Jump to content
IGNORED

Seksualno uznemiravanje i zlostavljanje žena - opšta tema


ragasto

Recommended Posts

Он хоће да потпише споразум, дакле да призна дело и да добије казну. Видећемо да ли ће тужилаштво пристати. 
 

Нигде не пише да ли настављају да живе заједно кад он изађе, да ли је био развод, који је модел виђања (да ли под надзором). 

  • +1 3
  • Hvala 2
Link to comment
21 minutes ago, Moonwalker said:

Ovo bih ja gonila po sluzbenoj duznosti na bazi dokaza koji nisu njeno svedocenje.

 

 

18 minutes ago, Shan Jan said:

Ako je dokazano da su povrede od njega ja tu uopste ne bih nju pitao vec ga gonio po sluzbenoj duznosti.


Ovo se sve svakako dešava, nevezano od nje.
Ne znam ko je ta Ksenija čiji je tvit ali na tviteru generalno ne može da se diše od tih dežurnih snebivača kojima evidentno mnogo toga nije jasno ali ih to ne zaustavlja da smatraju; onda se na to samo nakače komentari kako “žene samo pare zanimaju, ostaje sa njim zbog para, šta će kad je nesposobna sama da zaradi (meanwhile ta žena je pravnica, radi u Ministarstvu odbrane), naviklo se to na luksuzan život…” jer originalna poenta tvita i jeste to, ali Kseniji je izgleda frka da tako sroči; ti opštemestaši koji “samo pokušavaju da razumeju”, “samo postavljaju pitanja”… to je tip ljudi koji bi bio srećan da je ovaj lik ubije čim ga puste na slobodu jer onda mogu da kažu “eto, jesam vam rekla”. Ostojićeva supeuga nije trpela nasilje samo tih 27 dana nego poslednjih 17 godina, ona je skuvana žaba.

 

  • +1 7
  • Hvala 1
Link to comment
30 minutes ago, Klara said:

Ljudi moraju prvo da srede odnos sa sobom pre upuštanja u odnose sa drugima, a kad neko to ne može sam, jer su traume duboke, treba mu pružiti pomoć i ogromno strpljenje u radu sa njim.


Nemam nista protiv toga da im sistem ili ko god pruzi sta treba. Zapravo se vrlo slazem sa tim.


Medjutim ovo je na nasim prostorima toliko rasireno da dok se svima pruzi to o cemu pises u kolicini u kojima im treba, eto nove generacije nasilnika i zrtava.

 

Ali ima negde i instikta da se stite deca kao sto se stite od drugih vrsta opasnosti dok ne dobiju pomoc eventualno.

 

Imala je moja sestra tetkicu u skoli, svi smo je znali, opasna i laf sa decom, Romkinja bila udata za “belca” notornog alkoholicara.
Jedno vece kad se vratio nalivene glave zaspao u hodniku. Izadje jedna od nanjavih kmecavih komsinca, “jaaao komsija spava ispred vrata pokrio se biciklicom”, a ova joj kaze “pusti ga ti kod sebe ako ti je zao” i zatvori joj vrata.

Doduse ona je bila i gabaritna, pa je znala i da se odbrani.

 

12 minutes ago, Patty Lee said:

Ne znam ko je ta Ksenija čiji je tvit ali na tviteru generalno ne može da se diše od tih dežurnih snebivača kojima evidentno mnogo toga nije jasno ali ih to ne zaustavlja da smatraju;


Ma ovo mi je jasno. A to hoce pare, a kad zarade pare ni onda ne valja. Oni inace nece pare uopste, jako im se gade. 

Edited by Moonwalker
Link to comment
29 minutes ago, Klara said:

Ali koliko žena koja trpi dugogodišnje nasilje, a vrlo moguće da je isto prošla kroz detinjstvo i samo ponavlja obrasce, može da se krivi za (ne)odgovornost?  Ona nema zdrav odnos i rezonovanje ni prema sebi, nije ni sebe zbrinula. Ne zato što je svesna toga i zato što to voli. Nema potrebne alate da zaleči traume, nije naučila kako. Ljudi moraju prvo da srede odnos sa sobom pre upuštanja u odnose sa drugima, a kad neko to ne može sam, jer su traume duboke, treba mu pružiti pomoć i ogromno strpljenje u radu sa njim.

Moze itekako jer te traume ti nisu izgovor da tvoja deca trpe sranja koja ne moraju. Ako nije u stanju da dize decu u normalnom okruzenju treba joj ih oduzeti, bar do ne rascisti sama sa sobom sta je normalno a sta nije.

  • +1 1
  • -1 1
Link to comment
2 minutes ago, Shan Jan said:

Moze itekako jer te traume ti nisu izgovor da tvoja deca trpe sranja koja ne moraju. Ako nije u stanju da dize decu u normalnom okruzenju treba joj ih oduzeti, bar do ne rascisti sama sa sobom sta je normalno a sta nije.


Treba imati kome ih dati. 
Nije to jednostavno kao sto pises. U sustini im treba pomoci i to na vreme ako je moguce.

Edited by Moonwalker
  • +1 1
Link to comment
4 minutes ago, Moonwalker said:

Ma ovo mi je jasno. A to hoce pare, a kad zarade pare ni onda ne valja. Oni inace nece pare uopste, jako im se gade. 


Pa zena ne treba da hoce pare uopste, nego samo da voli bezuslovno i brine o bliznjima za dz. Patrijarhat 101…

  • +1 2
Link to comment
12 minutes ago, Leia said:


Pa zena ne treba da hoce pare uopste, nego samo da voli bezuslovno i brine o bliznjima za dz. Patrijarhat 101…


Ma ne treba ovu temu ni trositi na tu vrstu zapevanja. Previse je ovo drugo ozbiljno i opasno.

Edited by Moonwalker
  • +1 3
Link to comment

Ja znam iz nekih grupa ovakve zene koje bukvalno chekaju da im deca stignu do 16te pa da beze, ako samo prezive do tada.

Mozda je  ovde neshto takvo u pitanju, mozda nije to nego neki trauma bond, ali meni lichno deluje da ima mnogo manje trauma bondinga nego shto se pishe da ima, a mnogo vishe toga da nema automatske zashtite dece od onih koji su ovakvi sa zenama.

 

Link to comment
45 minutes ago, Shan Jan said:

Moze itekako jer te traume ti nisu izgovor da tvoja deca trpe sranja koja ne moraju. Ako nije u stanju da dize decu u normalnom okruzenju treba joj ih oduzeti, bar do ne rascisti sama sa sobom sta je normalno a sta nije.

 

Ne verujem da iko traume percipira kao izgovor. I ona i deca moraju da prođu kroz terapiju. O oduzimanju dece ne bih, postoje stručnija lica koja mogu o toj temi, ali to ima prizvuk da je žrtva nemajka.

Kažem da nijednoj žrtvi nisu potrebne osude, već rad sa njom da bi joj budućnost bila kvalitetnija i zdravija, kao i njenoj deci, naravno.  Zato što su deca (isto kao žrtva nekada) sigurno razvila mehanizme kojim su štitila svoj nervni sistem od boravka u nebezbednoj sredini i oni mogu sutradan, isto kao majka, da izaberu pogrešne partnere.

 

 

  • +1 2
  • Wub 1
Link to comment

Moj rođak ima novu devojku (oboje imaju 29 godina) koja je pobegla od muža koji ju je tukao i ostavila je trogodišnje dete sa njim, jer inače ne bi uspela da organizuje bekstvo. Kada je došla soc služba (ili ko već) kod nasilnika zajedno su došli do zaključka kako je ona nehatna majka jer je pobegla bez deteta i sad, posle en znam koliko meseci, sme da vidi dete jednom nedeljno na dva sata, dok se ne pokaže da je vredna majka. Nemam pojma sta ona treba da radi da bi to pokazala. Za tu priliku ovaj obuce dete lepo, a inače ide u krpama, musavo, neokupano. Ne zna ni da li dovoljno jede jer dete ne ume da objasni a to što je mršava ne mora da znači da je i neuhranjena.

 

Ja sam u Srbiji isuviše kratko da bih mogla da istražim šta gde kako, a nešto ne vidim da moj rođak (koji je inače mali filozof u životu a pojma nema ništa) ima mnogo pojma. Moram da vidim detaljnije sa tetkom.

  • +1 2
Link to comment
2 minutes ago, I*m with the pilots said:

Moj rođak ima novu devojku (oboje imaju 29 godina) koja je pobegla od muža koji ju je tukao i ostavila je trogodišnje dete sa njim, jer inače ne bi uspela da organizuje bekstvo. Kada je došla soc služba (ili ko već) kod nasilnika zajedno su došli do zaključka kako je ona nehatna majka jer je pobegla bez deteta i sad, posle en znam koliko meseci, sme da vidi dete jednom nedeljno na dva sata, dok se ne pokaže da je vredna majka. Nemam pojma sta ona treba da radi da bi to pokazala. Za tu priliku ovaj obuce dete lepo, a inače ide u krpama, musavo, neokupano. Ne zna ni da li dovoljno jede jer dete ne ume da objasni a to što je mršava ne mora da znači da je i neuhranjena.

 

Ja sam u Srbiji isuviše kratko da bih mogla da istražim šta gde kako, a nešto ne vidim da moj rođak (koji je inače mali filozof u životu a pojma nema ništa) ima mnogo pojma. Moram da vidim detaljnije sa tetkom.

 

Klasika. Nasilnicima se ne postavljaju pitanja da im se ostavi dete od 10-20 kg na milost i nemilost.

 

 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...