Jump to content
IGNORED

Voće


אַף אֶחָד

Recommended Posts

20 hours ago, namenski said:

Postoji, nije da ne postojj, samo sto salata onda nije ni prineti onoj koju mi je baba pravila... :sleep:

 

Meni baba pravila sa dalmoškim maslinovim :nobles:

 

Nego, šopska s letnjm paradajzom i ovčijim sirom, pa hcmulje i svež hleb u moču. Nema bolje!

  • +1 1
Link to comment
1 hour ago, banatjanin said:

Meni baba pravila sa dalmoškim maslinovim :nobles:

Za mulje bila zaduzena grcka baba... :D

Multikulti u praksi..

Mada braca Grci imaju problem sa paradajzom, preferiraju nedozreliji: zato su im beli sirevi od svake sorte cudo nevidjeno...:piggy:

 

Quote

Nego, šopska s letnjm paradajzom i ovčijim sirom, pa hcmulje i svež hleb u moču. Nema bolje!

Nema bolje!!!!

Moze i samo paradajz/sir/mulje kombinacija: cela leta sam znao da se na toj kombinaciji odrzavam, danonocno... :D 

  • +1 2
Link to comment
On 3.6.2021. at 13:40, beta kentauri said:

kad ste već kod manga, da li je neko probao amchur - mango u prahu. dosta se koristi u južno indijskoj kuhinji.

 

koristim ja, ima finu slatko-kiselu notu, kao nekakva kombinacija meda i limuna. koristim za curry uglavnom, doda mi tu voćnu crtu bez da dodaje tečnost, a ponekad i za mariniranje mesa, uglavnom piletine. mada mi je za piletinu draža kombinacija ras el hanout i harisa.

šta će ovo na voću? ah, da, mango :D

Link to comment
19 hours ago, aram said:

koristim ja, ima finu slatko-kiselu notu, kao nekakva kombinacija meda i limuna. koristim za curry uglavnom, doda mi tu voćnu crtu bez da dodaje tečnost, a ponekad i za mariniranje mesa, uglavnom piletine. mada mi je za piletinu draža kombinacija ras el hanout i harisa.

šta će ovo na voću? ah, da, mango :D

 

hvala, zvuči zanimljivo.

videla sam kod padme lakšmi da ga koristi i to je sve što znam. 

doduše, možda sam u nečemu i probala a da ne znam. 

Link to comment

za gracke ljubitelje, prijavljujem odlichan dud u najavi, pariske komune coshak sa toshinim bunarom, na stepenicama di medigrup radi brze antigenske.

  • Wub 2
Link to comment
  • 2 months later...
  • 2 months later...
  • 7 months later...

mi se ovih dana mlatili po srpskim zabitima od Majdanpeka do Valjeva i jeli svuda preslatke dudinje svih nijansi,divlje i pitome tresnje svih boja i juce oko Valjeva neke predobre ljubicaste ringlove ...jos ne kupujem voce nego koliko god mogu tj. ne propustam prilike da jedem divlje i sa grane ili sa zemlje a otpale sa grane :heart:

Link to comment

Ove godina je odli;na za kajsije

 

To verovatno znači da će sledeća da podbaci.

Naravoučenije: pravite kompote i džemove, nemojte da žalite

  • +1 2
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...