Jump to content
IGNORED

Miroslav Aleksić - silovanja i seksualni napadi


Frank Pembleton

Recommended Posts

31 minutes ago, Rowanoke said:

Prekršaj u produženom trajanju postoji ako učinilac sa jedinstvenim umišljajem učini više istih vremenski povezanih prekršaja, koji čine jednu celinu zbog najmanje dve od sledećih okolnosti: istovetnosti oštećenog, istovrsnosti predmeta prekršaja, korišćenja iste situacije ili trajnog odnosa, jedinstva mesta ili prostora izvršenja prekršaja.

 

Odredba stav 1. ovog člana može se primeniti samo kod prekršaja čija priroda dopušta spajanje u jednu celinu.

 

Prekršaj kojim se nanosi šteta nematerijalnim pravnim dobrima fizičkog ili pravnog lica može biti učinjen u produženom trajanju samo ako je učinjen protiv istog lica.

 

Prekršaj koji nije obuhvaćen prekršajem u produženom trajanju u pravnosnažnoj sudskoj odluci, predstavlja poseban prekršaj, odnosno ulazi u sastav posebnog prekršaja u produženom trajanju.

 

Za prekršaj iz stava 1. ovog člana može se izreći kazna teža od propisane, ali ona ne sme preći dvostruku meru propisane kazne, niti najvišu meru kazne predviđene članom 45. stav 2. ovog zakona za odmeravanje kazni za prekršaje učinjene u st

 

 

Ne kapiram

 

 

Vise puta je silovao istu osobu, to je silovanje u produzenom trajanju na pravničkom jeziku...

Link to comment
On 30.10.2021. at 19:01, Rowanoke said:

A ovo za uvredu?

U optužnici između ostalog piše i da je terao decu da se dodiruju. On nema čast, ja nemam šta da uvredim. Neću da učestvujem u pravnoj šaradi i moja namera je bila da ukažem na tu strašnu pojavu u našem društvu. Želim da ovo društvo i moj fakultet postanu mesto gde žene neće kriti svoje traume i zločince zato što se plaše odmazde – rekla je dramaturškinja u „Uranku“.

 

 

....šta znači Pravna šarada?                                       ?

Link to comment
  • 3 months later...
  • 6 months later...

Šokirana sam time kako mi deluje advokat Miroslava Aleksića. Kao neki sitni prevarant koji baš ne ume da izgovori pravilno sve reči koje koristi. Neelokventan, priprost.

Nadrealno, imajući u vidu kakve optužbe treba da hendluje.

Link to comment
  • 5 months later...

Мало ми је необично што је судија допустио да се директно постављају питања. Обично то иде индиректно, преко судије.

 

Додуше, могуће је да је блиц тај део заборавио написати због драматизације и као скандала.

  • +1 3
Link to comment
On 13.8.2022. at 19:43, pt 2.0 said:

Šokirana sam time kako mi deluje advokat Miroslava Aleksića. Kao neki sitni prevarant koji baš ne ume da izgovori pravilno sve reči koje koristi. Neelokventan, priprost.

Nadrealno, imajući u vidu kakve optužbe treba da hendluje.

 

dugo je bio zamenik javnog tužioca, pa je otišao u advokaturu. bio je i ranije u javnosti, ispred tužilaštva se pojavljivao, bio je zadužen za sektor sprečavanja nasilja na sportskim priredbama. nadimak mu je Cane, odnosno tako ga svi znaju/zovu u tim krugovima. koliko se sećam prijavio se bio i za izbor za Republičkog javnog tužioca.......ali Zagorka je neuništiva

  • Hvala 2
Link to comment
  • 7 months later...

jel ovaj manijak na slobodi ili je nadam se jos u zarvoru?

i zasto ovako dugo sudjenje? 

to je pakao za silovanu devojku.

moze li se u ovakvim slucajevima doneti neki zakon, odluka da se maximalno skrati vreme trajanja sudjenja?

zar advokat ne bi trebao da se drzi teksta optuznice a ne da raspravlja da li ostecena pise sccenarija ili ne pokusavajuci da isvede neki morski zakljucak o licnosti ostecene?

i zar sudija ne treba da jasno upozori pod pretnjom kazne advokata optuzenog da se drzi optuznice?

Link to comment
11 minutes ago, bradilko said:

jel ovaj manijak na slobodi ili je nadam se jos u zarvoru?

 

Zadnjih godinu i po dana je na slobodi.

 

Quote

Uhapšen je 16. januara i do 10. septembra 2021. godine je bio u pritvoru, koji mu je tada zamenjen kućnim pritvorom uz elekronski nadzor. Kućni pritvor mu je ukinut 10. marta 2022. godine i od tada se brani sa slobode.

telegraf.rs/vesti/hronika/3751613-milena-radulovic-oci-u-oci-sa-mikom-aleksicem

Link to comment
1 minute ago, vememah said:

 

Zadnjih godinu i po dana je na slobodi.

 

telegraf.rs/vesti/hronika/3751613-milena-radulovic-oci-u-oci-sa-mikom-aleksicem

jebote bog pa ta. stoka nije normalna.

mogu zisliti kakve pritiske dozivljavaju svedoci i sama radulovicka.

to se upreglo i kuso i repato da ovog monsteuma rehabilituju

Link to comment
  • 1 month later...

"Mučeni" Aleksić, "u suštini ok čovek", ali agenda je "da se napada na belog hrišćanina, muškarca, da je najkrivlji za sve".

(Objasnio monah Arsenije, onako usput, pričajući o "satanističkoj" rokenrol grupi iz Poljske)

 

 

  • Hvala 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...