Jump to content
IGNORED

Mesojedi protiv vegana


borris_

Recommended Posts

11 minutes ago, askeladden said:

To ostavljam tebi u zadatak

Navlacenje na ban je medju najprimitivnijim vidovima forumastva.Tek da se zna

 

zašto ban ako kažeš da nikoga ne bi dotaklo?

  • Haha 1
Link to comment
11 minutes ago, levi said:

 

zašto ban ako kažeš da nikoga ne bi dotaklo?

Kao sto rekoh,kacim samo ono sto je moj stav ovde.Ako zelis da pokazes stanje u nekim delovima sveta ili odnos prema zivotinjama..samo napred.Konsultuj se sa Krosekom da li moze i udri.

Edited by askeladden
Link to comment

U borbi za sto jeftinijim cenama voca i povrca,Evropa je spremna da zazmuri pred zloupotrebama ljudskih bica.Vegani se bore za prava zivotinja,ali prava onih kojim im obezbedjuju nize cene hrane ,cesto vansezonske nisu od interesa .

Edited by askeladden
Link to comment
9 minutes ago, askeladden said:

Kao sto rekoh,kacim samo ono sto je moj stav ovde.Ako zelis da pokazes stanje u nekim delovima sveta ili odnos prema zivotinjama..samo napred.Konsultuj se sa Krosekom da li moze i udri.

 

evo ima kučićijada: dog meat festival

 

ima i agresivnih aktivista koji govore drugima šta rade, tj traže pedagošku ćušku :)

 

yulin-dog-meat-china.jpg

Edited by levi
Link to comment
2 minutes ago, levi said:

 

evo ima kučićijada: dog meat festival

 

ima i agresivnih aktivista koji govore drugima šta rade, tj traže pedagošku ćušku :)

 

yulin-dog-meat-china.jpg

Da,tu dolazimo do toga da je konzumiranje pasa za vecinu kulturoloski aspekt a ne pitanje izvora proteina.Doduse ,nadam se da ce se sloziti,psi kao i svinje su zbog svoje omnivornosti i plodnosti u davanju potomstva bili logican izvor hrane u nekim delovima sveta.Ne zalazem se da pse treba jesti,cisto iz ekonomsko ekoloskih razloga.To sto im se danas pripisuju malte ne ljudske osobine zbog statusa kucnog ljubimca,to je sasvim druga tema.

Link to comment
12 minutes ago, askeladden said:

...

U borbi za sto jeftinijim cenama voca i povrca,Evropa je spremna da zazmuri pred zloupotrebama ljudskih bica.Vegani se bore za prava zivotinja,ali prava onih kojim im obezbedjuju nize cene hrane ,cesto vansezonske nisu od interesa .

 

dva zla ne cine jedno dobro

 

  

18 minutes ago, askeladden said:

Kao sto rekoh,kacim samo ono sto je moj stav ovde.Ako zelis da pokazes stanje u nekim delovima sveta ili odnos prema zivotinjama..samo napred.Konsultuj se sa Krosekom da li moze i udri.

 

nisam ja moderator na ovom pdf*. moje agregatno stanje ovde je 'autohtoni internet ratnik'.

 

*"Drustvo:" se odnosi na kategoriju drustvo ne na pdf drustvo

Edited by Krošek
Link to comment
Just now, Krošek said:

 

dva zla ne cine jedno dobro

Ali ni ne pokusavam da napravim to.Samo ukazujem na labave temelje moralne superiornosti vegana.

Dobrobit zivotinje u koju sam ja(vegan)investirao svoje emocije je bitniji od dobrobiti drugog ljudskog bica jer su moje emocije bitnije ,ergo ja sam bitniji od beraca jagoda u zimskom periodu pod budnim okom Furia Gunte,lokalnog mafioza.

Link to comment
1 minute ago, askeladden said:

Ali ni ne pokusavam da napravim to.Samo ukazujem na labave temelje moralne superiornosti vegana.

Dobrobit zivotinje u koju sam ja(vegan)investirao svoje emocije je bitniji od dobrobiti drugog ljudskog bica jer su moje emocije bitnije ,ergo ja sam bitniji od beraca jagoda u zimskom periodu pod budnim okom Furia Gunte,lokalnog mafioza.

 

kako to i dalje nije "dva zla ne cine jedno dobro" momenat de elaboriraj ako boga znas

Link to comment
Just now, Krošek said:

 

kako to i dalje nije "dva zla ne cine jedno dobro" momenat de elaboriraj ako boga znas

Objasni.Moj stav je da omnivorstvo sa konzumiranjem svega sa sto manje vansezonskog i samim tim sto manjim uticajem na klimu predstavlja daleko bolji put od veganstva.Cisto ekonomsko zdravstveno i ekoloski.Gde je tu dva zla u tome da ljudi pate da bi se neko osecao bolje ,tj neciji moral je zadovoljen preko ledja i na stetu drugih pred Bogom ali ne i njihovim ocima jednakih bica?

  • +1 1
Link to comment
56 minutes ago, Krošek said:

 

ja sam vise (mnogo... previse) puta rekao ljudima: ne zanima me ova tema, necu da pricam o tome. probajte svi, mnogo jaka fora. 

 


Moguce da nisi sreo ljude koji na ovo odvrate - eeee ali samo jos ovo da cujes! And so it begins :D

Link to comment
3 hours ago, askeladden said:

https://www.gq.com.au/fitness/health-nutrition/so-you-want-to-be-healthy-but-at-what-cost-to-the-environment/news-story/efae7e5504b25f7e3a953b3f7d40cafd

Da bi jedan prosecan omnivora preziveo potrebna je jedna ili dve krave,par svinja,deset dvadeset kokosaka i basta za povrce,par stabala voca i ako ima uslova 200 kg ribe godisnje.Nesto sto bi svako u normalnom zdravlju sam mogao na domacinstvu da proizvede,ako dodje do neke frke.

Da bi Chandra imao celokupne proteine i masti pripravljene gurmanski ,potrebno je jedno deset ili dvadeset ljudi da ostavi zdravlje,a mozda i zivot pod cokulama Zetas i da se iskrci par hektara prasume na vise lokacija u svetu.Cisto da se zna,isto mislim i o ljudima sto jedu samo biftek ili samo but ili zele lubenicu u sred zime.

Vegije koje znam kupuju voce i povrce kod lokalnih farmera. Da li im je to dovoljno proteina i da li moraju da kupuje druge egzoticne proizvode ne znam. 

Link to comment
38 minutes ago, borris_ said:

Vegije koje znam kupuju voce i povrce kod lokalnih farmera. Da li im je to dovoljno proteina i da li moraju da kupuje druge egzoticne proizvode ne znam. 

 

Ma zasto je to uopste bitno? Nista ne moze da se meri sa dve krave koje zive od magije, prde magiju i jos 200 kila ribe pride. Sta zna dete sta je 200 kila...

 

Nego, on the positive side, Melanie Joy: Beyond Beliefs: A Guide to Improving Relationships and Communication for Vegans, Vegetarians, and Meat Eaters

https://www.vegan.at/shop/buch-joy-beyond-beliefs

 

Vrlo zabavno stivo, najtoplije preporucujem.

 

Link to comment

Sve je vise ljudi (oko mene) koji zele da konzumiraju lokalne proizvode (sto se hrane tice) iz vise razloga, primarni je ekologija. I ja pokusavam da to radim kad god je moguce.

Edited by borris_
  • +1 1
Link to comment

lepa tema, lokalni proizvodi

 

upotreba polimera, uključujući i pe i karnauba vosak u zaštiti prehrambenih poljoprivrednih proizvoda

 

sprečavanje gubitka vlage, razvoja plesni i produžavanje roka trajanje

 

premazi na bazi sintetičkih i biopolimera uz dodatak funkcionalnih aditiva

 

pa onda recept - narendati koru limuna, pazi da neću da je rendam - za dalje čitanje antifungal citrus coatings 

 

itd, smara kuckanje sa tableta

 

 

  • +1 2
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...