Jump to content
IGNORED

Voće


אַף אֶחָד

Recommended Posts

Pokušavam da se setim voća koje ne volim, i nema...

 

Jedem jabuke iako su prskane, jbg. One i citrusi dominiraju trenutno, ali jedva čekam sezonu svežeg.

Prošle godine sam pojeo možda kg jagoda, ove se to mora nadoknaditi.

Edited by mraki
Link to comment

volim voce al da je dobro i ako nadjem takvo jedem do beskraja..ako nije dobro ne moram pojesti vocku  mesecima

 

npr ove zime su mandarine u Idei genijalne,pojedemo 2kg na dan..nijedno drugo voce nisam jela ove zime....onda do pucanja jedem grozdje,bostan,tresnje i smokve..

Link to comment
4 hours ago, gospa buba said:

mozda to kod nas stigne zeleno ili u nekoj nejestivoj fazi, a da ne znamo? unsure.gif
mislim i kivi nam je trebala skoro decenija da nauchimo emoji38.pngol:

sent from bubamoto


 

eno ga u mačvi uzgajaju. 

 

moje voćarenje je incident. 

trešnje i maline sa grane jedino. 

pipun kako se sezona otvori. 

dinje sam jeo samo jedne sezone ko na takmičenju. isto tako i srao. 

orašasto volem. 

Link to comment

one crvene banane sam jednom dvaput videla kod nas u tempu ili veru. razmišljala se dal da uzmem i naravno nisam.

kao dete sam jela neke kraće banane koje su rasle u dvorištu tamou ali im ne pamtim ukus.

 

razne egzotične sam jela po azijama i drugim bestragijama i slabo da me je išta posebno fascinirali da mi duša ište. 

izuzev ozi trešanja. naše sorte nisu ni približno tako dobre jer imaju previše vode. njihove su odlične i za zamrzavanje. 

jedino što sam probala i što mi je zaista bilo interesantno je jackfruit. za durijan nisam imala snage jer smdi ko tvor. probala papaje, starfrutove, dragonfrutove, ličije i ostale kerefeke koje ne znam kako se zovu sve uglavnom imaju bledunjav ukus. 

 

od ovog našeg voća volim grožđe, maline, jabuke i dinje. nar, pomorandže mandarine i smokve sa mora jer ovim našim fali sunce i more i nikad ne razviju pun miris i ukus. kivi je njah, može ali nisam oduševljena. lubenice sam obožavala kao dete a sad ih nikada ne kupim. volim i urme.

 

Link to comment



 
 
Meni su jabuke osnova - svakakve ih volim, u jednom periodu bukvalno ziveo na njima. Zasto su jabuke gore od drugog voca?
 
Smokve ko klinac nisam voleo, sada su mi pri vrhu liste. Jedno od retkih voca koje je i dalje nepronalazljivo van sezone. Ono, spolja deluje nista posebno, a kad je zagrizes sve eksplodira. S godinama sve manje breskve, sve vise nektarine. Sve manje pomorandze, sve vise mandarine.
 
I tresnje - u principu mogu da se zamrznu, ali kad se odlede samo su za kolace. Bar se meni uvek razmeksaju i izgube car. Ima onaj stih kod Balasevica "crne zrele visnje spanske", ali ja jos nisam sreo Spanca koji zna sta je visnja. Tresnje su im da odlepis (crne, zrele), ali visanja jednostavno nema. Imaju nesto sto se zove "picota", vizuelno lici malo na visnju, ali jednostavno nije isto voce.
 
Marakuju ne mogu da jedem, gadno mi da progutam semenke. Cistim semenke i iz lubenice. Ali super je za sokove. bukvalno par grama one pulpe pretvori limunadu u nesto deseto. Zajebali se jednom pa ubacili u blender sa sve semenkama - bude bezveze i gorko i semenke se ne samelju do kraja, pa ostanu cestice, ko sok od kruske.
 
Najlepsi ananas koji sam probao je neka lokalna vrsta sa Kanara. Mali, okruglast i presladak i zamirise cela kuca kada ga iseces. Kad dodje sezona prodaju ga svuda, pa i u prodavnicama koje nemaju veze s hranom. Ali kazu da su ananasi u Aziji nenadjebivi - nisam imao prilike nikada da probam.


Jabuke su najgore valjda sto ih ima preko cele godine, treba pregurati to.

Ma ja bih jela zamrznute tresnje :) a verovatno jer imaju dosta vode, i nisu slicnog sastava kao i visnje, nisu ni kisele, sve to sigurno pravi "problem".

Sa ananasom ovde nema greske ako mu je guza sladunjava :D tj ako se pomirise dno i zamirise slatkasto dovoljno je zreo, u suprotnom mora da stoji jos.

A secam se teksta nekog od pre par godina da se pojavile crvene banane kod nas, ali i cena im je bila preko hiljadu dinarjev, tako da i ne cudi mozda sto ih nema bas.

Edit:
Vidim @beta kentauri ne kaze nista po tom pitanju cene...
Link to comment

Ja volim grozdje, mandarine i kruske. Imam drvored krusaka u dvoristu, pa bar znam da li je ili nije prskano (obicno nije). Jabuke i tresnje je na zalost skoro nemoguce odrzati bez dodatnih sredstava. Pre dve godine mi je ceo rod tresanja propao zbog smrdibuba, koje prosto obozavaju pomenuto drvo. Kruske ne diraju, no tu vec rod dosta zavisi od elemenata, ako se ne stiti.

Link to comment

slažem se, grozan je kivano, a meni i marakuja. uopšte te neke baš-baš egzotike mi se retko dopadnu, kad bolje razmislim, a obožavam voće. jedini izuzetak koji mi pada na pamet je karambola ili star fruit.

v4-460px-Eat-a-Star-Fruit-Step-2.jpg

meni ukus vuče na neku limunastu krušku, slatku i osvežavajuću.
ali treba paziti, ne sme se jesti previše i nikako nije za ljude koji imaju problema sa bubrezima

Link to comment

da, limeta je pomenuta. 

nju volem može i limun. 

smokve volim suve. šljive kao rakiju ili u knedlama. orasi. bademi. jel mak voće? meni jeste. a rogač? bostan je povrće, a od jabuka stvarno pomidor nije loš uz slaninu 🙃

a i ostale plodove tora. 

Link to comment
46 minutes ago, Jumanji said:


 

 


Jabuke su najgore valjda sto ih ima preko cele godine, treba pregurati to.

Ma ja bih jela zamrznute tresnje :) a verovatno jer imaju dosta vode, i nisu slicnog sastava kao i visnje, nisu ni kisele, sve to sigurno pravi "problem".

Sa ananasom ovde nema greske ako mu je guza sladunjava :D tj ako se pomirise dno i zamirise slatkasto dovoljno je zreo, u suprotnom mora da stoji jos.

A secam se teksta nekog od pre par godina da se pojavile crvene banane kod nas, ali i cena im je bila preko hiljadu dinarjev, tako da i ne cudi mozda sto ih nema bas.

Edit:
Vidim @beta kentauri ne kaze nista po tom pitanju cene...

 

ne sećam se tačne cene ali su svakako bile skuplje od običnih.

 

ono što svakako ne volim je mango. probala sam da ga zavolim al ništa. kajsije volim al ne mogu da ih jedem sem u knedlama i džemu.

Link to comment
7 hours ago, Reaktor said:

pre par meseci sam probao kivano i mogu vam reći da je odvratan.

iznutra liči na kivi, spolja na virus. koštice su veoma tvrde, ukus između kivija i krastavca.

odličan je za izbegavanje, a takva mu je i cena.

:fantom:

 

kivano1-pixabay.jpg

 

Kiwanu ili "horny cucumber" - bukvalno ukus ko krastavac, pojma nemam sto se ubraja u voca. U nekoj salati moze da prodje, a izgleda dobro onako florescentno zelen i ljigav, ko s druge planete. :D

 

 

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...