Jump to content
IGNORED

Vakcinacija


Tsai

Vakcinacija  

328 members have voted

  1. 1. Da li ćete se vakcinisati?

    • Da, prvom prilikom
      220
    • Da, ali ne odmah, sačekao bih prvi talas reakcija
      58
    • Ne zasad, ali sam spreman da promenim mišljenje
      16
    • Ne, nikako
      20
    • Ne znam
      14
  2. 2. Koju vakcinu biste napre uzeli?

    • Pfizer and BioNTech
      144
    • Moderna
      14
    • Sputnik V
      25
    • AstraZeneca
      21
    • Sinopharm China
      10
    • Svejedno mi je
      114


Recommended Posts

3 minutes ago, precog said:

pa da, bilo je pre nekoliko nedelja izjava nekog kineskog big giant heada da razmisljaju o trecoj dozi i da razvijaju mrna vakcine. 

 

sustina je da bi radila i sinopharm vakcina bez problema kad bi vakcinisali vecinu populacije. trebalo bi kaznjavati antivaksersku propagandu i gasiti tviter, youtube, facebook i ostalo za iste. treba uvesti ili obaveznu vakcinaciju ili da se svi dogovore da putovanja, restorani, kafici i ostalo samo za vakcinisane. u suprotnom ceka nas jos radosnih godina.

Ne znam za zabrane, protiv njih mi se nesto ne da, mada kaznjavanje svakako.

A sustina je da je od vakcine/vakcina koje je ceo svet cekao cele prosle Korona godine, polako ali sigurno napravljen biznis i materijal za politikantsko nadgornjavanje...

A da je masamatm prodata cigla o navodnoj slobodi i to na podrucju zaraznih bolesti, materiji koju je covecanstvo savladalo jos od Srednjeg veka: obaveza, obaveza i samo obaveza, pojedinac, indivudua na stranu, branimo pre svega кошницу...

A sve u ime neke imaginarne individualne kvazizlobode koja je prerasla u apsurd da ti slobodni nasiroko sire zarazu ne pitajuci sta je sa - slobodom zarazenih.

Na srpskom: na ljutu ranu - ljuta trava i nema dalje...

 

Na sve to, moderna, najrazvijenija drustva su pokazala neverovatan stepen slabosti u pokusaju da odgovore na izazov Korone i to u meri koja se granici sa idiotizmom.

  • +1 1
Link to comment

UAE zakucali na oko 2k dnevno.  Kazu da mnogo testiraju, a negde sam naletela da nemaju ni neke stroge mere.  Broj umrlih im je nizak

Link to comment

fajzer svakako ima daleko vecu efektivnost,  ali je i meni je bilo cudno kako emirati vec dugo stoje na istom broju novozarazenih.

sad sam pogledala, uae do kraja aprila ima 43.1 milion testova, izrael 16.1.

i sa tim brojem testova, nesto je veci broj onih koji su bili zarazeni u izraelu - tako da je i prirodna prokuzenost tamo izgleda nesto veca.

 

Link to comment

@Sandradjer

 

U UAE trenutno je 1,6% pozitivnih među testiranima, u januaru su u jednom trenutku imali 2,4%, a u aprilu 0,8%.

 

Izrael je u ovogodišnjem februarskom piku imao 10,3% pozitivnih među testiranima, a sad su na 0,3%.

 

https://ourworldindata.org/grapher/positive-rate-daily-smoothed?tab=chart&time=2021-01-01..latest&country=ARE~ISR

 

@Aleksija

 

Da, biće da razlika delom potiče od ozbiljnijeg izraelskog lockdowna (dok je trajao), delom od veće efikasnosti vakcine koju Izraelci primenjuju, a delom i od većeg broja preležalih u Izraelu.

Edited by vememah
  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment

Ocekivana analiza za Kineza. Poredjenje UK i UAE govori samo za sebe bez obzira na znatno hladnije vrijeme. Poredjenje sa Izraelom nije mjerodavno jer oni imaju 10% vise pelcovanih.

Osnovno pitanje sada je kada gomila staraca koja je revakcinisana moze primiti Fajzera Sputnika ili AZN.

Nadam se da je jedna doza dovoljna.

Edited by Moracikus
Link to comment

Jos prodaju dozu za 20e svjetskoj sirotinji. Moja CG upravo dobila 200k.

Nastimovali istrazivanja po raznim diktatorakim zemljama i svako zdravorazumski vidi da 80% efikasnosti nidje veze

Link to comment

Da su baš sve naštimovali kako su hteli, valjda bi naštimovali i rezultate za stare i one sa komorbiditetima, a ne bi stajalo da ne postoje dobri podaci za to u analizi SZO.

 

80% efikasnost vs 95% efikasnost znači 4x veće oboljevanje vakcinisanih (20 prema 5) pri istoj izloženosti virusu, a pošto ukupan broj zaraženih u zemlji zbog manje efikasnosti vakcine sporije opada, onda se još više vakcinisanih zaražava tokom vremena pošto je veća verovatnoća da su njihovi kontakti zaraženi i sve se dodatno usporava.

 

  • +1 3
Link to comment

Još jedan teži slučaj mesecima posle druge doze Sinofarma. Tašta leži na infektivnoj sa obostranom upalom pluća. Čuvala se fanatično i uspela da se sačuva i pored toga što kao med. sestra u penziji radi u privatnoj klinici i ima veliki broj kontakata. Na kraju je zarazi njena majka koja je operisala kuk i zarazila se u bolnici. Baba nije vakcinisana, ima 90 godina i bolje joj je nego tašti.

  • Tužno 4
Link to comment

ptanje je ko ce da odobri primanje druge vakcine i po kom kriteriijumu, kad je generalni obuhvat jos uvek nedovoljan. i pitanje je koliko imamo drugih vakcina. i pitanje je da li imamo neki dogovor za jos kineskih vakcina u buducnosti...

verujem da medicinski ne bi bio poseban problem da januarska klasa vakcinisanih sinofarmom vec sad primi nesto drugo.

  • +1 2
Link to comment
Just now, ToniAdams said:

pa svojim ocima sam video da maltene mrezama hvataju za rusa i za fajzera. mozda bi trebalo pokusati, dok jos ima normalnog cepiva.

mislim da nema sanse da dobijes novu dozu kad si vec u sistemu sa obe doze.

plus, pitanje je ko je stvarno u riziku, svakako postoje ljudi svih uzrasta kod kojih je sinofarm odradio posao...

Link to comment
1 minute ago, ToniAdams said:

sto se mene tice, samo taj prvi deo je upitan, tojest ima li sanse dobiti dozvolu za normalnu vakcinu. 

Nema.

Čitala sam da su neki već pokušali bezuspešno. 

A i jeste upitno.

Ja sam recimo imala solidbna antitela. Zašto bih se vakcinisala ponovo ? Pre isteka tih barem 6-9 meseci ?

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...