Jump to content
IGNORED

Voće


אַף אֶחָד

Recommended Posts

1 hour ago, kud u maglu Simoviću said:

 

 

 

u ostalo ako krene laik da se udubljuje sledi psihoza 1/1

 

 

'sto je dobro za tijelo, nije dobro za mozak'

 

nikolaj velimirovič uljanov lenjin

  • +1 2
  • Haha 2
Link to comment
3 hours ago, askeladden said:

Poslacu ti,ima dosta.Pogotovo za ulja i fruktozu imas koliko hoces.Biohemicari,endokrinolozi ...

Hajde i meni

Link to comment

Otvoricu topik Pa cu kaciti sve sto mogu.Osim o uljima i rafinisanim secerima bice o ishrani,bez podele na ove i one.Diskusija i razmena misljenja u vezi biohemije i fiziologije ,resursa i svega okolo.Diskusija pozeljna,ideologije stop.

  • +1 7
  • Hvala 1
Link to comment

Ko jede paradajz salatu bez zejtina sa onim crvenkastim ostatkom u koji se usljapka na kraju hleb nije ni covek ni Srbin! :sleep:

  • +1 3
Link to comment
12 hours ago, askeladden said:

Danas se jede manje crvenog mesa i zivotinjskih masti nego sedamdesetih a ipak ima sve vise bolesti srca i krvnih sudova kao i diabetesa 2 .

Nemam primedbe na sveukupno odlično izlaganje, samo da primetim da smo (u Evropi) u dotičnom periodu dodali celu dekadu u prosečnoj dužini života. Sve to ima svoje...

  • +1 1
Link to comment
9 hours ago, namenski said:

Ko jede paradajz salatu bez zejtina sa onim crvenkastim ostatkom u koji se usljapka na kraju hleb nije ni covek ni Srbin! :sleep:

 

 

pa za to valjda postoji maslinovo..

 

inace kada sam prestala da jedem hleb JEDINO sto mi je nedostajalo je to da ga umocim u taj sok od paradajza na kraju...ali sada ga/vec 8god prosto poijem i problem resen

  • +1 1
Link to comment
Daaa, ne mogu da popamtim ko je gde :( eto čak i ove koje mislim da znam gde su (bar za mlatka znam) ohmy

Sto se tice jagoda, godinama kupujem na vidikovackoj pijaci kod lika (preprodavac) koji sortu zove Champion, a iskreno trazila sam i na drugim mestima i po netu, i pod tim nazivom nisam nasla. E one su one prave i ukus i miris, mada zna tura da bude dzinovskih plodova, sto nikako ne volim pa mi ostavlja sa strane uvek manje, tj normalne. Lik je na tezgi 61 kod Mlecnog carstva, ko hoce da se voza vamo.



Upravo idem tamo, baciću pogled, ali kupujem od žene koja prodaje iz svoje bašte i nema puno.

Послато са LEX829 помоћу Тапатока

Link to comment

Nah, kao što sam pretpostavimo cena jagoda krenula uzlazno, kupio sam trešnje, jeftinije, manje prskane i lakše se peru. 

Link to comment
6 hours ago, Indy said:

Nemam primedbe na sveukupno odlično izlaganje, samo da primetim da smo (u Evropi) u dotičnom periodu dodali celu dekadu u prosečnoj dužini života. Sve to ima svoje...

Pa da,pogotovo sto u duzini zivota prednjace Spanci,Francuzi,Grci.Svi navedeni koriste daleko manje secera,daleko vise zivotinjskih masti i mesa od proseka u Evropi.Fun fact,Fanta u Spaniji sadrzi 4,6gr secera na 100ml.Ukus potrosaca je takav.U Svedskoj i Norge 11gr.Da ne kvarim vise vocnu temu

Link to comment
10 hours ago, ivy said:

pa za to valjda postoji maslinovo..

Postoji, nije da ne postojj, samo sto salata onda nije ni prineti onoj koju mi je baba pravila... :sleep:

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...