Jump to content
IGNORED

Mesojedi protiv vegana


borris_

Recommended Posts

2 minutes ago, pt 2.0 said:

Moje kumče, koji je kao mladji tinejdžer postao vegan po svojoj odluci imao je neke zdravstvene posledice koje su eskalirale, na koje je reakcija lekara bila da ne unosi sve što mu je neophodno za razvoj organizma. Roditelji su imali muka da ga nagovore da barem na odredjeno vreme stopira svoj način ishrane jer mu je ugrožavao zdravlje i razvoj.

 

Pa ubola si sustinu. Nije se ispravno hranio. Zivimo u drustvu u kojem je ishrana mesom dominantna i potrebno je truda da bi se covek hranio zdravo. Ali zdrava ishrana zahteva trud i razmisljanje i pripremu sve i ako jedes meso. U ovom konkretnom slucaju, ocigledno da se odlucio za vegansku ishranu mimo volje i bez podrske roditelja - kakve sanse tinejdzer ima da se hrani zdravo veganski u takvoj situaciji?

Link to comment

veganstvo je građenje kuće od krova.

živiš u društvu izgrađenom isključivo na surovoj eksploataciji SVEGA u prirodi, pa i životinja, al ti se odlučiš da nije lepo jesti ono što trepće. i to zagovaraš kuckajući na svom, lap topu, mobitelu, sedeći u kući, stanu ili automobilu. šta ćemo sa pacovima koji ginu za tebe i tvoje lekove i vakcine? i oni trepću. 

 

  • +1 3
Link to comment

Poenta price i jeste da se ljudima namece ideologija veganstva,sa idejom kako da se lakse brze i bolje zarade pare od toga,a ne narodno zdravlje.

I da se rebrendira ultra rafinisano ulje i ponovo uvali kao zdrava alternativa.Isto tako sa secerima koji ce da promene ime i zavrse u svim veganskim zamenama za meso.

I naravno CO2.Veganstvo kao indulgencija .Jos ako recikliras,pf,ceka te carstvo nebesko.

 

Edited by askeladden
Link to comment
1 minute ago, chandra said:

 

Pa ubola si sustinu. Nije se ispravno hranio. Zivimo u drustvu u kojem je ishrana mesom dominantna i potrebno je truda da bi se covek hranio zdravo. Ali zdrava ishrana zahteva trud i razmisljanje i pripremu sve i ako jedes meso. U ovom konkretnom slucaju, ocigledno da se odlucio za vegansku ishranu mimo volje i bez podrske roditelja - kakve sanse tinejdzer ima da se hrani zdravo veganski u takvoj situaciji?

Kumče mi živi u holandskom društvu.

Imao je podršku roditelja, kuvalo se za njega posebno i po želji i uzusima tih veganskih recepata, sve dok se nije desilo to pogoršanje zdravlja.

 

Možda ljudi nisu znali dovoljno o tome šta sve treba uvrstiti u ishranu da bi bila kompletna u smislu potreba organizma u razvoju, ali su se potrudili.

 

U tom smislu te pitam - pošto ja zaista nisam proučavala namirnice niti posmatram ishranu kao nauku kojom ću se baviti mnogo dublje od  ne prija mi ukus / miriše pogrešno itd - da li je veganska ishrana problematična za organizam koji se još uvek raste i razvija, ili apsolutno ne?


Ostali primeri koje dobro poznajem okrenuli su se vegetarijanstvu (ne i veganstvu) kao odrasle osobe.

 

Link to comment
2 minutes ago, nisam ja said:

veganstvo je građenje kuće od krova.

živiš u društvu izgrađenom isključivo na surovoj eksploataciji SVEGA u prirodi, pa i životinja, al ti se odlučiš da nije lepo jesti ono što trepće. i to zagovaraš kuckajući na svom, lap topu, mobitelu, sedeći u kući, stanu ili automobilu. šta ćemo sa pacovima koji ginu za tebe i tvoje lekove i vakcine? i oni trepću. 

 

 

Ali bukvalno ovaj argument:

Page-11.jpg

 

Link to comment
32 minutes ago, JozoMujica said:

 

Da li lav koji ubije antilopu to radi iz zadovoljstva?

 

ne mora sve da se napiše eksplicitno neke  stvari mogu da se podrazumevaju. ali ako insisitiraš, ne, lav ne ubija iz zadovoljstva nego da bi preživeo. čovek ubija zbog kulture uživanja u hrani, a ne samo da bi preživeo.  iako je teško ući u glavu bilo koje životinje, ali realno je da ni jedna druga životinja osim čoveka ne ubija sistematski druge vrste iako nije primorana

Link to comment

pa u tržišnoj ekonomiji u kojoj dog eats dog, teško možeš da zabraniš jedenje bilo čega jer slobodno tržište. 

u nekom budućem egalitarnom društvu koje nije zasnovano na eksploataciji verovatno će doći do zamene mesa nečim zdravim, ali pitanje je kada i da li će se to desiti. 

 

 

Link to comment
2 minutes ago, askeladden said:

Ili desert od govanceta dugogodisnjeg vegana koji jede samo voce i zrnevlje.Mljac.

 

Sad i ti. Govna nisu upitna, ni eticki, ni ekoloski, ni nutricionisticki. Vecina zivotinja zapravo rutinski jede govna iz razlicitih razloga. A i vecina ljudi, doduse u malo drugacije znacenju, ali i tu ima raznih izuzetaka.

 

Na primer, u Americi (Baja Californija, Arizona i drugde) postojala je praksa "druge zetve" koja se odnosila na seme pitaje.  Pojeli bi voce, iskenjali ga, iz osusenog govneta prosejali nesvarene semenke i onda od njega pravili brasno koje je vazilo za izuzetan delikates.

 

Inace, govna dugogodisnjih vegana na 4 noge se jos naziva i djubrivom i koristi se u lancu proizvodnje manje vise sve hrane na ovoj planeti. No kad smo kod bizarnosti, nedavno je bila velika prica u US o tome kako je veliki postotak mesa na trzistu kontaminiran fekalijama. Prica nema nikakve veze sa veganima, vec iskljucivo s pravom mesozdera da ne jedu govna (koje iz sveg glasa podrzavam! Mesozderi, izborite se za svoje pravo da ne jedete govna!). Google: Meat + poo contamination Doduse, ti amerikanci ko zna kakve standarde imaju. Kod nas sigurno toga nema.

Link to comment
4 minutes ago, pt 2.0 said:

Kumče mi živi u holandskom društvu.

Imao je podršku roditelja, kuvalo se za njega posebno i po želji i uzusima tih veganskih recepata, sve dok se nije desilo to pogoršanje zdravlja.

 

Možda ljudi nisu znali dovoljno o tome šta sve treba uvrstiti u ishranu da bi bila kompletna u smislu potreba organizma u razvoju, ali su se potrudili.

 

U tom smislu te pitam - pošto ja zaista nisam proučavala namirnice niti posmatram ishranu kao nauku kojom ću se baviti mnogo dublje od  ne prija mi ukus / miriše pogrešno itd - da li je veganska ishrana problematična za organizam koji se još uvek raste i razvija, ili apsolutno ne?


Ostali primeri koje dobro poznajem okrenuli su se vegetarijanstvu (ne i veganstvu) kao odrasle osobe.

 

Bez suplemenata u vidu proteinskih shejkova na bazi soja,grasak,pirincanih proteina,tesko da moze.Problem je absorpcija biljnih proteina u organizmu,mislim da ide cak i do 1prema tri u korist mesa.Oko tri piuta vise biljnih proteina mora da se unese da bi organizam uneo dovoljno gradivnih materija.Takodje raznovrsnost vegeterijanske hrane mora da bude zastuplenja da bi e izjednacio sadrzaj sa kompletnim izvorima proteina i masti u vidu mesa u najsirem smislu te reci.Cak i cuveni vit.C moze da se dobije iz mesa.Eskimi ne umiru od skorbuta.

 

  • Hvala 2
Link to comment

Marin Vajda je pričao da je Đoković morao da počne ponovo da jede ribu.

 

https://www.essentiallysports.com/djokovic-forced-to-eat-fish/

 

He also revealed that, Djokovic has always preferred eating vegetarian food, however he had to start eating fish to recover his lost strength. ‘Novak‘s muscle fibres are ideal for tennis. But his muscles needed strengthening. His diet is dominantly vegetarian, but he needed some animal proteins as well. It‘s not possible without those. That is why Novak had adjusted his diet to include eating more fish as he doesn‘t eat other kind of meat.’

Edited by napadaj
  • +1 1
Link to comment

Veganstvo/vegeterijanstvo i ishrana law carbo/mesozderstvo razlicitim putem stize do istog cilja.Manje unosenje rafinisanih secera i rafinisanih ulja koja su direktno otrovna.

Problem je sto se kroz zamene za meso i populisanje veganstvana taj nacin, ponovo populisu isti ti seceri i nezdrave masti.Kontra argumenti ne postoje,vec samo dogme.Krave ispustaju CO2 ,maslac nije dobar za ljude.Ne postoji ni jedan dokaz koji nije oboren i cak dokazano suprotno,da su zivotinjske masti zdravije.Ali propaganda samo iznalazi nove nacine da ljudima proda isto samo upakovano u drugu vrstu lazi.

Link to comment
3 minutes ago, napadaj said:

Marin Vajda je pričao da je Đoković morao da počne ponovo da jede ribu.

 

https://www.essentiallysports.com/djokovic-forced-to-eat-fish/

 

He also revealed that, Djokovic has always preferred eating vegetarian food, however he had to start eating fish to recover his lost strength. ‘Novak‘s muscle fibres are ideal for tennis. But his muscles needed strengthening. His diet is dominantly vegetarian, but he needed some animal proteins as well. It‘s not possible without those. That is why Novak had adjusted his diet to include eating more fish as he doesn‘t eat other kind of meat.’

Pa da,u prvih godinu dve je islo,dok nije doslo do zamora organizma.Cak i Zahrabi,trener GSP ,mma borca zagovara slicnu ishranu.Meso ,najcesce riba  par puta nedeljno,i suvo voce pre treninga da pokrije manjak glikogena .Tom Brady isto tako,samo malo vise komplikovano.

Link to comment
13 minutes ago, pt 2.0 said:

Kumče mi živi u holandskom društvu.

Imao je podršku roditelja, kuvalo se za njega posebno i po želji i uzusima tih veganskih recepata, sve dok se nije desilo to pogoršanje zdravlja.

 

Možda ljudi nisu znali dovoljno o tome šta sve treba uvrstiti u ishranu da bi bila kompletna u smislu potreba organizma u razvoju, ali su se potrudili.

 

U tom smislu te pitam - pošto ja zaista nisam proučavala namirnice niti posmatram ishranu kao nauku kojom ću se baviti mnogo dublje od  ne prija mi ukus / miriše pogrešno itd - da li je veganska ishrana problematična za organizam koji se još uvek raste i razvija, ili apsolutno ne?


Ostali primeri koje dobro poznajem okrenuli su se vegetarijanstvu (ne i veganstvu) kao odrasle osobe.

 

 

Mozda nisu dovoljno znali ili pazili - veganska ishrana za decu podrazumeva jos vecu paznju i vec trud nego za odrasle. Naravno, cak i kad pazis koliko god se moze, desavaju se slucajevi problema izazvanih ishranom (kao sto se desavaju i kod mesozderske ishrane ili bilo koje neplanske ishrane - svako debelo dete je primer).

 

Problem pritom uopste nije crno-beli (iz konzervativne perspektive). Nije pitanje da li meso jedes, vec mnogo vise koje jedes i koliko ga jedes i kako ga jedes, kao i da li jedes druge namirnice zivotinjskog porekla. Preterivanje u mesu/mleku/jajima (a ono sto nije preterivanje iz perspektive "mesojeda" izgleda vec kao pola koraka do veganstva) potencijalno je stetno koliko i preterivanje i nerazmisljanje u veganskoj ishrani. Ogroman je prostor izmedju to dvoje.

 

Ja znam bar dvadesetak dece, zdrave i prave, koja su odrasla na veganskoj ishrani, mnogi od njih se aktivno bave sportom (ako je bitno). U krajnoj liniji, postoje drustva u kojima je konzumacija mesa za redove velicine manja nego na danasnjem zapadu, pa su ljudi rasli zdravi. (Jos jedno zanimljivo pitanje - koliko je mesa u zivotu pojeo prosecan stanovnik Evrope u razlicitim generacijama u poslednjih 2000 godina, u odnosu na to koliko jede danas?)

Link to comment

Izvinjavam se jer sam rantovao iz ugla zdravlja.

Ideoloski ko ne zeli da se hrani zivotinjama,ima moju punu podrsku,ali bez da koristi druge argumente.

Moja zena ne jede crveno meso,ne podnosi ukus,a nekada ni miris.Stavim slow cooker na terasu,ekspres lonac koristim,ili uvijam meso u pek papir kad pecem da nam se relativno mali stan ne oseca.Ali,ona mi ne brani da jedem sta hocu,niti ja nju nudim ko zna kako zacinjenim mesom koji ne jede.Kuvam na maslacu i masti i maslinovom ulju.

  • +1 3
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...