Jump to content
IGNORED

Vakcinacija


Tsai

Vakcinacija  

328 members have voted

  1. 1. Da li ćete se vakcinisati?

    • Da, prvom prilikom
      220
    • Da, ali ne odmah, sačekao bih prvi talas reakcija
      58
    • Ne zasad, ali sam spreman da promenim mišljenje
      16
    • Ne, nikako
      20
    • Ne znam
      14
  2. 2. Koju vakcinu biste napre uzeli?

    • Pfizer and BioNTech
      144
    • Moderna
      14
    • Sputnik V
      25
    • AstraZeneca
      21
    • Sinopharm China
      10
    • Svejedno mi je
      114


Recommended Posts

15 maj i (stotinu) hiljada dijasporaca je taman onako jedan pravi recept za kolaps. Pokupiće se svega i svačega po aerodromima, inkubirati po žurkama i rodbinskim linijama da bi se izmešali sa četvtim prazničnim talasom u razvoju. Eto srbskog soja na revakcini u junu

Inviato dal mio Mi 9 Lite utilizzando Tapatalk

Link to comment

bilo bi zgodno ostati dosledan, ne vidim kako nedostatak antitela moze biti relevantan ako se radi o trecoj dozi sinofarma, a ne biti relevantan ako pricamo o ponovnom cepljenju rusom/fajzerom

  • +1 1
Link to comment

Efikasnost vakcine i nivo antitela nisu sinonimi.

„Antitela su samo vrh ledenog brega našeg imunološkog odgovora, a postoji i jaka odbrambena snaga - celularni imunitet, predvođen T limfocitima, koje mi komercijalnim testovima ne merimo", rekao je profesor Kliničke farmakologije Radan Stojanović za RTS.

Link to comment
Stvarno ne vidim ko ce ovde da radi na trecoj dozi, med.strucnjaci da ali ovo izgleda po vestima da ce da puste umereno zarazavanje
Brojevi padaju koliko god da namestaju
Kontrola ide samo do toga da ne bude kolaps, kao sto je uvek i bilo
 
 
Sad ce opet da rastu. Prvomajski uranci, rostiljanja, uskrsnja okupljanja, izleti. Prsti mi fb i insta, svi u gomilama i bez maski.
Link to comment

Pa govorili su da ne trčimo da merimo antitela jer taj rezultat koji dobijemo nam zapravo ništa i ne govori, bar ne sa ovim testovima za at koji se trenutno rade. Upravo ovo što govori kums.

Link to comment

ama naravno, ali posto je vec pomenuto da ce oni koji antitela nemaju dobiti trecu dozu sinofarma, izgleda da ipak nisu posve nerelevantan pokazatelj imuniteta. 

a posto ne vidim puno smisla u insistiranju na necemu sto ocigledno kod nekih osoba ne proizvodi zeljen efekat, pitao sam koliko mora vremena da prodje da bi se steklo moralno i teoretsko pravo da se dobije neka efikasnija vakcina.

  • +1 2
Link to comment
7 minutes ago, kud u maglu Simoviću said:

Efikasnost vakcine i nivo antitela nisu sinonimi.

„Antitela su samo vrh ledenog brega našeg imunološkog odgovora, a postoji i jaka odbrambena snaga - celularni imunitet, predvođen T limfocitima, koje mi komercijalnim testovima ne merimo", rekao je profesor Kliničke farmakologije Radan Stojanović za RTS.

 "Adenovirusne vakcine (Sputnik, AstraZeneca, J&J) i iRNK vakcine (Pfizer, Moderna) teraju tvoje ćelije da prave spike protein. Time se podižu obe grane imuniteta. Sinofarm samo ubacuje mrtav virus u organizam, što podiže samo antitela, ali ne i T-ćelije (pošto taj virus nikada ne ulazi u tvoje ćelije)."

 

dr milos babic, neurobiolog i molekularni biolog

  • +1 2
Link to comment

bolje da dekriminalizuju ganju nego da daju treću dozu vakcine

 

il bar bendžose da valjaju u marketima

 

izludećemo kolektivno

ko nije do sad

  • +1 3
Link to comment
3 minutes ago, ToniAdams said:

ama naravno, ali posto je vec pomenuto da ce oni koji antitela nemaju dobiti trecu dozu sinofarma, izgleda da ipak nisu posve nerelevantan pokazatelj imuniteta. 

a posto ne vidim puno smisla u insistiranju na necemu sto ocigledno kod nekih osoba ne proizvodi zeljen efekat, pitao sam koliko mora vremena da prodje da bi se steklo moralno i teoretsko pravo da se dobije neka efikasnija vakcina.

Eh, pa ko sad da zna koliko vremena mora da prođe :)

Trenutno nije odobrena treća doza, kad će ne znamo. Ne znamo ni da li će nam dozvoliti da uzmemo neku drugu vakcinu ili mora treća doza Sinofarma. Ne znamo ni da li će za koji mesec biti vakcina.

Da ne pominjem koliko me frustrira da donosim odluke o stvarima u koje se ne razumem...

 

 

Link to comment
2 minutes ago, kud u maglu Simoviću said:

bolje da dekriminalizuju ganju nego da daju treću dozu vakcine

 

il bar bendžose da valjaju u marketima

 

izludećemo kolektivno

ko nije do sad

pa skoro sve vakcine ce imati trecu dozu, nije za izludjivanje. 

Link to comment
30 minutes ago, Aleksija said:

ali znamo de je nesto bolje imati at nego nemati. 

bolje biti bogat nego siromah :happy:

 

ko je prvi s foruma fasovo AstroZeca, kad nam kreće druga doza?

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...