Jump to content
IGNORED

Voće


אַף אֶחָד

Recommended Posts

Šljiva, kupina, malina i breskva - to su mi omiljene voćke za jedenje naživo. 

 

Lubenica me smara, od početka do kraja opštenja sa njom (biranje, nošenje, hirurgija, glomazni ostaci). 

 

Voće kupujem isključivo sezonski, ne dajem prevelike pare u predsezoni samo zbog uželjenja.  U periodu maj-oktobar svo domaće voće se savršeno posloži jedno za drugim da nema potrebe ništa forsirati pre nego što postane jeftino a najukusnije (najočigledniji primer su jagode).

Edited by pacey defender
Link to comment
26 minutes ago, pacey defender said:

 

Lubenica me smara, od početka do kraja opštenja sa njom (biranje, nošenje, hirurgija, glomazni ostaci). 

 

Ulični prodavci treba da je olade i istranžiraju za mušteriju. Jeste, mrska procedura postala. 

Edited by maheem
Link to comment
1 minute ago, maheem said:

Ulični prodavci treba da je olade i istranžiraju za mušteriju. Jeste, mrska procedura postala. 

moj rant je pre svega uslovljen odsustvom oduševljenja lubenicom čak i kada kupovina bude najbolja moguća :D

Link to comment

Imam ogromnu staklenu činiju u koju može da stane dosta voća i to uvek ide kao prepuno, pa se polako prazni. Svako jutro pre kafe odatle uzmem pomorandže i crveni grejpfrut, to dvoje mora da mi bude obavezno na dohvat ruke, stalno. Sad kad je sezona crvenih pomorandži, onda njih. To što se tiče rituala.

Top lista:

Šumske jagode van svake konkurencije kao i divlje kupine, to samo kad ja naberem, a to je retko

1. Crvene pomorandže

2. Trešnje Herc

3. Mandarine ali one što su rana sorta, što su male glatke i sjajne, lako se ljušte i nemaju koštice

4.  Višnje marele

5. Kruške viljamovke

7.  Crveni grejpfrut

8.  Borovnce

9. Urme iranske, naravno

10. Kumkvat

1, 2, 8 i 9. jedem dok mi se ne sloši

Edited by halloween
  • +1 2
Link to comment

Tih mandarina sto se lako ljuste i nemaju kostice je ove godine bilo cele zime, ima ih i sada, jedini izbor za mene ove zime. Na pocetku u IDEI su bile iz Hrvatske, sada ne znam odakle su ali su isto slatke i dobre.

Link to comment

kod mandarina mi je najbitnije da nisu slatke, pa tek onda da nemaju koštice i kako se ljušte

 

 

ko što su nekoć na vangi bile

:nobles:
 

 

e

prošle godine sam nabasao na neki križanac mandare i pomorandže, a nije klementina, e to je štogod

 

Edited by kud u maglu Simoviću
Link to comment
13 hours ago, maheem said:

Laka voli ananas. Mislim da je na 6:51 al super je u celosti

 

:lolol: meni on ne deluje kao da nikad ne jede. mora da ima pantljičaru

 

a od voća mi je sve kiselo osim banana, a njih jedem pod uslovom da idu uz sladoled od čokolade ili uz cerealije u obliku jastučića punjenih čokoladnim kremom. cilj mi je da se što pre šlogiram, a voće je u tom smislu beskorisno.

jel kakao voće?

  • Haha 1
Link to comment

Kao klinac sam tamanio sve i svja, s vremenom se o'ladio potpuno. I dalje volim, ali mogu i uspevam bez njega nekako. Još kad znam kako ga uzgajaju, nije mi ni krivo previše.

Link to comment
On 28.2.2021. at 7:10, djeneralche said:

Tih mandarina sto se lako ljuste i nemaju kostice je ove godine bilo cele zime, ima ih i sada, jedini izbor za mene ove zime. Na pocetku u IDEI su bile iz Hrvatske, sada ne znam odakle su ali su isto slatke i dobre.

 

 

u Idei su odlicne mandarine cele zima,svaki dan kupim po 2kg :D

 

 

inace lubenicu kada donesemo odmah ocistimo od kore i isecemo na kriske ili vec neke komade,ubacimo u vanglu pa u frizider...znaci jednom se tranzira i bakce sa ostatcima a naredna dva dana po cele dane se uzziiivvaaa :wub:

 

Link to comment

A ja sam dragi moji zapatila netoleranciju na fruktozu. Dodje mi dumrem. Prvo na spisku od cega treba da oladim su jabuke i kruske. :cry: Cekam sledeci pregled kod gastroenterologa, sa nekim idejama za ishranu, i nadam se, objasnjenjima, kako se to desilo, zasto, da li je bilo oduvek tu a sada pocelo da smeta...

 

In the meantime, samo o cemu mislim su sveze visnje i lubenice.

 

//Nismo li imali temu o vocu? Secam se da je jedan forumas (mozda Djuro? El Guapo? neko od plivacke ekipe) objasnjavao kako jabuke pere u rastvoru sode bikarbone i vode zbog hemije

Edited by I*m with the pilots
Link to comment
32 minutes ago, I*m with the pilots said:

 

//Nismo li imali temu o vocu? Secam se da je jedan forumas (mozda Djuro? El Guapo? neko od plivacke ekipe) objasnjavao kako jabuke pere u rastvoru sode bikarbone i vode zbog hemije

Započeta diskusija, u okviru neke druge, ali nije izdvojena u posebnu temu.

Link to comment

1. Jagode (bez konkurencije najukusnija voćka)

2. Lubenica

3. Kajsija

4. Trešnje.

5. Nektarine

 

Fun fact: ne mogu da verujem da ljudi mogu da pored svog voća, jedu jabuke. Bogotovu žuti delišes i one crvene "obične", Green Smith i sve kisele obožavam, ali ostalo mogu ali i ne m oram do kraja života.

 

Link to comment

Japanska jabuka ume diznenadi fantom.gif Kajsije su ovde odlične, ne znam kako sam ih mogao zaboraviti. Breskve volim one bez dlaka a groždje bez koštica sve ređe srećem... valjda zato što mi je ono sa sitnim grozdovima preskupo. Šljive samo okrugle, svetlije velike (sorta maynard valjda, istočnjačka), duguljaste domaće plave nema baš sad.gif

odmalena mešam breskve i kajsije

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...