Jump to content
IGNORED

Miroslav Aleksić - silovanja i seksualni napadi


Frank Pembleton

Recommended Posts

zakon kaze "obljuba i sa njom izjednacen akt" to mogu biti razne stvari, tako da mislim da u to spada i oralna penetracija.

 

nisam siguran, trebalo bi da proverim praksu.

Link to comment

Silovanje je i obljuba (klasican odnos penetracijom) i sa njom izjednacena radnja poput oralnog ili analnog seksa. Po starom zakonu postojale su nedozvoljene polne radnje, koliko je meni poznato silovanje je prosireno i u pogledu radnje i u pogledu učinioca (ranije muškarac nije mogao biti silovan, već je delo kvalifikovano kao bludne-nedozvoljene radnje).

Link to comment

Тако је. У СФРЈ је силовање могао да изврши само мушкарац над женом са којом није у браку.

 

Противприродни блуд се то звало - принуда на противприродни блуд

Link to comment
14 minutes ago, I*m with the pilots said:

Stravicno je kako se po komentarima na mrezi ljudi bukvalno smeju zrtvama, i to cesto upravo zene. "Cekala si 10 godina, hahahha, pa se sad setila"

 

Karaktere tog tipa bih ja dao na raspolaganje Ronu Dzeremiju na jedno sat vremena pa bih im posle rekao - a ti sad, care/carice, nemoj da cekas deset godina nego odmah u medije da svi znaju da ti je dobri Ron pomogao da hodas kao Dzon Vejn, mozes i u teretani/kod frizera drugarima/drugaricama da se pohvalis. To kurcenje dolazi iz privilegovane pozicije i sistema "meni to nikad ne moze da se desi a i kad bi mi se kojim slucajnim slucajem desilo okrenuo/la bih svet naopako", pozicija koja nema nikakvog dodira sa kompleksnoscu takve vrste traume jer joj ne razume posledice. Kakvih sam se ja busanja u grudi nagledao neposredno pred razne ratove pa kad su ratovi poceli i govno roknulo u ventilator svi ti junaci poniknuse i nikom, i imenom, i prezimenom. Svi mi "znamo" sta bismo radili ako dodjemo u problematicnu situaciju ali kad se ona desi shvatis na vrlo neprijatan nacin da postoje stvari koje ne zavise od tebe, niti na njih mozes da utices. Zato tim ljudima pruzis neposredno iskustvo u liku i delu Rona Dzeremija pa ih onda intervjuises da vidis kako je ispalo.

Link to comment
1 hour ago, morgana said:

 

heh, i to je izgovoreno, primao  je u grupu samo lijepu djecu i uvaljivao im ideju da su elita

 

Klasicna sekta koja je naprivla zatvoren sistem i blago se transformisala kroz vreme tek da opstane u spoljnom (politickom) sistemu, korumpirala ga po potrebi zbog snobizma, gluposti i ignorantnosti.

 

Ovo u normativnom smsilu moze da se koliko toliko oteza stavljanjem pod kontrolu skola koje obucavaju ili treniraju maloletnike bez obzira na vlasnicku strukturu. Inspekcijski rad, revizija poslovanja sta vec ide. Nestati nece nikada jer ovo pokrece zlo u coveku.

 

Ne smeju da postoje pravila koja roditelja ili staratelja maloletnika iskljucuju iz komunikacije i azuriranja sta i kako oni rade. Mada kakve su bukve neki roditelji, klincima ni to nije od pomoci.

 

I da ovakve i slicne stvari mogu da prijavljuju posebnoj sluzbi MUP-a ljudima obucenim za rad sa tim uzrastom, ako dete/tinejdzer nema kome.

 

Edited by Moonwalker
  • +1 1
Link to comment
39 minutes ago, nisam ja said:

šta su nedozvoljene polne radnje i kakose razlikuju od silovanja?

 

to ono kad je louis ck drkao pred drugima?

Kad radi, ono što je Tramp objašnjavao da voli da radi... Na primer...

 

Inače ima jedna zanimljiva presuda u Hrvatskoj, koja objašnjava da guranje prsta u guzu ne može biti sliovanje, niti nedizvoljena polna radnja jer guza nije polni organ... Zavisi kako će sudija da gleda na stvar, jel'?

Link to comment
8 minutes ago, radisa said:

Kad radi, ono što je Tramp objašnjavao da voli da radi... Na primer...

 

Inače ima jedna zanimljiva presuda u Hrvatskoj, koja objašnjava da guranje prsta u guzu ne može biti sliovanje, niti nedizvoljena polna radnja jer guza nije polni organ... Zavisi kako će sudija da gleda na stvar, jel'?

Mraović? Zar nije on dobio par godina zatvora?

 

Ed: jeste, prvo oslobođen, pa vraćen na ponovno suđenje, dobio tri godine, smanjili mu na dve...

Izašao iz zatvora pa se žalio Strazburu :isuse:

Edited by Skyhighatrist
Link to comment

Ево мало шта могу да буду недозвољене полне радње...

Spoiler

Када је окривљени као наставник своју ученицу осмог разреда - оштећену први пут ухватио око струка - појаса, након неколико дана је пољубио у уста, учинио је кривично дело недозвољене полне радње у продуженом трајању из чл. 182. ст. 1. у вези чл. 181. ст. 2. КЗ-а, а окривљени је критичном приликом имао својство наставника коме је малолетна оштећена поверена ради учења и васпитавања.

 

Без обзира што је окривљени малолетну оштећену помиловао по коси, пољубио у образ, постоји у радњама окривљеног кривично дело недозвољене полне радње из чл. 182. ст. 2. у вези чл. 180. ст. 1. КЗ када се цео кривично правни догађај сагледа у својој свеукупности.

 

Недозвољена полна радња се може састојати и у томе што је окривљени возећи се колима и крећући се у равни са оштећеном, руком кроз прозор аутомобила ухватио оштећену за врх десне бутине, након чега се она отргла и трчећим кораком удаљила.

 

Link to comment

znači nedozvoljena polna radnja može biti sve osim guranja prsta u guzu. to spada u pregled prostate. 

 

jezik je živ, on se stalno menja. al pravo je rimsko još uvek. 

Link to comment
2 minutes ago, Skyhighatrist said:

Mraović? Zar nije on dobio par godina zatvora?

jeste, ali je najpre bio oslobođen pa ga je neki visočiji sud ipak osudio

bilo je nedavno to opet aktuelno u medijima kad je Mraović umro od korone

Link to comment
1 minute ago, mraki said:

:ohmy:

Ko je taj? 

Jeste da je Alo, ali to je to...

 

Quote

Vladajuća Hrvatska demokratska zajednica ovih dana je postala bogatija, kada joj se vratio Josip Mraović, gospićki privrednik, poznatiji i kao "lički Tuđman", koji je svojevremeno bio optužen za silovanje američke košarkašice iz lokalnog košarkaškog kluba.

Prema pisanju hrvatskih medija Mraović je 2005. američkoj košarkašici Iliši Džeret u jednoj od soba svog hotela gurnuo prst u anus, a sud u Gospiću, u jednoj od, kako se navodi, najsramnijih presuda izrečenih u Hrvatskoj, zaključio je da je to bilo "isto što i rukovanje" i oslobodio ga krivice.

 

Vrhovni sud je ukinuo takvu presudu i naložio ponovno suđenje u Rijeci, pa Mraović ipak osuđen pravosnažno na dve godine zatvora, od kojih je odslužio 20 meseci.

 

  • Hvala 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...