Jump to content
IGNORED

Mesojedi protiv vegana


borris_

Recommended Posts

Confession time: Meni je neprijatno da imam psa. Kao pas oće napolje da trči ja ga držim unutra. Mislim nekad ga vodim i da trči ali kad ja odlučim. A on oće stalno (kad sam imao, taj kog sam imao bi suštinski bio srećan samo da je mogo da bude non stop napolju, pa dođe da jede u ugreje se). 

 

I to nije moral, meni je neprijatno da teram na nešto nekog ko mi nikad nije tražio da upravljam njegovim životom. Direktno mi je neprijatno, izaziva mi taj osećaj. 

 

 

Edited by Hermetico
  • +1 2
Link to comment
1 hour ago, pt 2.0 said:

ovo se načelno ne radi, ali postoje granične situacije kad mora.

da ne idem u primere zlostavljanja ili zanemarivanja dece, navešću primer koji se tiče ishrane.

 

lično sam imala veliku moralnu dilemu oko toga šta da kažem svojoj dobroj prijateljici koja je izbacila svojim devojčicama (predškolski uzrast) mleko iz ishrane jer je pročitala ne znam šta ne znam gde (sklona je alternativnim stvarima, a bogami i nekim alternativnim koještarijama) i onda, vođena tom rečenicom, nisam rekla ništa (iako sam bila zblanuta).

posledice po razvoj kostiju i kičme su bile vidljive nakon nekog vremena i pedijatri su se našli u čudu.

onda me je pitala šta mislim o svemu, i rekla sam joj šta mislim, bez cenzure.

deca ponovo piju mleko.

:sad:

 

i dan danas me to tišti, iskreno.

Ti si iz najbolje namere htela da joj ukažeš na neke stvari zato što ti je dobra prijateljica, ovde je reč o zlonamernom pitanju i dolivanju ulja na već zapaljeni topik.

  • +1 1
Link to comment
2 hours ago, askeladden said:

 

 

Zamolio bih da se malo oladi sa klipovima. Razmena klipova na ovoj temi ne doprinosi raspravi i pomaze da tema brzo eskalira jer cemo brzo doci do slika i filmova iz klanice - iako intimno smatram da svako treba da zna i vidi kako te slike izgledaju, hajde da se zadrzimo na tome da svako ima pravo da ih sam potrazi, te da ne opterecujemo i onako zapaljivu diskusiju dalje.

Link to comment
1 hour ago, chandra said:

 

 

Zamolio bih da se malo oladi sa klipovima. Razmena klipova na ovoj temi ne doprinosi raspravi i pomaze da tema brzo eskalira jer cemo brzo doci do slika i filmova iz klanice - iako intimno smatram da svako treba da zna i vidi kako te slike izgledaju, hajde da se zadrzimo na tome da svako ima pravo da ih sam potrazi, te da ne opterecujemo i onako zapaljivu diskusiju dalje.

Prosto nije bilo vise poente biti pokusni kunic za trening spin vestina  stecenih putem vecernjeg kursa Bozidar Adzija .Zato sam presao na video prezentaciju.Sto se tice slika iz klanica,nema poente jer ce slabo koga dotaci .

  • Tužno 1
Link to comment

Skoro godinu dana sam bio vegetarijanac, ima jedno 6-7 godina. Vegan ne bih mogao biti jer...sir! Mleko i jaja manje više. 
 

Budi slobodan, jedi šta ti srce ihte. Protestvuj mirno, imaš na to pravo, ali da proselitiziraš i namećeš meni šta da radim, to bi se veoma brzo završilo jednom pedagoškom ćuškom. 

  • +1 2
  • Haha 1
  • Tužno 1
Link to comment

https://www.gq.com.au/fitness/health-nutrition/so-you-want-to-be-healthy-but-at-what-cost-to-the-environment/news-story/efae7e5504b25f7e3a953b3f7d40cafd

Da bi jedan prosecan omnivora preziveo potrebna je jedna ili dve krave,par svinja,deset dvadeset kokosaka i basta za povrce,par stabala voca i ako ima uslova 200 kg ribe godisnje.Nesto sto bi svako u normalnom zdravlju sam mogao na domacinstvu da proizvede,ako dodje do neke frke.

Da bi Chandra imao celokupne proteine i masti pripravljene gurmanski ,potrebno je jedno deset ili dvadeset ljudi da ostavi zdravlje,a mozda i zivot pod cokulama Zetas i da se iskrci par hektara prasume na vise lokacija u svetu.Cisto da se zna,isto mislim i o ljudima sto jedu samo biftek ili samo but ili zele lubenicu u sred zime.

Link to comment
1 hour ago, askeladden said:

Zato sam presao na video prezentaciju.Sto se tice slika iz klanica,nema poente jer ce slabo koga dotaci .

 

daj neku kinesku klanicu kučetine da vidimo

  • +1 1
Link to comment
4 minutes ago, levi said:

 

daj neku kinesku klanicu kučetine da vidimo

To ostavljam tebi u zadatak

Navlacenje na ban je medju najprimitivnijim vidovima forumastva.Tek da se zna

Edited by askeladden
Link to comment
7 hours ago, Braća Strugacki said:

drugi aspekt ishrane koja se ovde pominje je često zanemaren

 

po mom mišljenju, ne postoji apriori zdrava hrana, sa količinama pesticida, herbicida, antibiotika i opšteg zagađenja vazduha, vode i zemljišta

 

jedino je uslovno zdravo jesti minimalno, tek toliko da se podmire potrebe, imajući u vidu da ono što je zdravo za mene nije neophodno zdravo za tebe

 

pored ostalog, verovatno je i zadovoljstvo zdravo

Sjajan post.

Link to comment
5 hours ago, Leia said:


Apsolutno, to sto neko prica ne znaci da si obavezan i da ga slusas. Zapravo, glasno mljackanje omiljenom hranom moze biti sasvim jasan odgovor :fantom:

Uopste ideja da bilo ko drugima bez pitanja drzi nekakve moralizatorske lekcije o tome sta treba a sta ne treba da jedu mi je tezak bezobrazluk, cenim da je tu ponajvise problem u nacinu komunikacije cak i ako vegetarijanci/vegani donekle i imaju poentu.

 

ja sam vise (mnogo... previse) puta rekao ljudima: ne zanima me ova tema, necu da pricam o tome. probajte svi, mnogo jaka fora. 

 

  

5 hours ago, pt 2.0 said:

pa etički princip je osnova veganizma. ne radi se tu samo ni prevashodno o ishrani, niti o zdravoj ishrani, već:

...

shvata on to ali negira da se etickim sudovima moze podvrgnuti izbor sta ce se jesti

Edited by Krošek
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...