Jump to content
IGNORED

Seksualno uznemiravanje i zlostavljanje žena - opšta tema


ragasto

Recommended Posts

a dobro, Gašić bar nije zloupotrebljavao moć koju mu donosi pozicija, za razliku od dobitnika nobelove nagrade za ajmokac, Rackovića

  • +1 2
Link to comment
1 hour ago, Eleniko said:

Racković je rešen problem. Eto on više ne moze da izlaže, kanselovan.

 

Nisam to znala. Nije li izdao skoro novu knjigu? Prijatelj je izdvajao neke citate iz nje prošle godine. Njegove se knjige i dalje mogu kupiti po knjizarama.

Link to comment
12 minutes ago, I*m with the pilots said:

 

Nisam to znala. Nije li izdao skoro novu knjigu? Prijatelj je izdvajao neke citate iz nje prošle godine. Njegove se knjige i dalje mogu kupiti po knjizarama.

 

Otkazana mu je izložba ubrzo nakon incidenta, to je tačno.

 

Kratko guglanje kaže da je izlagao u junu 2021.

 

Quote

Posle godinu i po dana Nenad Džoni Racković ponovo izlaže u Beogradu. I dok je prethodnu postavku imao uoči korone u Domu omladine, sada, po prvi put u karijeri, izlaže u galeriji „Haos“ na postavci posvećenoj majci Jasmini Racković, koja je preminula prošle godine od koronavirusa. Publici do kraja meseca predstavlja kserografije, koje su nastale u periodu od 1984. do 1988. godine.

 

Izdao je i cele tri knjige od incidenta. Ne deluje mi baš kao kenselovanje, ali ok, možda je u međuvremenu bio odbijan više puta.

Link to comment
1 hour ago, copkillah said:

 

Otkazana mu je izložba ubrzo nakon incidenta, to je tačno.

 

Kratko guglanje kaže da je izlagao u junu 2021.

 

 

Izdao je i cele tri knjige od incidenta. Ne deluje mi baš kao kenselovanje, ali ok, možda je u međuvremenu bio odbijan više puta.

 

Ja sam na taj incident i zaboravila (morala sam da se setim sad o cemu pričaš), meni je on više ostao u pamćenju iz viđanja po događajima i iz priča ljudi koje znam.

Link to comment

jeste. a najdosadnije je što su se sve woke feministkinje  zaletele na vučkovića a nijedna - gle čuda - na istovetan primer seksizma iz današnjeg vremena a to je daško/uspeh/zapad. jer su gle čuda drugarice sa njim isto kao što je to bila brana milunov sa vučkom pa joj seksizam nije upadao u oko isto kao što ni ovo dole ne upada u oko savremenim tviter borkinjama

 

 

Link to comment

Naravno… ali tu je situacija slicna kao i sa podrskom opoziciji generalno, stalno im se hvataju propusti i prebacuje nesto, sta god da urade

Verovatno iz frusta zbog nemoci da se dobaci do likova poput Gasica i ekipe

Link to comment
40 minutes ago, Eleniko said:

jeste. a najdosadnije je što su se sve woke feministkinje  zaletele na vučkovića a nijedna - gle čuda - na istovetan primer seksizma iz današnjeg vremena a to je daško/uspeh/zapad. jer su gle čuda drugarice sa njim isto kao što je to bila brana milunov sa vučkom pa joj seksizam nije upadao u oko isto kao što ni ovo dole ne upada u oko savremenim tviter borkinjama

 

 

Zadnje vreme doslo ako ne mozes da gledas u sise. Pricam samo iskljucivo o voajerizmu.

Link to comment
Just now, Leia said:

Naravno… ali tu je situacija slicna kao i sa podrskom opoziciji generalno, stalno im se hvataju propusti i prebacuje nesto, sta god da urade

Verovatno iz frusta zbog nemoci da se dobaci do likova poput Gasica i ekipe

Nije isto. Aktivizam se i sastoji od urlanja u megafon, od pisanja parola, grafita, i polugerilskog delovanja.

Baš zato što su visoki moćnici, a feminizam se upravo tim pitanjem i bavi, treba da bude glasnije tamo gde je zataškanije.
Međutim, problem je što se i tu posmatra lakša meta i manje cimanja a i manje opasnosti. Sećam se da se u jeku suđenja Džoniju Depu dešavalo neko ultrasranje (ne sećam se šta) u našoj avliji, ali je bilo bezbednije serati po mrežama o suđenju. Meni to malo ide na nerve, to je ipak neka energija koju treba usmeravati malo pažljivije.

  • +1 2
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...