Jump to content
IGNORED

Vakcinacija


Tsai

Vakcinacija  

328 members have voted

  1. 1. Da li ćete se vakcinisati?

    • Da, prvom prilikom
      220
    • Da, ali ne odmah, sačekao bih prvi talas reakcija
      58
    • Ne zasad, ali sam spreman da promenim mišljenje
      16
    • Ne, nikako
      20
    • Ne znam
      14
  2. 2. Koju vakcinu biste napre uzeli?

    • Pfizer and BioNTech
      144
    • Moderna
      14
    • Sputnik V
      25
    • AstraZeneca
      21
    • Sinopharm China
      10
    • Svejedno mi je
      114


Recommended Posts

47 minutes ago, Frank Pembleton said:

Pa jbga uvrediće se ovi na PPP što su vaksoskeptici, tj. neće vakcine osim ako bude moralo da bi se letelo avionom.

.... Shiit has hit the fan!
 

 

 

  • Haha 4
Link to comment

za poznanike/prijatelje mi je lako - direktno pa ako se uvrede - na ignore listu, ali sta raditi sa clanovima sire i uze porodice do kojih mi je ipak stalo poprilicno.. to mi je zajebano bas

  • +1 4
Link to comment

Juče oko 15h primio Sputnjik, bilo je padobranaca koji su ulazili preko reda, ipak nije kasnilo više od 3min od zakazanog termina. 

Pri povratku, već u busu 30min kasnije osetim blagu vrtoglavicu, ali nisam povezao, jer mi se dešava u busu, a i inače, imam neki problem u glavi, međutim ispostavi se i da drugi imaju isto. 

 

Nikakav bol niti crvenilo, ali predveče osetim neku jezu, opet nisam povezao, jer je uobičajeno kad isključe grejanje. 

Merio sam T, po dolasku kući, 36.1C, kasnije rasla, 36.4, 36,6...

Možda je trebalo odmah leći, ali nisam, legao sam posle ponoći kada sam izmerio oko 37.

Probudim se oko 4.30, nisam osećao nikakvu groznicu, ali 38.8C, nisam tabletoman i nisam uzeo ništa za obaranje iako je dr sugerisala, nikakva groznica, znojenje ništa. 

Nastavim da ležim i maločas izmerim oko 38C.

Nadam se da će se unormaliti, jer moram na selo za neki dan, za 3 nedelje druga doza. 

Edited by El Guapo
  • +1 1
Link to comment
Quote

Beograd je prvi grad u Srbiji koji ima više od 40 odsto vakcinisanih punoletnih stanovnika, a iza njega sledi Užice sa 39,14 procenata imunizovanih građana, zatim Sremska Mitrovica, Priboj, Novi Sad i Niš gde je cepljeno više od trećine populacije straije od 18 godina. S druge strane, u Tutinu, Novom Pazaru, Lajkovcu, Žagubici i Mionici još nema ni 15 procenata vakcinisanih, pokazuje statistika Kancelarije za IT i E-upravu koju ekskluzivno predstavlja “Blic”. Ubedljivo najslabije stoji opština Tutin sa samo 6,5 odsto vakcinisanog odraslog stanovništva, što znači da je zaštitu primio tek svaki 15. građanin.

 

https://www.blic.rs/vesti/drustvo/ekskluzivno-mapa-vakcinacije-po-opstinama-beograd-prednjaci-uzice-je-prijatno/9jegqxn

  • +1 5
  • Wub 2
  • Hvala 1
Link to comment
26 minutes ago, Jumanji said:

Nikad se ovo nece zavrsiti :(
 

 

Nije sve tako crno, ima tu dosta faktora. U staračkim domovima su često ljudi koji će nažalost da umru i kad ih pauk mrko pogleda. U samom tekstu stoji i sledeće:

 

"Međutim, oni kažu da je među vakcinisanim zaraženim osobama samo jedna trećina imala simptome, za razliku od 83 posto među nevakcinisanim.

Samo jedan od 18 vakcinisanih korisnika doma je preminuo, dok je među zaraženim nevakcinisanim štićenicima – kojih je bilo 6 – dvoje podleglo virusu."

 

Što pokazuje da vakcina itekako ima neki uticaj i na mutacije što je ohrabrujuće. Ionako će svima nama biti potrebni redovni "busteri" svake godine slično i vakcini za običan grip.

  • +1 6
  • Hvala 3
Link to comment

Izjavio Vesic da se u grupi 65-74 vakcinisalo 85% u centralnim BG opstinama.  

Ko zeli na neku zurku,  neka bira mesta gde se okuplja ova gore ekipa.  Valjda nije slagao,  super rezultati :wub:

  • Haha 1
Link to comment
10 hours ago, Tsai said:

za poznanike/prijatelje mi je lako - direktno pa ako se uvrede - na ignore listu, ali sta raditi sa clanovima sire i uze porodice do kojih mi je ipak stalo poprilicno.. to mi je zajebano bas

 

Ja ih trenutno izbegavam jer računam ovo će da prođe, a suviše su mi dragi i valjda će svanuti dan kad vakcina i kovid ne budu glavna tema. Realno - nemam pojma šta da radim.

 

Na listi dragih antivaks mi je i frizerka (idem kod druge trenutno ali planiram da joj se vratim) i vrlo drag brat od tetke (pričamo o Netfliksu ali "slon" je u sobi).

 

A prijatelji - pa neki mi više nisu prijatelji.

Link to comment
10 hours ago, Tsai said:

za poznanike/prijatelje mi je lako - direktno pa ako se uvrede - na ignore listu, ali sta raditi sa clanovima sire i uze porodice do kojih mi je ipak stalo poprilicno.. to mi je zajebano bas

 

Meni je tesko da se odreknem i prijatelja jbg, znam ih vecinu od detinjstva.

 

Opet, to je toliko tvrdoglavo, toliko osamuceno i nakljukano sranjima - jos uvek ne mogu da shvatim da su to ti ljudi.

 

edit, prica mi drugar (olicenje postenja, pameti, obrazovanosti, prof. filozofije btw prosvetar) koji je bukvalno otrcao da primi fajzer jos pre par meseci da se zamerio dobrim porodicnim prijateljima - da su preko vajbera slali svakakvo djubre sa interneta, da im je strpljivo odgovarao cinjenicama, linkovima,... ne vredi jbg, odnosi zahladneli.

 

Ludnica ispod mirne povrsine palanke.

Edited by Caligula
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...