Jump to content
IGNORED

Vakcinacija


Tsai

Vakcinacija  

328 members have voted

  1. 1. Da li ćete se vakcinisati?

    • Da, prvom prilikom
      220
    • Da, ali ne odmah, sačekao bih prvi talas reakcija
      58
    • Ne zasad, ali sam spreman da promenim mišljenje
      16
    • Ne, nikako
      20
    • Ne znam
      14
  2. 2. Koju vakcinu biste napre uzeli?

    • Pfizer and BioNTech
      144
    • Moderna
      14
    • Sputnik V
      25
    • AstraZeneca
      21
    • Sinopharm China
      10
    • Svejedno mi je
      114


Recommended Posts

9 hours ago, kud u maglu Simoviću said:

neko iz štabatm izjavio da danas prelazimo 50% vakcinisanih od punoletnog stanovništva

e sad znamo koliko nas ima biračko pravo, sa sve gastosima.

Link to comment

50% cega? Ukupnog stanovnista, jednom dozom?

 

Ja sam gastos i odlucio sam da se vakcinisem u Nemackoj, kad god mi dodje red (ponedeljak prvi mikrocip) samo da ne ulazim u psihopatine "Najbolji u Evropi. Sta Evropi, svetu" statistike pa makar crko.

Link to comment
On 19.6.2021. at 4:33, villiem said:

tako sam i nacuo jos pre par meseci, da ce biti najbolje da se daje kombinacija

pogotovo za sinofarm

Praktično pitanje: tašta mi dobila obe doze Sinofarma još pre pet meseci, nije proveravala antitela nakon toga. Sad je kod mene u gostima, pa ima mogućnost da primi Džonsonku (ostaje prekratko za ostale dvodozne mRNKuše). Ima li neko istraživanje koje kaže da li to smisla, ili je pet meseci prekratko za buster (ili je čak možda i potencijalno opasno ovako šarati)?

Link to comment

Mislim da to pitanje nije za forum, tj.ne znam da li na forumu ima imunologa koji bi ti odgovorili. Suviše je to neistražena teritorija,

 

  • +1 1
Link to comment
18 minutes ago, papapavle said:

Praktično pitanje: tašta mi dobila obe doze Sinofarma još pre pet meseci, nije proveravala antitela nakon toga. Sad je kod mene u gostima, pa ima mogućnost da primi Džonsonku (ostaje prekratko za ostale dvodozne mRNKuše). Ima li neko istraživanje koje kaže da li to smisla, ili je pet meseci prekratko za buster (ili je čak možda i potencijalno opasno ovako šarati)?

 

Opasno je sarati, ja sam cuo misljenje ljudi, nisam video nikakva istrazivanja

  • Hvala 1
Link to comment
Quote

Značajno manje efikasna Sinofarm vakcina se takođe relativno dobro drži. U Bahreinu, gde je njom vakcinisano 40% stanovništva, 90% novih slučajeva je među nevakcinisanima. Slične informacije dolaze iz Sejšela i UAE, sa dodatnim ciframa koje pokazuju da je 98% hospitalizacija među ljudima koji su ili nevakcinisani ili primili samo jednu dozu.

Iako ovo nisu savršeni podaci, generalna slika pokazuje da sa visokim nivoom vakcinacije možemo završiti ovu priču, čak i kada vakcine nisu savršene.

(Ovi podaci takođe snažno podržavaju stav da treba početi sa davanjem treće doze vakcine osobama koje su primile Sinofarm, pogotovo starijim ljudima koji imaju mali ili nikakav imuni odgovor. U idealnom slučaju, kao što su već počeli da rade UAE i Bahrein, ta treća doza bi bila neka od iRNK vakcina, Pfizer ili Moderna.)

iz ovog tekasta, koji je svakako sjajan

https://medium.com/science-in-serbia-nauka-u-srbiji/kakav-je-koronavirus-i-kako-inficira-organe-ljudskog-organizma-uprošćena-patofiziologija-c0c02e94b936

 

iako nam sva logika govori da tu ne bi trebalo da ima nikavih problema, jos uvek nema istrazivanja - tako da niko sa sigurnoscu ne moze reci.

babic smatra (iako se ogradjuje i kaze da je to samo njegovo misljenje) da bi model mogao biti sledeci: neko ko se vakcinisao kinezom primi jednu dozu mrna vakcine, ako ima jake nuspojave, ne ide na drugu. ako nema, moze i druga.

ali je to samo jedno misljenje - sa kojim se ja, doduse, slazem, ali se ne sme shvatiti kao bezuslovan savet.

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment
26 minutes ago, Mos said:

Tačno 3 meseca nakon revakcine, antitela 222 na referentnu vrednost od 0.80. Još radi :D

Koja vakcina?  Bravo za antitela

  • +1 2
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...