Jump to content
IGNORED

Vakcinacija


Tsai

Vakcinacija  

328 members have voted

  1. 1. Da li ćete se vakcinisati?

    • Da, prvom prilikom
      220
    • Da, ali ne odmah, sačekao bih prvi talas reakcija
      58
    • Ne zasad, ali sam spreman da promenim mišljenje
      16
    • Ne, nikako
      20
    • Ne znam
      14
  2. 2. Koju vakcinu biste napre uzeli?

    • Pfizer and BioNTech
      144
    • Moderna
      14
    • Sputnik V
      25
    • AstraZeneca
      21
    • Sinopharm China
      10
    • Svejedno mi je
      114


Recommended Posts

13 minutes ago, vememah said:

Podsećam da je pekinška verzija Sinofarma daleko bliža odobrenju SZO od Sputnjika V.

U tabeli ispod navedeno je šta sve još SZO traži od Rusa da bi procenio datum kad bi ta vakcina mogla biti odobrena - lepo stoji da će raditi inspekcije i u junu, dakle verovatno ništa pre juna-jula.
 

 

I ja tu listu proveravam s vremena na vreme, za Sinofarm je prvo pisalo kraj marta za odluku, sad pise kraj aprila, mozda ce opet promeniti rok, jer evo april se zavrsava i jos uvek nista

Edited by de Sisti
Link to comment
1 minute ago, Milošica said:

@vememah

 

Da li misliš da je to politika?

 

Covek je pre par dana postavio link ka godisnjem izvestaju americkog Odseka za Zdravlje ili tako nesto gde se ljudi otvoreno hvale da su koristili diplomatske veze kako bi naterali/ubedili Brazil da odbije rusku vakcinu i Panamu da odbije pomoc kubanskih lekara. Par meseci iza toga dobijes ovu pricu o Sputnjiku od kojeg se ljudi u Brazilu zarazavaju. Ti sad zakljuci sam koliko je politika umesana u sve ovo. Znao sam i ranije da je ljudski rod jedna septicka jama od preko 7 milijardi govana ali cak i za mene je ovo sokantno po vise osnova nego sto mogu da nabrojim.

  • +1 2
Link to comment
8 minutes ago, Milošica said:

@vememah

 

Da li misliš da je to politika?

 

Koliko se sećam, Tramp je iščlanio ili pretio da će iščlaniti SAD iz SZO zato što nije radio onako kako on misli da je trebalo.

Edited by vememah
  • +1 1
Link to comment
8 minutes ago, de Sisti said:

I ja tu listu proveravam s vremena na vreme, za Sinofarm je prvo pisalo kraj marta za odluku, sad pise kraj aprila

 

Oni bar imaju neke stavke štiklirane za razliku od Rusa.

 

Link to comment
2 minutes ago, vememah said:

 

Koliko se sećam, Tramp je iščlanio ili pretio da će iščlaniti SAD iz SZO zato što nije radio onako kako on misli da je trebalo.

I to automatski znači da je organizacija nezavisna od svake politike?

 

Bojim se da je ovo što svi rade, pa i SZO, prilično neukusno u trenutnoj situaciji. 

 

I to blago rečeno neukusno.

Link to comment
4 minutes ago, Milošica said:

I to automatski znači da je organizacija nezavisna od svake politike?

 

Bojim se da je ovo što svi rade, pa i SZO, prilično neukusno u trenutnoj situaciji. 

 

I to blago rečeno neukusno.

 

Neukusno? To je zlocin sa nesagledivim posledicama.

Link to comment
28 minutes ago, Milošica said:

I to automatski znači da je organizacija nezavisna od svake politike?

 

Pa to je onda logika da se ceo svet urotio protiv Miloševića Sputnjika V.

 

Rusima bi u pokušajima da etabliraju Sputnjik V kao ozbiljnu vakcinu, kad već ne žele da budu koliko-toliko transparentni sa rezultatima primene u samoj Rusiji i drugim zemljama, dosta pomoglo kad bi uspeli da je registruju u nekoj zemlji koja ima strogu kontrolu, a nije direktno pod američkom šapom.

 

Npr. Švajcarska je dobar kandidat za to, oni su registrovali samo Fajzerovu i Moderninu vakcinu, ali avaj, Rusi nisu ni podneli zahtev za registraciju tamo.

 

Quote

 

Approved vaccines

Vaccine from Pfizer/BioNTech

  • Name of vaccine: Comirnaty®
  • Approved: 19 December 2020
  • Origin of manufacturer: United States and Germany
  • Vaccine type: mRNA vaccine
  • Dosage: two doses
  • Efficacy: 95 per cent protection from contracting the disease
  • Approved for age: 16 and over

Vaccine from Moderna

  • Name of vaccine: COVID-19 Vaccine Moderna®
  • Approved: 12 January 2021
  • Origin of manufacturer: United States
  • Vaccine type: mRNA vaccine
  • Dosage: two doses
  • Efficacy: 94 per cent protection from contracting the disease
  • Approved for age: 18 and over

Watch the Swissmedic video to find out how mRNA vaccines such as those from Pfizer/BioNTech and Moderna work.

Vaccines undergoing the approval process

Vaccine from AstraZeneca

  • Vaccine name: not known
  • Approved: undergoing the approval process at Swissmedic
  • Origin of manufacturer: UK
  • Vaccine type: vector-based vaccine
  • Dosage: not known
  • Efficacy: trials under way
  • Approved for age: not known

Watch the Swissmedic video to find out how vector-based vaccines such as the one from AstraZeneca works.

Vaccine from Curevac

  • Vaccine name: not known
  • Approval: open
  • Origin of manufacturer: Germany
  • Vaccine type: mRNA vaccine
  • Dosage: two doses
  • Efficacy: trials under way
  • Approved for age: not known

Vaccines under development

Vaccine from Novavax

  • Vaccine name: not known
  • Approval: open
  • Origin of manufacturer: United States
  • Vaccine type: protein-based vaccine
  • Dosage: two doses
  • Efficacy: trials under way
  • Approved for age: not known

 

 

https://www.bag.admin.ch/bag/en/home/krankheiten/ausbrueche-epidemien-pandemien/aktuelle-ausbrueche-epidemien/novel-cov/impfen.html#-409816621

Edited by vememah
  • +1 1
Link to comment

I ja mislim da Rusi nisu ovo mudro odigrali nego bas onako naivno. 

Imaju dobru vakcinu samo su trebali biti transparenntni do kraja i mogli su puno bolje iskoristi ovu COVID situaciju.

Link to comment
1 hour ago, vememah said:

 

Pa to je onda logika da se ceo svet urotio protiv Miloševića Sputnjika V.

Pusti ta jeftina poređenja.

 

Ali kad si već pomenuo ceo svet, neke zemlje u WHO se pitaju koliko ti i ja.

 

Prosto mislim da je to politička igra, da ni ta Švajcarska koju si pomenuo a još nije odobrila Sinofarm i Sputnjik V učestvuje u njoj i to je to. Politička igra svih strana, da se razumemo da ne držim ničiju stranu.

 

Ljudi se u svetu masovno udubljuju u ovakve vesti, zbog toga čekaju "svoju" vakcinu jer se plaše dostupne vakcine i jasno je šta zbog toga može uslediti. Ili još gore, sve su im dostupne ali su zbunjeni i ne uzimaju ni jednu. I nije ovo što sam napisao toliko u svrhu odbrane tih ljudi koliko u svrhu toga da kažem da je ta politička igra pogubna.

 

Antivaksera je i previše, ne treba nam još takvih.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Edited by Milošica
  • +1 1
Link to comment
12 minutes ago, Milošica said:

Prosto mislim da je to politička igra, da ni ta Švajcarska koju si pomenuo a još nije odobrila Sinofarm i Sputnjik V učestvuje u njoj i to je to.

 

Khm, proizvođač ili distributer mora da traži odobrenje u nekoj državi, ne idu medicinski regulatori okolo i gledaju koje bi vakcine/lekove mogle da odobre, bar ne u državama u kojima se ne događa da političari prvo uvezu vakcinu, a onda je regulator ekspresno odobri poput Srbije.

 

Činjenica da je zainteresovana švajcarska firma najavila proizvodnju Sputnjika V u Italiji (link), a da nije ni podnela zahtev za registraciju te vakcine u Švajcarskoj dosta loše govori o Sputnjiku V, otprilike da su svesni koliko su male šanse da on pri strogoj proceduri bude odobren.

Edited by vememah
Link to comment

Ne slažem se da to funkcioniše na tako čist način; prijaviš se i budeš prihaćen/odbijen u zavisnosti od zadovoljenja kriterijuma. Mislim da je politika i da se tačno zna gde koja odlazi. Zvuči zaverenički, ali tako je.

 

No dobro, bar se nadam da si od onih kojima jedna jeste "draža" od ostalih, ali da bi prihvatio bilu koje od ove 4 kod nas dostupne da moraš, kao drugar @Tsai :D

 

 

 

 

 

 

Edited by Milošica
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...