Jump to content
IGNORED

Miroslav Aleksić - silovanja i seksualni napadi


Frank Pembleton

Recommended Posts

U vezi krivicne kvalifikacija - vidim da vlada zabuna - https://www.paragraf.rs/propisi/krivicni-zakonik-2019.html Clan 178, pa na dalje...

Znaci imamo silovanje, imamo obljubu nad nemocnim licem, obljubu nad detetom i nedozvoljene polne radnje.

Obljube bih u govornom jeziku isto zvao silovanje, necemo biti Srbljanovicka da branimo nekoga kako nije silovatelj vec samo obljubavatelj, jer kad procitas definicije vidis da je clan 178 - silovanje u uzem smislu - samo ono sa upotrebom fizicke sile, obljuba nad detetom je onaj statuatory rape, a obljuba nad nemocnim - su ove situacije koje ne ukljucuju fizicku silu, nego psihicku kontrolu, ili drogu, pice, nesvesticu, nemoc da se odupres.
Iste su i kazne.
Za nedozvoljene polne radnje ste vec provalili....
I jos niza kategorija je polno uznemiravanje...

Edited by Spooky
Link to comment

Postojala su razlicita tumacenja i to delo jos jedno koje je ukinuto. Sada, po nasem KZ jasno je odvojeno silovanje i nedozvoljene polne radnje. Najbolje to objasnjava naravno profesor Stojanovic. Silovanje je prodiranje muskog polnog organa u zenski, kao i u oralni i analni otvor. Sve ostale radnje kojima se ugrozavaju prava nekog lica u sferi seksualnog morala su nedozvoljene polne radnje. To se moze kretati od mazenja", dodirivanja, do guranja nekih predmeta (palica, flasa) u neki od navedenih otvora. Dakle granica izmedju silovanja i ned p radnji je jasno povucena i nadam se da sam uspeo da objasnim.

Link to comment

Valja napraviti i jasnu razliku izmedju obljube nad detetom i silovanja deteta.

Silovanje maloletnog lica je najtezi oblik silovanja i najteza kazna je zaprecena, dok je obljuba nad detetom drugo delo i druga je kazna propisana. Razlika je isto jednostavna. Ako postoji "pristanak" zrtve (deteta) u pitanju je obljuba nad detetom. Inkriminisano je zato sto dete nema potrebnu sposobnost da bi imalo relevantnju volju u tom slucaju. Silovanje - nema pristanka deteta nego je na neki nacin prinudjeno (fizicka sila, ozbiljna pretnja).

Link to comment
Voditeljka i urednica Hepi televizije Jovana Jakić rekla je uživo u Jutarnjem programu da je išla u studio Mike Aleksića, kao i njegovog mentora Bate Miladinovića, i potvrdila da je u školi glume o kojoj bruji Srbija bilo “bludnih radnji”. Jovana je otkrila kako se nosila s time kao dete, kada je počinjalo zlostavljanje i zbog čega nije mogla “ni tati koji ju je čekao ispred, ali nije smeo da uđe”, kaže šta se događa. ---https://objektiv.rs/vest/474937/mika-primeti-kad-rastu-grudi-voditeljka-uzivo-u-emisiji-pricala-o-zlostavljanju-i-veljku-raznatovicu/

ovo ce da eskalira bukvalno svuda ph34r.gif

uzas.

sent from bubamoto


Link to comment
8 minutes ago, gospa buba said:

ovo ce da eskalira bukvalno svuda :ph34r:

uzas.

 

Pa rekoh ja, provozali klasican tabloidni  klik bajt i bukvalno otvorili septicku jamu koja tako funkcionise decenijama na tim prostorima u raznim sistemima sa neproporcionalnom moci u pojedinim tackama. Sad ne mogu da zaustave jer je toliko toga, a pocele su da izlaze price makar u urbanim sredinama. Do sada je to drzano bahatim balkanski posramljivanjem cak i u kvaziintelektualnim institucijama i verbalnim i fizickim lincom nad lajavijim. 

Presesce im klik bajt, ali daj bar neki benefit od ovoga svega posebno kad su maloletne osobe u pitanju, a i svi drugi u krajnjoj liniji.

Edited by Moonwalker
  • +1 9
Link to comment
37 minutes ago, ZSNj said:

Dakle granica izmedju silovanja i ned p radnji je jasno povucena i nadam se da sam uspeo da objasnim.

 

Jesu li uspeli da usklade zakon sa IK u ovom delu?

 

Pored toga što nije u potpunosti usaglasila inkriminaciju navedenih dela sa 
Istanbulskom konvencijom, Srbija još uvek nije izmenila definiciju krivičnog dela Silo-
vanje u svom krivičnom zakonodavstvu, tako da osnovni oblik dela i dalje glasi: “Ko 
prinudi drugog na obljubu ili sa njom izjednačen čin upotrebom sile ili pretnjom da će neposredno napasti na život ili telo tog ili njemu bliskog lica, kazniće se zatvorom od 
pet do dvanaest godina”.
Ovakva definicija silovanja, koja podrazumeva prinudu, odnosno upotrebu sile 
ili pretnju da će neposredno napasti na život ili telo bliskog lica u popunosti ignoriše 
pristanak kao ishod slobodne volje lica procenjene u kontekstu datih okolnosti, te sto-
ga ne zadovoljava zahteve koje Konvencija postavlja državama potpisnicama članom 
36 u pogledu inkriminacije seksualnog nasilja, uključući i silovanje
.

 

 

EDIT: Nisu. 

 

https://www.yucom.org.rs/pitali-smo-pravnicu-koja-su-prava-zrtava-silovanja-u-srbiji-i-ono-sto-nam-je-rekla-je-porazavajuce/

Edited by Taihoskopija
Link to comment
39 minutes ago, renne said:

Oglasila se i Branka Katić

 

Quote

"Dajem svoju punu podršku mojim mladim koleginicama, vrsnim glumicama i hrabrim ljudskim bićima. Žao mi je zbog svega što su prošle i divim im se, jer nisu dale da ih to duhovno i mentalno uništi.

Kao član Omladinskog dramskog studija koji je vodio Miroslav Aleksić, znam o kakvom se mentalnom maltretmanu radi. Nije čas prošao da me nije slao na umivanje, govorio mi da sam glupa, a takođe smo imali i jednu epizodu, gde mi je zbog igranja sa bendom zabranjeno pušenje, u Hitu meseca, a što je bio deo sticanja radnog iskustva, prakse u srednjoj školi, napravio scenu pred svima - pitao me da li je u redu da se devojčica od 15 godina 'probija sisama kroz svet'...

Ja sam samo dve godine bila u grupi, član sam postala posle dobijene uloge u filmu 'Nije lako sa muškarcima'. Volela sam druženje nas polaznika, ali moram priznati da se nikada nisam osećala sasvim prijatno na časovima, jer sam uvek bila meta njegovih grubih verbalnih opaski.

Često bi me i rasplakao, a jednom je zamolio sve ostale da izađu da bi mi zatim objasnio da sve to radi zato što me voli... To je bilo sve, nije me nikada fizički ugrozio", napisala je Branka Katić.

"Mnogo godina kasnije, Miroslav Aleksić je i dalje neko čijeg se ponašanja sećam kao mentalnog nasilja. Nadam se da će nadležni utvrditi sve nephodne detalje svega što se desilo i da će pravda biti zadovoljena. Još jednom šaljem veliku podršku, divljenje i ljubav svojim izuzetnim mladim koleginicama. Napravile ste ogroman korak u zaustavljanju daljeg nasilja prema deci i ženama i na tome sam vam beskrajno zahvalna. Neka sreća prati hrabre".

mondo.rs/Zabava/Zvezde-i-tracevi/a1425216/mika-aleksic-silovanje-branka-katic-komentar.html

Edited by vememah
Link to comment
4 minutes ago, vememah said:

 

mondo.rs/Zabava/Zvezde-i-tracevi/a1425216/mika-aleksic-silovanje-branka-katic-komentar.html

 

Branka na visini kao i obicno. Nisam imao pojma da je i ona bila kod ovog. Koliko dugo je ovaj uopste drzao tu skolu!? 30 godina!?

 

Bold: jebeni fucking poremeceni mondo. Da proradi karma pa da se neko njihovim sudbinama zabavlja. 

Link to comment

Što reče neko, par hiljada dece.
To je sad ta frka sa FDU, jer se sad otkriva ta "matrica" škola je ulaz na FDU, pa ti vidi šta ćeš...

.... Shiit has hit the fan!

  • +1 2
Link to comment

Ali komentari na sve te ispovesti!

Voditeljka sa Hepija ispričala svoju priču, a ispod piše, šta se žalite , zbog tog fašistićkog tretmana imate lepu dikciju.  Svim tim hrabrišama koji se cerekaju na tuđu nesreću želim sve,  ful paket, sve.

  • +1 7
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...