Jump to content
IGNORED

Vakcinacija


Tsai

Vakcinacija  

328 members have voted

  1. 1. Da li ćete se vakcinisati?

    • Da, prvom prilikom
      220
    • Da, ali ne odmah, sačekao bih prvi talas reakcija
      58
    • Ne zasad, ali sam spreman da promenim mišljenje
      16
    • Ne, nikako
      20
    • Ne znam
      14
  2. 2. Koju vakcinu biste napre uzeli?

    • Pfizer and BioNTech
      144
    • Moderna
      14
    • Sputnik V
      25
    • AstraZeneca
      21
    • Sinopharm China
      10
    • Svejedno mi je
      114


Recommended Posts

Evo me u SLO vec cetvrti dan. Deprimiran sam, masa kolega (sve visokoobrazovani, da kazemo intelektualci) se nije vakcinisala i ne planira skorije to da uradi. Ne veruju da je kovid to sto kazu da jeste, ne veruju da su vakcine ispitane i efikasne, kazu da je sve ovo politicka prica. Juce pricao s ex koleginicom koja je presla u Novartis odavno, kaze da bar jos godinu dana nema nameru da se vakcinise. A radi za big pharmu.

Link to comment

Vakcinisan sam i revakcinisan, možda glup a sigurno naivan i zato priznajem: krajnje mi je čudno to što se globalno toliko insistira na vakcinaciji da se već pretvorilo u otvoreno podmićivanje (od 3000 do jointa). Da se toliko insistiralo na prevenciji u poslednjih 50 godina evoluirali bismo u superiornu rasu. A pri tom celokupna industrija (od ajfona preko kozmetike do lekova) počiva na našim podsvesnim strahovima: od samoće, ružnoće, starosti, smrti. Ne mogu da verujem da je neko počeo odjednom toliko da nas voli.

  • +1 2
  • Haha 1
Link to comment
15 minutes ago, Re-ac-tor said:

Vakcinisan sam i revakcinisan, možda glup a sigurno naivan i zato priznajem: krajnje mi je čudno to što se globalno toliko insistira na vakcinaciji da se već pretvorilo u otvoreno podmićivanje (od 3000 do jointa). Da se toliko insistiralo na prevenciji u poslednjih 50 godina evoluirali bismo u superiornu rasu. A pri tom celokupna industrija (od ajfona preko kozmetike do lekova) počiva na našim podsvesnim strahovima: od samoće, ružnoće, starosti, smrti. Ne mogu da verujem da je neko počeo odjednom toliko da nas voli.

Vole svoje pare, bolesni i mrtvi ne kupiju iPhone i S20 i nov auto svake 3-4 godine...

  • +1 10
  • -1 1
Link to comment
19 minutes ago, radisa said:

Vole svoje pare, bolesni i mrtvi ne kupiju iPhone i S20 i nov auto svake 3-4 godine...

Sta sam ja sad, bolestan ili mrtav?¿

  • Haha 1
Link to comment

Plan vakcinacije je trebao biti inkognito. Umesto starosnih grupa trebalo je krenuti sa "tajnim" vakcinacijama. Narativ je da samo bogati dobijaju vakcine. Svako bi našao "vezu" i u roku od mesec dana imali bi 70% vakcinisanih. 

  • +1 2
  • Haha 5
Link to comment
6 hours ago, vememah said:

Kažu Rusi da Sputnjik V odlično radi i protiv indijske varijante i da će objaviti rad o tome.

 

 

 

.

 

Delta stam u Rusiji ima udeo oko 60%...Skok i broja zarazenih i hospitalizacija....Da li je Sputnik delotvoran za Rusiju nije mnogo vazno jer su zasrali sve sto se moze zasrati sa vakcinacijom.... 

Meni je interesantno da poredim narednih dana UK i RF...

 

.

Edited by barba
  • +1 1
Link to comment

koje je radno vrijeme sajma? 17. juna mi istice 12 nedelja od vakcinacije, tj treba da primim drugu dozu. nisam dobila poziv ali pretpostavljam da je smisleno da sama odem do iste lokacije na kojoj sam se vakcinisala.

Link to comment

samo da javim ovako duplo Moderna, da druga doza radi pravi posao! 

vakcinisana juce oko podneva, predvece bol u ruci a u toku noci prvo bol u misicima i zglobovima a onda i temp.

 

popila paracetamol u sred noci, sad sam bolje, videcemo jel to bilo to... 

ruka jos boli sa primetnim crvenim krugom oko uboda koga nije bilo prosli put

  • +1 6
  • Hvala 1
  • -1 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...