Jump to content
IGNORED

Vakcinacija


Tsai

Vakcinacija  

328 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

3 hours ago, Caligula said:

 

 

( neodijumski magnet).......

 

2 hours ago, gospa buba said:

(.........)

 

 

Veliki magneti od neogimijuma ne smetaju nič. Pravio sam zvučnike sa neodimijumskim driverima od 10 i 1 ili 2 inča i evo, nije mi ništa...... :D 

 

zP2etEx.jpg

 

 

B&C driveri a horne sam sam testerisao

Link to comment
3 hours ago, Amelie said:

U svakom slucaju od danas im je uvedena mera da mogu da prime Fajzer posle sest meseci od druge doze Sinofarma.

 

Koja zemlja? Emirati?

Link to comment
4 hours ago, gospa buba said:

drugo pitanje je a shta ti moranje da ga nosish? i di si reshio da ga metnesh? i nemoj naglavu :lolol:

 

 

nije meni no pravim ajteme gde sam zamislio magnetnu kopchu.

 

E sad problem je sto kopca dolazi ili na vratne prsljenove ili na stitnu zlezdu ili na grudi. A ne mogu da nadjem relevantno istrazivanje nigde - cak naprotiv, prodaju magnete kao terapeutsko sredstvo :huh:

 

mislim, ne bi bilo bas kubni santimetar magneta no upola manje ali svejedno, zracenje je zracenje

 

izvinjavam se na oftopiku

Edited by Caligula
Link to comment
2 hours ago, eumeswil said:

 

Koja zemlja? Emirati?

Da. Do sada su mogli posle tri meseca. Ali sada ne dobijaju buster nego dve doze Fajzera. Ako ovo nije dozvoljeno kaciti molim moderatora da obrise.

uae.JPG

Capture2.JPG

cap.JPG

Link to comment
10 hours ago, Heaviside said:

@Indy je pisao da je njegov ujak koji je revakicnisan preminuo od korone. 

 

Moja tašta, takođe revaknisana, nije preminula ali je definitivno bila teži slučaj. Provela je preko 30 dana u bolnici. Ima preko 65 godina.

 

Svakako da vakcine generalno rade i da je neodgovorno ne vakcinisati se ali treba biti oprezan i posle druge doze, pogotovo stariji ljudi vakcinisani Sinofarmom. 

 

Treba da dodam, a sad se pokazuje da je to bitna informacija - ujak (kao i mnogi u 80-tim) imao je sijaset drugih boljki, jedna od njih je bila myasthenia gravis, za koju je uzimao lekove koji su (mozda) imunosupresivni. (Kazem "mozda" jer ipak ne znam sve detalje tacno, a nisam ni blizu lekara.)

 

https://edition.cnn.com/2021/06/04/health/covid-19-vaccine-immunosuppressants/index.html?utm_term=link&utm_source=twCNN&utm_content=2021-06-05T01%3A23%3A03&utm_medium=social

 

Quote

Millions of other Americans are also taking immunosuppressive drugs that might weaken the effect of the Covid-19 vaccine, and they find themselves in uncharted territory, scared -- with good reason -- that their vaccinations might not have worked.

 

 

Link to comment

U toku je borba za trecu dozu za nas bez antitela. Ceo niz 

 

 

Ako je ovo bilo molim da se obrise 

 

Edited by Amelie
Link to comment

Da li postoji negde zvanična informacija o vakcinisanju državljana Makedonije u Vranju?

 

Nalazim samo u vestima da je prethodnih dana bilo vakcinacije, ali ne i kako se i da li se prijavljuje...

Link to comment

Izgleda da se ne prijavljuje. Ovo je od prekjuče:

 

Quote

U Vranju je omogućena vakcinacija građanima Severne Makedonije i bez prethodnog zakazivanja. Potrebno je samo da ponesu sa sobom neki važeći lični dokument – pasoš ili ličnu kartu.

Na vakcinaciju u Vranje dolaze iz svih krajeva Severne Makedonije, a najviše iz Skoplja i Kumanova, a dolaze i čitave porodice, preneo je RTS.

U sportskoj hali u Vranju su od jutros vakcinisane 353 osobe, od čega su 274 državljani Severne Makedonije.

“Danas smo imali veliku grupu i to su uglavnom bili mladi ljudi, koji bi verovatno u svojoj zemlji mnogo kasnije primili vakcinu. Svi su vrlo zadovoljni, srećni i zahvalni”, rekla je dr Ljiljana Antić, direktor Zdravstvenog centra Vranje.

Dodala je da ima dovoljno vakcina i da će dobijati dovoljan broj vakcina za građane Severne Makedonije kojima su na raspolaganju vakcine “Sinofarma” i “Fajzera”.

https://www.nedeljnik.rs/makedonci-mogu-da-se-vakcinisu-u-vranju-i-bez-zakazivanja/

Edited by vememah
  • Hvala 1
Link to comment

Ocekivano euprava nema implementiran auto-podsetnik ili neki auto-reschedule za one koji su propustili (redovan) termin vakc ili revakc iz bilo kog razloga. 

Drugim recima snalazi se kako znas, tvoje zdravlje je u pitanju sto je isto ok. 

Izgleda puno ocekujem...

Link to comment

Pa, nije baš snalazi se kako znaš pošto postoji posebna usluga na sajtu euprave za zakazivanje novog termina ako si prvobitni propustio. Ono što se meni ne sviđa je što ne postoji mogućnost da građani sami bukiraju termine u okviru nekoliko dana ili da se makar izjasne da im ponuđeni termin ne odgovara. Ja sam unapred znao da ću propustiti termin i morao sam da sačekam da on prođe pre nego što mi je dodeljen novi (što se nije automatski desilo nego sam koristio navedenu uslugu).

Link to comment

Evo da te opovrgnem:laugh:

Muz nije dobio poziv za AZ, vec broji 13. nedelju. Pozvah broj sa sajta e-uprave (Batut) i kazu nema vise AZ, ali da ipak zove tamo gde je primio prvu dozu. Zovem DZ Vracar, kazu nek dodje odmah jer ima doza samo za pre podne, ko stigne prvi, cipuje se, ostali nista. Stigao, uspeo.

 

 

To je bilo jutros, tako da preporucujem onima koji cekaju poziv za revakc. AZ da odmah zovu i idu sami dok jos ima.

Edited by fren
  • +1 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...