Jump to content
IGNORED

Vakcinacija


Tsai

Vakcinacija  

328 members have voted

  1. 1. Da li ćete se vakcinisati?

    • Da, prvom prilikom
      220
    • Da, ali ne odmah, sačekao bih prvi talas reakcija
      58
    • Ne zasad, ali sam spreman da promenim mišljenje
      16
    • Ne, nikako
      20
    • Ne znam
      14
  2. 2. Koju vakcinu biste napre uzeli?

    • Pfizer and BioNTech
      144
    • Moderna
      14
    • Sputnik V
      25
    • AstraZeneca
      21
    • Sinopharm China
      10
    • Svejedno mi je
      114


Recommended Posts

3 minutes ago, ToniAdams said:

sto se mene tice, samo taj prvi deo je upitan, tojest ima li sanse dobiti dozvolu za normalnu vakcinu. 

nemam pojma. a opet, valjalo bi videti bar neka ispitivanja ili dobiti bar neke medicinske smernice, ici na svoju ruku je ipak malo rizicno.

iako intuitivno mozemo da pretpostavimo.

Link to comment

Ja ne razumem zašto i ne donesu odluku da ko je preležao može da se cepi jednom dozom. Ako je najuspešnija zemlja Izrael tako odlučila, zašto ne bi i mi. 

Link to comment
3 minutes ago, ToniAdams said:

pa ok, ti nemoj, svakom svoje

Aman, pa sebe sam navela samo kao primer. Pošto ja spadam u 60+, sa mlađima je verovatno i povoljnija situacija.

Logično je da u momentu kada u zemlji nema još uvek dovoljno vakcinisanih, nije u redu da se nekima još i "dupe maže maslom".

Sa onima koji nisu odreagovali, druga je priča, ali kako ih sada otkriti ? Nismo mi UAE.

Link to comment

koliko sam procitala, i u uae su se sami javljali da dobiju trecu dozu oni koji nisu razvili at. neko od nasih je rekao da bi to u srbiji "bila diskriminacija".

u smislu da drzava ocigledno nema nameru da radi at testove za dz.

Edited by Aleksija
Link to comment

Ali vakcinišemo i strance i dijasporu* Fajzerom, zašto ne i recimo 65+ rezidente sa Sinofarnom koji prilože dokaz da  nisu razvili antitela. Nema zainteresovanih, niko ne bi bio oštećen.

 

Mešanje vakcina definitivno nije problem. U Nemačkoj se umesto druge doze Astra Zeneke dobija Fajzer, tako da ne vidim zasto ne bi mogla jedna ili dve doze Fajzera na primer pet meseci posle Sinofarma. 

 

*Petnaestog maja je fiksni termin za dijasporu, petog juna revakcinacija. Bilo je nezgodno ljudima da organizuju put za dva dana, a termini su zakazivani baš tako kratkoročno. Ja se zbog toga nisam vakcinisao, ali 15-og dolazim. I sada za mene ima vakcina, a za nekoga ko živi tu i nije razvio imunitet posle Sinofarma nema.

Link to comment

ma duda bezveze moralise, ako vec pricamo o trecoj dozi sinofarma za one bez antitela, stvarno ne vidim problem ako neko od pomenutih umesto toga zeli normalnu vakcinu.

Link to comment

ko garantuje da ce nakon dve doze, trecom (istom) razviti antitela? meni je nekako logicno da je meshanje u tom slucaju dobitna kombinacija, opet, naravno, serendamo i mi ovde, nismo strucnjaci

  • +1 1
Link to comment

Predsednik je veoma ponosan na aranžman sa kinezima tako da nema šanse da implicitno priznaju da ta vakcina i nije neka.

Edited by Heaviside
  • +1 3
Link to comment

nije broj antitela jedini(pouzdani) odgovor imunog sistema na vakcinu i virus

 

tako su govorili kad je bila pomama za igg testovima

Link to comment

Stvarno ne vidim ko ce ovde da radi na trecoj dozi, med.strucnjaci da ali ovo izgleda po vestima da ce da puste umereno zarazavanje

Brojevi padaju koliko god da namestaju

Kontrola ide samo do toga da ne bude kolaps, kao sto je uvek i bilo

 

 

  • +1 2
Link to comment
4 minutes ago, kud u maglu Simoviću said:

nije broj antitela jedini(pouzdani) odgovor imunog sistema na vakcinu i virus

 

tako su govorili kad je bila pomama za igg testovima

naravno. ali ni tu nije ista situacija kod vakcina sa umrtvljenim virusom (sinofarm) i mrna ili vektorskih - ove druge svakako podsticu celularni imunitet, za ovu prvu nije sigurno.

tako da su at za sada neki merljiv pokazatelj. iako svi znamo da ni odsustvo ni prisustvo ne znace stopostotnu zastitu ili njen nedostatak.

ali znamo de je nesto bolje imati at nego nemati. 

  • +1 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...