tema


ragasto

Recommended Posts

  

22 minutes ago, Venom said:

Drugim rečima izvukao si jedan detalj u celoj priči da bi izvukao zaključke. Sad kad imaš uvid u konkretno sve optužbe koje postoje protiv njega, da li bi mogao da revidiraš svoj stav? Hvala unapred. Slažem se da treba da se sprovede istraga, i ne planiram da učestvujem u medijskom "procesu". Ali to je drugi par cipela.

 

Istraga svakako treba da se sprovede kad god se oštećene strane obrate nadležnim organima. To se u ovom slučaju nije desilo, zgodnije je bilo organizovati javnu hajku.

 

Sve dok se ovim stvarima bave mediji, treba ih komentarisati baš kao i svaki drugi medijski narativ - laička mišljenja, odokativne procene, itd. U tom kontekstu, ovaj zakasneli pokušaj #metoo akcije meni deluje užasno neubedljivo. 

 

Kad krenu da se bave tužilaštva i sudovi, tek tada treba zauzeti distancu. Ako se dođe do te faze - a čisto sumnjam da će se doći - moj stav će biti "sležem ramenima, čekam da vidim rezultat procesa."

 

Just now, Svemir Zeka said:

Sve je to tačno, ali ako je jedna rekla da se skloni od nje, a on je priterao uza zid, a druga da joj je gurnuo spolovilo u usta iako je rekla nemoj i zaplakala, dovoljno u vezi sa njim, to je što je. Ne treba ga relativizovati, 

 

Pa ne, apsolutno nije dovoljno. Čuli smo samo segmente tvrdnji anonimnih žena, prepričane od strane glumica za BBC, i sad ih prepričavamo dalje jedni drugima. 

 

Agresivnost u seksualnim odnosima ne implicira prinudu. Svako gušenje spolovilom i svako priterivanje uza zid mora se dokazati pred sudom da je bilo nevoljno, tj. nasilan čin koji treba pravno klasifikuje da bi se izrekle sankcije.

 

Ali javni diskurs nije istražni proces i ne treba ga tretirati kao takav. 

 

U javnom diskursu može se npr. objasniti da je gagging fetish dobro poznata stvar koja se prekida upravo tako kao što je u svedočenju opisano - partnerka udari partnera da bi je pustio da udahne.

 

U javnom diskursu može se npr. nacrtati da konsenzualni odnos između dve odrasle osobe veoma često uključuje agresivne elemente; penetrativni seks je po prirodi stvari agresivna interakcija koju ljudi kodifikuju na razne načine, sve uz implicitnu saglasnost. Čupanje kose, kidanje odeće, šamaranje dupeta, i da, deep throating - sve to mlade i vitalne osobe rutinski rade, sve je to bogu drago dok se ne dokaže suprotno. Kad nešto od toga jednoj strani ne odgovara, ona to stavi do znanja drugoj pa se sa tim prestane. Samo u ekstremnim slučajevima se agresija dešava bez implicitne saglasnosti, što se onda naziva silovanjem, pa se lepo krene u sudski proces, pa uslede sankcije, pa sve redom.

 

21 minutes ago, Eleniko said:

el to ono 

ne jebe ubav nego udav

?

 

To, to. Ali ovaj je još i ubav, znači double jeopardy.

 

Link to comment
1 minute ago, Weenie Pooh said:

Zamisli, stvari moraju da se dokažu :rolleyes: 

 

 

Ne da treba da dokazu nego da se one same dokazu tj objasne. Po sistemu sta si mislila da ce da ti se desi ako si isla u njegov stan. Sto si bila tu, sta je problem shto te je silovucnuo...

Koliko povrsno vidim vise zena je izaslo sa istom prichom a lik ima i tu reputaciju. Vrlo bi mi tesko bilo da poverujem da je tu bilo bilo chega sem serije silovanja. Da je pochinio jedno dva izvukao bi se bez ikakvog problema, chak i ovi serijski pozicionirani teshko dolaze do posledica.

 

Link to comment

@Weenie Poohnaravno na sud, nisam ni mislila da mediji treba da mu sude, ali ga ne bih ni branila. 

Inače, što se dokazivanja tiče, svi znamo kako to ide ako se radi o materijalnim dokazima seksualnog naasilja, dovoljno je da prođe dva dana. 

  • +1 1
Link to comment
24 minutes ago, Weenie Pooh said:

 

U javnom diskursu može se npr. nacrtati da konsenzualni odnos između dve odrasle osobe veoma često uključuje agresivne elemente; penetrativni seks je po prirodi stvari agresivna interakcija koju ljudi kodifikuju na razne načine, sve uz implicitnu saglasnost. Čupanje kose, kidanje odeće, šamaranje dupeta, i da, deep throating - sve to mlade

Tako je; osim ako ne kažeš "nemoj", "neću"

  • +1 1
Link to comment
3 hours ago, Weenie Pooh said:

  

 

Istraga svakako treba da se sprovede kad god se oštećene strane obrate nadležnim organima. To se u ovom slučaju nije desilo, zgodnije je bilo organizovati javnu hajku.

 

Sve dok se ovim stvarima bave mediji, treba ih komentarisati baš kao i svaki drugi medijski narativ - laička mišljenja, odokativne procene, itd. U tom kontekstu, ovaj zakasneli pokušaj #metoo akcije meni deluje užasno neubedljivo. 

 

Kad krenu da se bave tužilaštva i sudovi, tek tada treba zauzeti distancu. Ako se dođe do te faze - a čisto sumnjam da će se doći - moj stav će biti "sležem ramenima, čekam da vidim rezultat procesa."

 

 

Dobro, dobro, nego sad kad znaš više, da li bi rekao da je "to nije nikakav abuse" pogrešna procena?

Link to comment

Ono što sam komentarisao nije nikakav abuse.

 

Ovo sa drugog snimka je diskutabilno, ja lično sumnjam da se opisani booty call završio silovanjem ali ostavljam prostora za mogućnost da jeste.

Link to comment
3 hours ago, Svemir Zeka said:

Inače, što se dokazivanja tiče, svi znamo kako to ide ako se radi o materijalnim dokazima seksualnog naasilja, dovoljno je da prođe dva dana. 

 

Pa nije baš tako, bar ne svugde. Padaju ljudi zbog silovanja i sa decenijama zakašnjenja, može se složiti slučaj i bez materijalnih dokaza.

 

Eno Danny Masterson dobio 30 godina zbog tri optužbe za silovanje, sve 20+ godina stare. (Bivša žena, bivša devojka, i neka komšinica iz scientološke komune ga optužile.)

 

Link to comment
4 minutes ago, Weenie Pooh said:

 

Pa nije baš tako, bar ne svugde. Padaju ljudi zbog silovanja i sa decenijama zakašnjenja, može se složiti slučaj i bez materijalnih dokaza.

 

Eno Danny Masterson dobio 30 godina zbog tri optužbe za silovanje, sve 20+ godina stare. (Bivša žena, bivša devojka, i neka komšinica iz scientološke komune ga optužile.)

 

Pa može, ali kod nas - zaista teško. Pričam o nama, jer mi je ovdašnji pravosudni sistem poznat. Ovde možeš da se slikaš, ako se istuširaš a nemaš fizički vidljive povrede ili bilo kakve tragove opiranja, ili eventualno svedoka, što je pa tek skoro nemoguće.

Link to comment

gledao sam sinoć ponovo take him to the greek, sve što mogu da kažem je da je u prvih 5 minuta filma umetnički prikazano sve zašta se tereti brand.

 

tako da je ovo sad verovatno neko medijsko pakovanje a stvar je bila jasna pre 15 godina.

Link to comment

na dailymotion je ceo channel 4 dokumentarac. daleko je to od neozbiljnog i banalnog.

slazem se sa midgetom inace, oduvek mi je bio creepy. 

nekako su najvise degutantni delovi njegovog stendapa koji su nimalo smesni, ali zato jesu nadmeni, ljigavi i seksisticki, cak i da ne postoji nikakav dodatni kontekst.

 

 

  • +1 3
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...