Jump to content
IGNORED

Vakcinacija


Tsai

Vakcinacija  

328 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Jedno pitanje, koju bi ste vakcinu preporučili za devetnaestogodišnjaka brucoša: Fajzer, Sputnjik V ili Sinofarm?
 
 
Moj za malo jos devetnaestogodisnjak primio 1 dozu Fajzera, posle praznika će 2. isto kad i ja.
  • +1 1
Link to comment

Moj junior je sa 19,5 primio Fajzera. Ćerka je 17 i verovatno je preležala, pa ćemo videti šta ćemo za godinu dana. I da li ćemo.

Link to comment
34 minutes ago, Sandradjer said:

Radi li sajam danas,  pitam za revakcinu osobe kojoj je danas 3 nedelje?   Poziv stigao za utorak.  Po vestima nejasna situacija da li vakcinisu ili ne 

Tek sada vidim. Ja sam trebala danas na drugu dozu, a pre 2 dana dobila sms da idem u utorak.

Jesu info sporadicne, nigde ne stoji kao bitna vest, 30.aprila-2.maja pomereni za ponedeljak-sredu.

Link to comment
8 minutes ago, Jumanji said:

Tek sada vidim. Ja sam trebala danas na drugu dozu, a pre 2 dana dobila sms da idem u utorak.

Jesu info sporadicne, nigde ne stoji kao bitna vest, 30.aprila-2.maja pomereni za ponedeljak-sredu.

Otisao ovaj moj kontakt na sajam u izvidnicu.  Njemu bi odgovarala druga doza danas zbog posla ako bude imao neku burnu reakciju

Link to comment

Može i danas-sutra ako kažete da treba hitno da putujete:

 

Quote

Уколико неко због хитног путовања треба да изврши ревакцинацију у току предстојећих празника, молимо да нам достави име и презиме, тип вакцине, као и контакт телефон на имејл kancelarija@ite.gov.rs

https://vakcinacija.gov.rs/

  • +1 1
Link to comment
3 hours ago, Sandradjer said:

Koliko zvanicno imamo punoletnih? 

 

Maloletnih je oko 16,8% s tendencijom smanjivanja, tj. tek svaki 6.

 

Punoletnih je preko 83%, tj. 5/6.

 

0-14 ima 993.000

15-19 ima oko 354.000, dakle 15-17 ima najviše 175 hiljada pošto se starosna piramida sužava ka mlađim godištima

Ukupno ima 6,94 miliona

 

https://publikacije.stat.gov.rs/G2020/Pdf/G202014017.pdf (strana 40)

Edited by vememah
  • Hvala 2
Link to comment

Da li su nekome Fajzer nuspojave revakcinacije počele kasnije ili se po pravilu javljaju isti dan/sutradan? Prošlo je dva dana. 

Link to comment
2 minutes ago, Taihoskopija said:

Da li su nekome Fajzer nuspojave revakcinacije počele kasnije ili se po pravilu javljaju isti dan/sutradan? Prošlo je dva dana. 

meni posle 24h. Sad da li od fajzera ili nesto drugo, nemam pojma. mozda sam prerano primio 1,5 mesec nakon prelezane korone.

evo nedelju dana nos ne mogu stici da istresam, kasalj povremeni i neka opsta slabost ...

da budem fer prema fajzeru, 2 dana pre vakcnacije putovao sam na neku sahranu, 12 sati u autu sa tipom koji je svakih pola sata tresao nos, kasljao i trazio da ga pipamo da li ima temperaturu. Istina dan pred put radio je antigenski, dan po povratku PCR ... oba negativna, jos je prelezao u decembru., Plus opasna mecava bila tih sat vremena na sahrani, vlazan sneg, probio garderobu, u autu se presvukao. Nisam pametan sta je ....

  • Hvala 1
Link to comment

E, a mene boli grlo i ona hardkor slabost i bolovi u mišićima kao da me neko šutirao. Nadam se da jesu samo nuspojave. :/ 

  • +1 1
Link to comment

sve što ste hteli da saznate o efikasnosti i neželjenim dejstvima rajfajzen i astra zeka vakcina :happy:

 

 

ukratko
 

Quote

 

In conclusion, short-term adverse effects of both vaccines are moderate in frequency, mild in severity, and short-lived.

 Adverse effects are more frequently reported in younger individuals, women, and among those who previously had COVID-19.

The post-vaccine symptoms (both systemic and local) often last 1–2 days from the injection.

Our data could be used to inform people on the likelihood of side-effects on the basis of their age and sex and the type of vaccine being administered.

 

 

  • +1 1
Link to comment
6 minutes ago, Jumanji said:

Bar 10toro njih daas mi se zalalio na razne simptome slabosti ,T, vakcinisani i nevakcinisani :dry:

 

pun je mesec ovih dana

  • +1 1
  • Haha 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...